чистка кондиціонера

Як почистити кондиціонер своїми руками

Регламентна чистка кондиціонерів проводиться відповідно до рекомендацій виробника. Знайти їх можна в інструкції, що додається. Виконання їх в інтересах споживача. Регулярно обслуговуваний кондиціонер споживає менше електрики і володіє більш високою продуктивністю. Збільшений експлуатаційний ресурс–ще 1 перевага кондиціонера, який регулярно чистять відповідно до рекомендацій виробника.

Своєчасна діагностика проблеми

як почистити кондиціонер

Відштовхуватися необхідно від рекомендацій виробника. Усереднений список ознак, які говорять про необхідність провести чистку, виглядає наступним чином:

 • поява специфічного запаху при включенні;
 • генерація сильного шумового забруднення;
 • робота пристрою супроводжується сторонніми шумами;
 • спостерігається протікання;
 • зниження ККД пристрою при різних режимах роботи;
 • підвищений рівень концентрації пилу в повітрі;
 • збільшення обсягу споживаної електроенергії.

При огляді пристрою звернути увагу слід на з’єднувальні елементи. Як тільки на них з’явилися навіть незначні сліди заледеніння, варто негайно провести чистку.

Коли потрібно чистити внутрішній і зовнішній блок

як почистити кондиціонер зовнішній блок

Першою і найбільш яскравою ознакою того, що внутрішній блок потребує обслуговування, стане неприємний запах. З’являється він в тому випадку, коли кондиціонер не фільтрує повітря, а забруднює. Продовжить список причин шар пилу. З’являється вона на вентиляторі або теплообміннику. Побачити її користувач може, якщо загляне під пластикову шторку. Перед тим як вивчити її стан, прилад відключають від джерела електрики. Такі вимоги техніки безпеки (ТБ).

Про необхідність почистити зовнішній блок скаже його перегрів. У більшості сучасних моделей встановлена «розумна» система контролю. Вона проінформує користувача про помилку. У кондиціонерах старих років випуску діагностика проводиться мануально і візуально. У першому випадку мова йде про обережне прикладанні руки до зовнішньої панелі, а в другому – огляді пластин через просвіт. Зменшення потоку холодного повітря–ще 1 аргумент на користь чищення зовнішнього блоку.

Важливо! Частота проведення чищення внутрішнього і зовнішнього блоку безпосередньо залежить від інтенсивності використання пристрою.

Можливі наслідки забруднення кондиціонера

Збільшення рахунку за електрику – найшкідливіший наслідок. Більше потрібно побоюватися значного зростання рівня концентрації забруднюючих речовин в повітрі. Бруд, який пристрій ввібрав “видихнеться” в кімнату при першому включенні. Дихати таким повітрям небезпечно для здоров’я людей, тим хто страждає хронічними захворюваннями. Виробники нагадують, що навіть при регулярному обслуговуванні кондиціонера не завжди можна застрахувати себе від проблем.

Важливо! У літній період, коли пристрій працює 120 і більше годин при максимальному навантаженні, у кілька разів збільшується ризик повторного забруднення. Кондиціонер буде туди-сюди ганяти брудне повітря. Ще 1 фактор ризику – перегрів панелі кондиціонера. Навіть при мінімальному навантаженні в кілька разів збільшується ризик дорогого ремонту. Окремим пунктом в інструкції з експлуатації обумовлюється необхідність регулярного видалення вологи.

як почистити кондиціонер від цвілі

В іншому випадку, її поєднання з накопиченим пилом стане живильним середовищем для збудників, небезпечних захворювань. Перше місце тут займає «хвороба легіонерів», що вражає легені. Недуга протікає в гострій формі, тому не варто ігнорувати необхідність проведення регулярного технічного обслуговування. Не варто забувати про підвищену пожежонебезпеку. Чим довше забруднений агрегат працює з перегрівом, тим вище ризик виникнення надзвичайної ситуації.

Покрокова інструкція з чищення фільтрів в домашніх умовах

Відновити їх первісний стан–нескладне завдання навіть для новачка.

 • Для початку прилад відключають від мережі.
 • Акуратно відкривають кришку внутрішнього блоку.
 • Як тільки фільтр не поспішаючи витягнутий, проводиться його візуальний огляд. При наявності незначного шару пилу, його можна злегка обробити пилососом на мінімальній потужності. Більше часу піде на чистку в тому випадку, коли шар бруду сформував важко відокремлювану кірку. Фільтр дбайливо промивають під струменем прохолодної води.

чистка кондиціонера

Важливо! Не можна використовувати губки і побутову хімію, інакше доведеться йти в магазин за новим фільтром.

 • Після завершення водних процедур його потрібно акуратно висушити. Не варто використовувати фен.
 • Як тільки фільтр повернувся на законне місце, кондиціонер включають в режимі «вентилятор».
 • У безпосередній близькості від зони, де відбувається всмоктування повітря, кілька разів розпилюють безпечний засіб для дезінфекції.
 • Кондиціонер вимикають.
 • Жалюзі протирають вологою ганчіркою.

Єдина причина, що вимагає не чистки, а заміни фільтра – наявність вираженого неприємного запаху або надмірний рівень концентрації патогенних мікробів.

Регулярне обслуговування теплообмінника продовжує термін служби

Його завдання—регулювати температурний фон в приміщенні. Як тільки теплообмінник забруднюється, в кімнаті буде занадто жарко або холодно. Рекомендований порядок дій виглядає таким чином:

 • відкрити внутрішній блок;
 • витягти акуратно грати; як почистити кондиціонер своїми руками
 • взяти пилосос і включити його на «середній» потужності;
 • не поспішаючи видалити пил з решітки не можна використовувати агресивні хімікати;
 • пройтися по ній м’якою ганчіркою, трохи змоченою в прохолодній воді;
 • дати решітці час висохнути;
 • поставити її на місце;
 • закрити кришку;
 • почекати близько 15-20 хв.

Потім перевіряється робота кондиціонера при різних режимах роботи.

Рекомендації щодо забезпечення працездатності кондиціонера

періодичність проведення Чищення повітряного фільтра–не рідше 1 разу кожні 21 день. Зазначений часовий проміжок актуальний в тому випадку, коли прилад використовується при помірних навантаженнях. Влітку, як було сказано раніше, фільтр чиститься не рідше 1 разу кожні 2 тижні. Кожні 6 місяців потрібно провести заміну очисника повітря під час чищення повітряного фільтра. Перед запуском пристрою після тривалого простою проводиться обов’язкова перевірка:

 • переконатися у відсутності слідів забруднення;
 • підключити заземлюючий провід;
 • провести заміну зношених деталей.

У тому випадку, коли кондиціонер не планується використовувати протягом тривалого часу, його готують до вимикання. Спочатку витягується вилка з розетки. Всі складові елементи пристрою звільняються від слідів бруду.

як почистити кондиціонер від цвілі

Важливо! Уважно поставитися навіть до незначних слідів іржі. Якщо її не обробити, то іржа захопить велику площу в короткий проміжок часу.

У тому випадку, коли прилад веде себе неправильно або користувач підозрює несправність, необхідно діяти наступним чином:

 • при стрибку напруги в мережі прилад виконує самодіагностику протягом 3 хв, тому незначна пауза не представляє загрозу;
 • як тільки агрегат заробив після раптової зупинки, не варто лякатися короткочасній наявності домішок у повітрі;
 • як тільки з’явився навіть незначний звук падаючих крапель, перевіряється герметичність трубок з холодоагентом;
 • наявність сильного скрипу говорить про деформації пластмасових елементів під вплив високої температури.

Незалежно від моделі кліматичної техніки, яка встановлена вдома, їй не можна користуватися під час грози і урагану. Правила ТБ наказують на час витягти вилку з розетки.

Практичні поради по чищенню кліматичної техніки

З початку варто з ознайомитись рекомендаціями, переліченими в паспорті пристрою. Крім універсальних, є ряд специфічних. Вони актуальні для певних моделей. В кожному разі робота починається з обов’язкового відключення приладу від мережі.

Кондиціонери марки LG

як почистити кондиціонер lg

Відкривається зовнішня панель пристрою, після чого акуратно витягуються фільтри. На наступному етапі дбайливо відкручуються 3 болта-фіксатора. Подальший порядок дій виглядає наступним чином:

 • зняти кришку блоку;
 • від’єднати озоновий датчик, розташований з правого боку (якщо стояти обличчям до кондиціонера);
 • помити її і фільтри у ванній;
 • відкрутити 3 болта, розташованих з лівого боку;
 • акуратно вийняти фільтр; помити його у ванній;
 • використовуючи м’яку насадку, обробити пилососом кондиціонер.

Після завершення гігієнічних процедур пристрій збирається в зворотному порядку.

Південнокорейські кондиціонери Samsung

як почистити кондиціонер Samsung

В інструкції зазначено, що ТО проводиться 1 раз кожні 6 місяців — перед початком осінньо-зимового та літнього сезону. Відкривається зовнішня кришка, під якої розташовано кілька сіточок. Відновити їх первісний зовнішній вигляд можна за допомогою м’якої щітки. На наступному етапі вони промиваються під струменем прохолодної води. Взявши пилосос, обробляють всі елементи пристрою. У разі появи запахів, виконується заміна фільтра.

Кондиціонери марки Whirlpool

як почистити кондиціонер Whirlpool

Передня панель знімається по стрілці, акуратно потягнувши за батоги з 2 сторін. Виконується візуальний огляд і очищення задньої панелі сухою м’якою ганчіркою. Далі шматок тканини злегка змочується у воді, температура якої не перевищує +40С. Як тільки оброблена поверхня висохла, знята панель повертається на місце. Регулярність проведення ТО фільтрів – кожні 100-120 годин обслуговування.

Кондиціонери марки Panasonic

як почистити кондиціонер Panasonic

Чистка внутрішнього блоку не відніме багато часу. Витягти з-під знятої зовнішньої кришки фільтри. Обробити їх м’яким антисептичним розчином. Промивши фільтр під струменем води, йому потрібно дати час для висихання. Кишеньковий тип фільтрів, на відміну від сітчастих, водним процедурам не піддають. Під час проведення ТО оглядають міцність ущільнювачів.

Японські кондиціонери Mitsubishi

як почистити кондиціонер Mitsubishi

Після зняття фіксаторів, видаляється верхня панель. Під нею розташований фільтр. Як і у вже описаних моделях, його промивають під теплою водою. Якщо в приміщенні встановлено наноплатинова фільтраційна система, проводиться її профілактика кожні 6 місяців.

Кондиціонери компанії Electrolux

як почистити кондиціонер Electrolux

Обслуговування проводиться від 2 до 3 разів на рік в залежності від інтенсивності використання. Фільтри промиваються під струменем теплої води. Як тільки вони висохнуть, поверхня обробляється м’яким антисептичним розчином.

В деяких випадках без участі фахівця не обійтися

Виробники кліматичної техніки передбачили ряд випадків, коли потрібно звернутися в сервісний центр. Не обійтися без сторонньої допомоги при сильному забрудненні окремих елементів пристрою. Аналогічним чином надходять при наявності відколів, тріщин та інших фізичних ушкоджень корпусу. Увагу необхідно звернути на інтенсивність роботи агрегату. Максимум через 10 хвилин після запуску кондиціонер генерує холодне повітря. В іншому випадку, краще зателефонувати в сервісний центр.

Відсутність реакції на пульт керування або кнопки на панелі, наявність некоректно працюючих індикаторів, виражених сторонніх шумів, які не зникають навіть після чищення – несправності, які потребують професійної оцінки. Зволікати не варто, інакше буде потрібно дорогий ремонт.

чистка кондиціонера

Регулярне ТО кліматичної техніки продовжує її ресурс. Споживач захищає себе від патогенних мікроорганізмів, що з’являються серед пилу, що накопичився. Зменшується рахунок за споживану електричну енергію. Знижується ймовірність дорогого ремонту і пожежі. Всі дії власник пристрою погодить з доданою до кондиціонера інструкцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *