Чим відмити порошок в лотку пральної машини

Як очистити ємність для порошку в пральній машині

Більшість господинь вважають, що не обов’язково займатися чищенням лотка пральної машини, призначеного для порошку. Вони вважають, що він очищається сам від впливу миючих засобів, а їх залишки вимиваються звідти водою. Але це не так, оскільки цей вузол є дуже брудним місцем в машинці. Згодом в ньому осідає наліт з миючих засобів і виникає цвіль. Через це білизна може не до кінця відпиратися і неприємно пахнути. Контейнер буває, забивається настільки, що вода не може проникати через засмічення до миючого засобу. При цьому порушується працездатність побутового приладу. Тому питання про те, чим очищати відсік для порошку не є довільним.

Чому не розчиняється пральний порошок

Почистити лоток для порошку в пральній машині

Відмивати пральну машину без відмивання лотка не має сенсу, тому що, якщо отвір заб’ється, прання буде відбуватися не мильною рідиною. А якщо в це відділення заселяться грибки, то запах їх переноситься на одяг.

Пральні прилади розрізняються по конструкції. Якщо пралка має горизонтальний тип завантаження білизни, то лоток з неї висувний і розміщується вгорі машинки, на передній стороні. Якщо конструкція машинки передбачає dертикальне завантаження білизни, то лоток буде знаходитися на кришці приладу.

Лоток має зазвичай 3 відсіки:

 • маленький відсік №3 для завершального етапу прання — у нього додають кондиціонер і ополіскувачі;
 • відсік №2 для основного прання — у нього додають порошок;
 • відсік №1 для попереднього прання.

При витяганні лотка треба проявляти обережність, при надмірному зусиллі можна вирвати його «з коренем». Спочатку треба потягнути його до упору, потім зверху трохи на нього натискаємо і акуратно витягуємо його.

Як очистити лоток для порошку в пральній машині

Під час проведення прання, порошок може погано вимиватися з лотка. У цього неприємного явища безліч причин:

 1. Багато що залежить від якості порошку, призначеного для прання. Якщо якість його погане, то більшою мірою він буде осідати на поверхнях. Рідкі препарати вимиваються водою з лотка краще, ніж порошкові.
 2. Слабкий тиск рідини у водопроводі–наступна причина поганого вимивання.
 3. До складу кондиціонера входять поверхнево-активні сполуки, через які на випраному одязі і на стінках ємності з’являється плівка. Вона виникає тому, що ополіскувач заливають у відсік контейнера перед пранням і до білизни він потрапляє в кінці процедури. При його регулярному застосуванні весь лоток буде слизьким і липким.

Не варто забувати, що забруднення або цвіль від лотка неминуче опиняться в барабані і перейдуть на одяг. Можливо навіть, що одяг буде зіпсовано.

Увага! Якщо вжиті необхідні зусилля з очищення контейнера, а в ньому все одно з’являється вапняний наліт і цвіль — потрібно для повторного очищення ємності застосувати спеціальні засоби.

Чому потрібно мити лоток в пральній машині і як часто

Чим почистити лоток для завантаження порошку

Тривалість експлуатації і функціональність такого складного і дорогого приладу, як пральна машина залежить від правильної її експлуатації. Цей прилад буде довго працювати тільки при якісному догляді, куди входить і очищення відділення для порошку. Лоток–одне з найбільш забруднених місць в машинці. Тому надається таке велике значення його очищенню.

Пральні засоби, які застосовуються в побуті, розрізняються великою різноманітністю. Деякі з них мають поверхнево-активні сполуки, що осідають на стінках лотка, створюючи липку плівку. Вода, частково вимиваючи залишки цих препаратів, переносить їх в барабан з білизною. Тому на випраних речах іноді спостерігається ця неприємна липуча плівка.

Слід брати до уваги, що окремі речі потребують делікатного прання. Наприклад, на кольорових тканинах не можна застосовувати відбілювач. Однак, якщо при пранні речей білого кольору, раніше застосовувався відбілювач, а лоток належним чином не очищався, то він може потрапити на білизну, для якої він не призначений.

Якщо з ємності порошок весь не вимивається, це не обов’язково буде означати, що прилад зламався. Це може відбуватися через слабкий напор рідини в трубах водопровідної мережі. При слабкому напорі багато порошку буде на стінках контейнера.

Якість прального засобу теж багато значить. Порошки вимиваються гірше, ніж рідкі миючі препарати. Але рідина небезпечна тим, що може залишати після застосування плівку.

В мокрому забрудненому лотку створюється сприятливе середовище для життєдіяльності патогенних грибків, наприклад, цвілі. Якщо його не чистити–запах і сліди цвілі з часом перейдуть на випрану білизну.

Порада! Щоб не допускати таких неприємних явищ, які можуть звести нанівець всі ваші зусилля у пранні речей і навіть довести їх до псування, треба своєчасно і якісно проводити очищення лотка.

Чим відмити порошок в лотку пральної машини від накипу

Чим відмити порошок в лотку пральної машини

Перш ніж приступити до очищення лотка, треба відокремити його від корпусу машинки. Зробити це буде не просто. Для цього слід затиснути язичок, який знаходиться в центральній частині лотка, поруч з відсіком для кондиціонера і витягати лоток з машинки.

Потім вже слід приступати безпосередньо до очищення цього контейнера. Провести його можна механічним методом, а також, застосовуючи народні засоби і побутову хімію.

Механічні способи

Коли виникає необхідність чищення лотка, то найпростіший варіант виконання полягає в механічному чищенні, оскільки, при цьому не потрібні миючі речовини і допоміжні інструменти.

Проводять цю операцію так:

 1. Витягніть контейнер з машинки.
 2. Розберіть лоток на складові, якщо він розділяється. Часто в конструкціях цих приладів у лотка відокремлюється відсік для ополіскувача.
 3. Розібравши лоток, відкрийте кран з гарячою водою і полощіть під його струменем всі його складові деталі з пластика. Всі залишки порошку, що осіли на стінках, повинні відмитися.
 4. Ті місця, де залишається бруд, що в’ївся, протріть м’якою щіткою.
 5. Потім контейнер знову промийте гарячою водою з ганчіркою.
 6. На завершення процедури ємність витріть і поверніть на місце в машинку.

Увага! При механічному чищенні не дозволяється застосовувати жорсткі щітки або інструменти з абразивом. Вони можуть подряпати пластикові стінки і стерти мітки дозатора порошку.

Описаний метод підходить для чищення слабких і середніх забруднень. Якщо наліт має вапняну природу і вже добре в’ївся в стінки, механічним способом його не видалиш. Для вирішення такої проблеми знадобляться хімічні препарати або домашні засоби.

Народні засоби

Як і чим очистити лоток для порошку в пральній машині

Під народними способами мається на увазі підручні речовини, що мають натуральне походження. Ці засоби не мають в складі спеціальних хімічних добавок. Таким варіантом чищення зазвичай користуються люди, які обмежені в коштах і хочуть проводити роботу екологічно чистими препаратами.

Народні методи очищення відрізняються високою універсальністю і можуть застосовуватися для миття контейнера і всієї пральної машини. Завдяки своїм корисним властивостям і безпеці народні засоби отримали таку велику популярність.

Харчова сода

Змішайте соду з пропорційним об’ємом води і налийте цей склад в лоток. Вичікуйте 35 хвилин, потім як слід протирайте місця з забрудненнями м’якою стороною звичайної губки. Так ви зітрете цвіль і наліт.

Харчова сода і оцет

В ємність поміщають соду, а потім зверху треба влити столовий оцет. При зіткненні продуктів вийде хімічна реакція, від якої навіть застарілий і в’ївшийся бруд почне розчинятися. Залишки розм’якшених забруднень без особливих труднощів видаляють ганчіркою.

Оцет

Як очистити ємність для порошку ойтом

Для цього рецепта годиться столовий або нерозведений оцет. Витягнутий з машинки лоток, поміщають в ємність з пластика. Потім в цю ємність заливають 1 літр нагрітої води і 200 мл столового оцту. Лоток в цьому розчині тримають 6-8 годин. За цей час всі наявні забруднення встигнуть розм’якшитися, і треба буде прибрати їх ганчіркою.

Лимонна кислота

Рецепт на основі лимонної кислоти настільки хороший, що годиться для чищення лотка і всієї машинки в цілому. Ось в якій послідовності проходить процес очищення:

 • у відділення кладуть 210 г лимонної кислоти;
 • запускають в роботу прилад, встановивши режим в 60 градусів;
 • в бак пральної машини речі завантажувати не потрібно;
 • коли програма прання буде виконана, треба переключитися на режим полоскання.

Це засіб не тільки добре відмиє лоток і всю машинку від грибків, накипу та інших відкладень, але і додасть речем приємний запах.

Побутова хімія

Як очистити лоток для порошку в пральній машині

Побутова хімія передбачає чистку забруднень на побутовій техніці шляхом застосування спеціальних засобів. У торгівлі великий асортимент таких препаратів. Основна перевага побутової хімії полягає у високій ефективності.

Ці засоби поділяються на 2 групи:

 • агресивні;
 • щадні.

У першій групі речовин допускається замочувати лоток на кілька годин для розм’якшення забруднень. А щадні засоби рекомендується заливати в машинку для очищення всього побутового приладу.

До щадних препаратів відносять такі бренди:

 1. Sandokkaebi—засіб випускається в Південній Кореї, ціна на нього невисока. Застосовуючи його, можна очистити всі пластикові деталі машинки і шланги.
 2. Доктор ТЕН – це засіб коштує трохи дорожче попереднього, але теж цілком доступний. Його застосовують, коли потрібно очистити нутрощі побутового приладу і лоток теж, від незначних і середніх забруднень.
 3. Frisch Aktiv—комплексний засіб, виробляється в Німеччині. Добре видаляє вапняний наліт, грибки та інші забруднення. Виявляє ефективність тільки в тих випадках, коли забруднень не дуже багато.

Застосування цих засобів не складає великих труднощів. Для цього потрібно виконати наступне:

 • відміряйте розрахункову кількість речовини;
 • засипте її в контейнер;
 • запустіть прання з граничною температурою;
 • коли програма завершиться, переведіть на полоскання.

Увага! Вищеописані бренди, які заливаються безпосередньо в побутовий прилад, проведуть ефективну чистку слабких забруднень.

У боротьбі зі складними забрудненнями застосовуються агресивні засоби, в групу яких входять:

 • Сіліт;
 • туалетний каченя;
 • Комет;
 • Доместос.

Застосування цих препаратів має на увазі замочування сильно забруднених лотків на тривалий час для розм’якшення забруднень.

Така процедура вимагає наступної послідовності дій:

 • витягнутий з машинки лоток занурюють в таз з гарячою водою;
 • у нього додають розрахункову дозу миючої покупної речовини;
 • добре перемішують склад, домагаючись повного розчинення препарату у воді;
 • вичікують протягом 6 годин, до закінчення процесу замочування;
 • витягують лоток з тазика і чистять ганчіркою або м’якою щіткою;
 • після очищення промивають лоток проточною водою;
 • висушують предмет;
 • вставляють контейнер назад в пралку.

Поради

Як очистити лоток для порошку в пральній машині

Слід пам’ятати, що хорошим засобом для збереження побутового приладу в первозданному вигляді, є регулярний профілактичний догляд. Виникнення нальоту або цвілі на поверхнях лотка легше попередити, ніж видалити.

Слідуючи наступним рекомендаціям, можна забезпечити чистоту і свіжість лотка:

 • кожен раз, завершуючи прання, треба змивати залишки порошку в контейнері і витирати насухо;
 • якщо ви обмежені в часі і не встигаєте провести очищення лотка після чергового прання, залиште його відкритим, щоб він висох;
 • після кожного другого чи третього прання, виймайте лоток з пралки і промивайте його губкою;
 • застосовуйте йоржик для того, щоб дістатися при чищенні до важкодоступних місць.

Увага! При роботі з покупними хімічними препаратами слід надягати на руки рукавички.

Якщо взяти собі за правило регулярно чистити відсік для завантаження порошку, то можна домогтися ідеальної чистоти цього вузла. Виконувати чистку лотка треба після прання, або хоча б через кожні 3 пральні процедури. Робіть так і надалі ви заощадите багато часу, необхідного для чищення лотка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *