Цікаві факти про Зимовий Палац

Цікаві факти про Зимовий Палац

Цікаві факти про Зимовий Палац порушено чимало важливих історичних подій, пов’язаних з цією величною спорудою. Сьогодні в ньому знаходиться знаменитий Ермітаж, який входить в десятку найбільш відвідуваних художніх музеїв в світі.

16 цікавих фактів про Зимовий Палац

 1. У Санкт-Петербурзі було побудовано 5 зимових палаців, які зводили для себе російські царі. Споруда на Палацовій площі стало останнім з 5 подібних проектів
 2. За всю історію Зимовий Палац використовувався в найрізноманітніших цілях: він був царською резиденцією, військовим госпіталем, місцем роботи Тимчасового уряду і музеєм революції.
 3. Довгий час Зимовий Палац був найвищим будинком у Петербурзі.
 4. Цікавий факт, що до 1905 р. згідно з указом імператора заборонялося зводити будинки вище Зимового Палацу.
 5. Ініціатором будівництва палацу була Єлизавета Петрівна. Примітно, що імператриця померла до того, як він був повністю побудований.
 6. Спочатку в Зимовому Палаці, площею в 60 000 м2, було 1500 кімнат.
 7. Чи знаєте ви, що початок Ермітажу поклала Катерина 2, яка отримала від Німеччини понад 300 картин? Після цього імператриця повісила полотна в дальніх кімнатах Зимового Палацу, назвавши це місце «Ермітажем» (у перекладі з французької – «відокремлене місце»).
 8. У будівництві палацу було задіяно близько 4000 російських майстрів.
 9. Цікавий факт, що Зимовий Палац має 1084 кімнат, 1476 віконних прорізів і 117 сходів.
 10. По закінченні будівництва на Палацовій площі накопичилася велика кількість сміття. Чиновники довго не могли знайти спосіб, як від нього позбутися ціною мінімальних витрат. Вирішити цю проблему вдалося Петру 3, який заявив, що громадянам дозволяється забирати з площі все, що вони побачать. В результаті, вже в лічені години від сміття не залишилося і сліду.
 11. В середині 19 століття в Зимовому Палаці сталася пожежа. На його відновлення було залучено близько 6000 робітників, які відтворили споруда за 15 місяців.
 12. Звичайні люди змогли відвідати Зимовий Палац тільки в 1851 р., коли на його території було відкрито музей. При цьому ціна квитків була дуже високою.
 13. Коли до влади прийшли більшовики, вони перейменували Зимовий Палац у «Палац мистецтв». Проте нову назву в народі так і не прижилося.
 14. У палаці був знятий перший в історії російський фільм, режисером якого був Олександр Сурков. Цікавий факт, що зйомки тривали менше 2 годин.
 15. В період Великої Вітчизняної війни (1941-1945) під Зимовим Палацом було облаштовано 12 бомбосховищ. За весь час війни німці скинули на будівлю 2 авіабомби та 17 снарядів.
 16. Щорічно Зимовий Палац відвідує понад 2 млн. чоловік!

Це була найцікавіша інформація про Зимовий палац. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про містах і країнах – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *