як відчистити мікрохвильовку в домашніх умовах

5 хвилин і мікрохвильовка знову чиста – як?

Щоб не витрачати час на очищення висохлих залишків їжі, застарілих розводів бруду і жиру в мікрохвильовці, потрібно підтримувати прилад в чистоті. Якщо все ж ви його запустили і стали перед питанням «що робити?», очистити її можна підручними засобами, виконуючи кілька простих правил.

Правила чищення мікрохвильовки в домашніх умовах

 1. Перед очищенням мікрохвильової печі, відключаємо її живлення, вийнявши провід з розетки.
 2. Миєму прилад, використовуючи мінімально можливий обсяг води, щоб вона не потрапила у внутрішню його частину і не викликала замикання під час його включення.
 3. Не користуємося металевими мочалками і щітками, а також абразивними миючими засобами. Вони можуть пошкодити поверхню пристрою і покриття, що відбиває мікрохвилі, що призведе до передчасної поломки печі.

Важливо! Не використовуємо для чищення мікрохвильовки меламінову губку. Вона складається з токсичних компонентів, які, при попаданні в організм людини, можуть викликати його отруєння.

 1. Очищаємо мікрохвильовку не тільки з внутрішньої, але і зовнішньої сторони. Не забуваємо приділяти увагу задній решітці приладу, на якій накопичується пил і бруд.
 2. Не використовуємо агресивні миючі засоби, вони можуть зіпсувати покриття печі.
 3. Не розбираємо пристрій, навіть якщо виявили, що бруд потрапив всередину – це небезпечно.
 4. Методи очищення мікрохвильовки кислотою (оцтовою, лимонною та іншої) не використовуємо часто для СВЧ–печей, які покриті емаллю.

Як швидко відмити мікрохвильовку всередині–способи

Очистити СВЧ–піч в домашніх умовах можна народними засобами, які не поступаються в ефективності дорогим покупним миючим розчинам.

Оцтова кислота

як відмити мікрохвильовку оцтом

З жирним нальотом і застарілими потьоками на стінках приладу допоможе впоратися 9% оцет. Розчиняємо 2 ст. л. в 0,5 л води і переливаємо отриману суміш в миску. Ставимо її всередину і включаємо пристрій на 5 хв при максимальній температурі. Після закінчення програми – очікуємо 10 хв і протираємо внутрішню частину м’якою губкою або ганчіркою. Потім ретельно промиваємо від залишків розчину.

Порада! Добре провітрюємо приміщення під час очищення приладу.

Лимонна кислота

Лимонна кислота здатна ефективно боротися з жировим нальотом і кіптявою. 25 г розчиняємо в 0,5 л води і ставимо в мікрохвильову піч на 15 хв. Потім чекаємо ще стільки ж, відкриваємо пристрій і протираємо його від забруднень.

Лимон та інші цитрусові

як почистити мікрохвильовку лимонною кислотою

Сік цитрусових, так само як лимонна й оцтова кислота, відмінно справляється з жиром і брудом. Його перевага над останніми – приємний аромат, який заповнює всю кухню. Беремо апельсинову, лимонну, грейпфрутову або лаймову шкірку і кладемо її в миску, заливаємо водою і ставимо на 5-10 хв при максимальній потужності. Кислота, що міститься в цих фруктах, знищує бактерії і цвіль. Після закінчення програми, залишаємо прилад на 20 хв, а потім протираємо ганчірочкою.

Шкірку можна замінити часточками лимона або апельсина. Процедура така ж, але час роботи печі збільшуємо до 20 хв.

Сода

У випадку з мікрохвильовою піччю, використовуємо безконтактний метод очищення приладу від жиру та бруду, оскільки сода – абразив, який може пошкодити поверхню внутрішнього покриття.

Наливаємо в миску воду і додаємо 3 ст. л. соди. Ставимо в мікрохвильовку і витримуємо всередині 10 хв при максимальній потужності. Не дістаємо посуд ще 30 хв, щоб домогтися максимального ефекту. Протираємо пристрій ганчірочкою.

Засіб для миття посуду

як відмити мікрохвильовку від жиру

Такий метод чищення підходить для будь-якої слабозабрудненої СВЧ–печі. Беремо м’яку губку, рясно змочуємо її водою, наносимо на неї рідину для посуду і спінюємо. Потім кладемо губку на тарілку і ставимо всередину приладу на 30 сек при мінімальній потужності. Стежимо, щоб матеріал не почав плавитися і протираємо поверхню, після закінчення програми.

Склоочисник

Очищення мікрохвильовки склоочисником не передбачає використання парового ефекту. Розбавляємо засіб у воді в співвідношенні 2:1, відповідно. І протираємо всю поверхню приладу отриманим розчином. Якщо на покритті є плями, які погано відтирається – замочуємо їх на 5 хв. Потім протираємо все вологою ганчіркою, щоб прибрати залишки миючого розчину і його запах.

Господарське мило

чистка мікрохвильовки

Господарське мило – універсальний помічник в боротьбі із забрудненнями. Добре намилюємо ним губку і протираємо нею всю поверхню приладу. Залишаємо на 7-10 хв, витираємо залишки бруду і мила ганчірочкою.

Чистка СВЧ–печі зовні

Зовнішня поверхні мікрохвильовки так само вимагає регулярний догляд. Якщо на ній є незначні забруднення – протираємо поверхню вологою ганчіркою. Жирні плями видаляємо м’якою губкою і миючим засобом для посуду. В’ївшийся жир видаляємо розчином соди–наливаємо в мисочку воду і додаємо 3 ст. л. соди, перемішуємо і наносимо на поверхню. Ми залишаємо на 10 хв і протираємо вологою ганчіркою. Бруд зі швів і навколо кнопок видаляємо ватяними паличками, змоченими в розчині. Також регулярно проводимо чистку задньої стінки, оскільки на ній накопичується пил і бруд.

Як очистити тен мікрохвильовки

Очистити тен в мікрохвильовій печі можна спиртом. Для цього беремо дріт і загинаємо у формі гачка, який повинен повторювати форму трубки гриля. Обмотуємо його ватою, просочуємо її спиртом і чистимо тен.

Як прибрати запах з мікрохвильової печі

як вивести неприємний запах з мікрохвильовки

Запах деяких продуктів здатний в’їдатися в покриття мікрохвильової печі і псувати аромат інших страв. Для позбавлення від нього, використовуємо наступні методи очищення приладу:

 • лимонна кислота;
 • оцтова кислота;
 • цитрусові;
 • сода.

Також позбавлять від запаху сіль або активоване вугілля. 100 г або порошок з 9 таблеток, відповідно, насипаємо в ємність і залишаємо всередині приладу на ніч. Вони чудово поглинають сторонні запахи.

Порада! Щоб уникнути вбирання запаху приладом, після розігрівання продуктів, залишаємо дверцята відкритими на пару хвилин.

Що потрібно робити, щоб мікрохвильовка завжди була чистою

 1. Проводимо регулярне очищення приладу, мінімум 1 раз в місяць.
 2. Використовуємо спеціальну пластикову кришку для мікрохвильової печі. Вона перешкоджає попаданню їжі на внутрішнє покриття приладу.
 3. Якщо запобігти “вибуху” розігріваючої їжі не вдалося і її частинки разом з жиром потрапили на стінки мікрохвильовки – відразу витираємо їх, поки не висохли.

Мікрохвильова піч, як і інші електроприлади, погано переносить вплив вологи. Тому миєму її вологою ганчіркою і намагаємося використовувати якомога менше піни. Обережно застосовуємо методи впливу кислотою, щоб не пошкодити покриття приладу. Обов’язково накриваємо кришкою розігріваючіся продукти і видаляємо забруднення поки вони свіжі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *