18-й верблюд

18–й верблюд

18–й верблюд – це притча, яка сподобається і любителям математики, і цінителям філософії, і взагалі всім, кому цікавий саморозвиток.

В одного араба було 3 сина. І ось коли прийшов його час помирати, він покликав до себе синів, і сказав їм:

– Я вже старий, і скоро помру. Ви знаєте, що у мене є 17 верблюдів. Їх я залишаю вам у спадок. Старший нехай візьме собі 1/2 верблюдів, середній син – 1/3 частина, а молодшому заповідаю 1/9 частину всіх верблюдів.

Сказавши це, араб помер.

Коли ж справа дійшла до розділу спадщини, брати виявили, що перед ними нерозв’язна задача. Справа в тому, що 17 верблюдів неможливо порівну розділити навпіл. Також вони з’ясували, що 17 не ділиться ні на 3, ні на 9. Як же розділити спадщину і виконати останню волю батька?

Друзі пропонували їм багато різних варіантів, наприклад, продати всіх верблюдів, а гроші поділити, або використовувати не точні, а приблизні пропорції, встановлені батьком. Проте жоден варіант не був схвалений спадкоємцями.

Одного разу повз їхні будинки проїжджав мудрець. Дізнавшись про нерозв’язної задачі, він запропонував їм допомогу. Злызши зі свого верблюда, він пустив його до тих 17, після чого тварин стало 18.

Потім він розділив 18 навпіл, і звелів старшому синові взяти 9 верблюдів. Середньому сину дісталася 1/3 частина від 18, яка виявилася рівною 6, а молодшому залишилася 9 частина, тобто 2 верблюда.

При складанні розділених частин з’ясувалося, що 9+6+2=17. Рівно стільки, скільки батько заповідав своїм дітям.

На залишившогося 18 верблюда сів мудрець, якому тварина і належала, і відправився в свої краї.

Мораль цієї притчі пояснюється по-різному. Психотерапевти стверджують, що 18-й верблюд символізує собою допомогу психотерапевта, який не повинен бути частиною життя, а з’являється в ньому лише на невеликий період часу, і після того, як завдання (тобто життєва проблема) вирішена – зникає.

Інші впевнені, що автор давньої притчі пропонує дивитися на будь-яку складну ситуацію під іншим кутом, виводячи з цього гасло: «Шукайте 18 верблюда!».

Треті вважають, що ця притча ідеально пояснює необхідність існування Бога (див. докази буття Бога), образно називаючи його 18-му верблюдом, без якого неможливо відповісти на найважливіші питання буття людини.

Так чи інакше, але притча являє собою досить цікавий інтелектуальний фокус.

Якщо вам сподобалася притча про 18–го верблюда – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ж вам подобаються притчі взагалі та цікаві історії з життя зокрема – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *