Борис Березовський

Борис Березовський

Борис Абрамович Березовський – радянський і російський підприємець, державний і політичний діяч, вчений-математик, фізик, автор багатьох наукових праць, доктор технічних наук, професор. Станом на 2008 р. володів капіталом у розмірі $1,3 млрд, будучи одним з найбагатших росіян.

Біографія Бориса Березовського насичена багатьма цікавими фактами з особистого та політичного життя.

Отже, перед вами коротка біографія Березовського.

Біографія Бориса Березовського

Борис Березовський з’явився на світ 23 січня 1946 р. у Москві.

Він ріс і виховувався в родині інженера Абрама Марковича і лаборанта Інституту педіатрії Ганни Олександрівни.

Дитинство і юність

У перший клас Борис пішов у 6-річному віці. У шостому класі він перейшов на англійську спецшколу.

Після закінчення школи Березовський хотів поступити в МГУ, однак з цього нічого не вийшло. За його словами, стати студентом московського вузу йому завадила його єврейська національність.

В результаті, Борис успішно склав іспити в Московський лісотехнічний інститут, отримавши освіту інженера-електронщика. Пізніше хлопець все ж надійде в МГУ, там же закінчить аспірантуру, захистить дисертацію і стане професором.

Борис Березовський в молодості

В молодості Березовський працював інженером НДІ випробувальних машин. У 24-річному віці йому довірили керувати лабораторією в Інституті проблем управління АН СРСР.

Через 3 роки Борис Березовський влаштувався в автомобілебудівну компанію «АвтоВАЗ», де очолював проекти, пов’язані з системами автоматизованого проектування та програмного забезпечення.

Паралельно з цим інженер займався науковою діяльністю. Він опублікував сотні статей і монографій на самі різні теми. Крім цього, з ним співпрацювала видавництво «Радянська Росія», для якої писав Борис статті стосуються перебудови господарського механізму в РФ.

Бізнесмен

Після того, як Березовський досяг успіхів на «Автовазі», він задумався про створення власного бізнесу. Незабаром він створив компанію «ЛогоВаз», яка займалася продажем автомобілів «ВАЗ», відкликаних з іноземних автосалонів.

Справи йшли настільки добре, що через 2 роки після початку свого існування, «ЛогоВАЗ» отримав статус офіційного імпортера автомобілів «Мерседес-Бенц» в Радянському Союзі.

Капітал і авторитет Бориса Березовського з кожним роком зростали, внаслідок чого в його структурі заводів почали відкриватися банки.

З часом він увійшов до складу ради директорів каналу «ОРТ». У період біографії 1995-2000 рр. він обіймав посаду заступника голови телеканалу.

В кінці 90-х Березовський був власником медіа-групи «Коммерсантъ», під контролем якої було безліч ЗМІ, в числі яких «Комсомольская правда», журнал «Вогник», радіостанція «Наше радіо» та телекомпанія «Перший канал».

Опинившись у складі директорів «Сибнефти», Березовський був постійним учасником ринку Державних короткострокових облігацій, що проводив безліч вигідних для себе операцій.

Згідно із заявами представників Генпрокуратури, махінації Бориса Абрамовича стали однією з причин дефолту 1998 р. З часом з’ясувалося, що бізнесмен регулярно приватизував високоприбуткові компанії, які потім втрачали свою конкурентоспроможність.

В результаті як для бюджету Росії, так і для її громадян, дії Березовського завдали відчутного збитку.

Політична кар’єра

В кінці 90-х років Борис Березовський з головою поринув у політику. У 1996 р. йому довірили посаду заступника секретаря Ради безпеки РФ. Потім він зайняв посаду виконавчого секретаря СНД.

На той момент біографії Березовський був не тільки видатним політиком, але і одним з найбільш заможний людей в державі. У своїх інтерв’ю він заявляв, що є другом президента Бориса Єльцина.

Березовський і Єльцин

Крім цього, олігарх говорив ніби саме він допоміг Володимиру Путіну прийти до влади.

Відповідаючи на питання журналістів Путін зізнавався, що Борис Абрамович був дуже цікавим і обдарованою людиною, з яким завжди було приємно розмовляти.

Тим не менш дружба Березовського з Путіним, якщо така взагалі була, не завадила йому надавати матеріальну підтримку Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко в період «Помаранчевої революції».

Особисте життя

У біографії Бориса Березовського було 3 дружини, від яких у нього народилося шестеро дітей.

З першою дружиною майбутній політик познайомився ще у студентські роки. У цьому шлюбі в них народилося 2 дівчинки – Катерина і Єлизавета.

У 1991 р. Березовський одружився на Галині Бешаровій. У пари народилися син Артем і донька Анастасія. Цей союз тривав не більше 2-х років, після чого дружина разом з дітьми полетіла в Лондон.

Варто зауважити, що розлучення був укладений тільки в 2011 р. Цікавий факт, що Бешаровій вдалося відсудити в екс-чоловіка суму відступних у розмірі понад 200 млн фунтів!

Третьою і останньою дружиною Березовського була Олена Горбунова, хоча офіційно шлюбу так і не був зареєстрований. В цьому союзі у пари народилися дівчинка Аріна і хлопчик Гліб.

З Оленою Горбуновою та дітьми

Коли в 2013 р. подружжя вирішило розлучитися, Горбунова висунула Бориса, як цивільному чоловікові і батькові 2-х дітей, позов в розмірі декількох мільйонів фунтів стерлінгів.

По своїй натурі Березовський був дуже дисциплінованим і вимогливою людиною. Він дотримувався певного розпорядку дня, приділяючи сну близько 4-х годин на добу.

Борис Абрамович часто ходив у театри, ресторани і розважальні заклади. Він любив, коли навколо нього знаходилася галаслива компанія друзів.

Смерть

Вважається, що на життя Бориса Березовського неодноразово відбувалися замахи. У 1994 р. був підірваний «Мерседес», в якому знаходився підприємець. У результаті загинув водій, поранені охоронець і 8 перехожих.

В замаху слідчі підозрювали кримінального авторитета Сергія Тимофєєва на прізвисько «Сильвестр». У тому ж році Тимофєєв був підірваний в своєму автомобілі.

У 2007 р. було попереджено замах на Березовського в Лондоні, від рук передбачуваного чеченського вбивці. Поліції вдалося випадково заарештувати кілера, по зовсім іншому підозрою.

Борис Березовський був знайдений мертвим 23 березня 2013 року в домі колишньої дружини Бешаровій. Згідно з офіційною версією причиною смерті стало самогубство. Тіло олігарха виявив її охоронець.

Могила Бориса Березовського

Березовський лежав на підлозі ванної кімнати, яка була зачинена зсередини. Поряд з ним лежав шарф. Ніяких слідів боротьби або насильницької смерті слідчі не зафіксували.

Відомо, що наприкінці життя Березовський перебував у стані банкрутства, внаслідок чого страждав від глибокої депресії.

Різкого скорочення коштів на рахунках бізнесмена сприяли матеріальні компенсації екс-дружинам, провали в геополітиці, а також програні суди проти Романа Абрамовича, після яких йому довелося оплачувати величезні судові витрати.

За рік до смерті Березовський оприлюднив текст, де просив вибачення за жадібність в збиток співгромадянам, а також за свою роль у приході до влади Володимира Путіна.

Фото Бориса Березовського

Березовський з дітьми
Березовський і Абрамович

Якщо вам сподобалася коротка біографія Бориса Березовського – поділіться нею в соцмережах. Якщо ж вам подобаються біографії великих людей взагалі, та цікаві історії з їхнього життя зокрема, – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *