Цікаві факти про Красну площу

Цікаві факти про Красну площу – це чудова можливість дізнатися більше про визначні пам’ятки Москви. У давні часи тут велася активна торгівля. У радянську епоху на площі проводилися військові паради і демонстрації, однак після розпаду СРСР вона стала використовуватися для великих заходів і концертів.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Красну площу.

15 цікавих фактів про Красну площу

 1. На Червоній площі знаходиться знамените Лобне місце, де в епоху царської Росії стратили різних злочинців.
 2. Червона площа простягається на 330 м в довжину і 75 завширшки, при загальній площі – 24 750 м2.
 3. Взимку 2000 р. вперше в історії Червону площу залили водою, в результаті чого утворився величезний каток.
 4. У 1987 р. молодий німецький пілот-любитель, Матіас Руст, вилетів з Фінляндії (див. цікаві факти про Фінляндію) і приземлився прямо на Червоній площі. Про це небувалий випадок писала вся світова преса.
 5. В часи Радянського Союзу по площі їздили машини та інший транспорт.
 6. Чи знаєте ви, що знаменита Цар-Гармата, що призначалася для захисту Кремля, ніколи не використовувалася за призначенням?
 7. Бруківка, якою вимощено Червона площа являє собою габбродолерит – мінерал вулканічного походження. Цікаво, що він здобувся на території Карелії.
 8. Філологи досі не можуть прийти до єдиної думки щодо походження назви Червоної площі. За однією з версій слово «червона» вживалось у значенні «красивий». При цьому до 17 століття площа називали просто – «Торг».
 9. Цікавий факт, що в 1909 р., у часи правління Миколи 2, по Красній площі вперше проїхав трамвай. Через 21 рік трамвайна лінія була демонтована.
 10. У 1919 р., коли у влади були більшовики, на Лобному місці поклали розірвані кайдани, що символізують звільнення від оков царизму».
 11. Точний вік площі досі не визначений. Історики вважають, що вона була остаточно сформована у 15 столітті.
 12. У 1924 р. на Червоній площі звели Мавзолей, де помістили тіло Леніна. Цікавий факт, що спочатку він був дерев’яним.
 13. Єдиним монументом, встановленим на площі є пам’ятник Мініну і Пожарському.
 14. У 2008 р. російські власті вирішили провести капітальний ремонт Червоної площі. Однак через матеріальних труднощів проект довелося відкласти. Станом на сьогодні, відбувається лише часткова заміна покриття.
 15. Одна габбродолеритная плитка, з якої викладена площа, має розмір 10×20 див. Вона здатна витримати вагу до 30 тонн і розрахована на тисячолітній термін експлуатації.

Це були найцікавіші факти про Красну площу. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *