як забрати сморід з пральної машини

Як позбутися від запаху в пральній машині

Пральна машинка вважається незамінною помічницею в господарстві, вивільняючи жінці масу додаткового часу і оберігаючи ніжні руки. Але трапляється так, що всередині машини з’являється неприємний запах, який переходить на свежовипрану білизну. Позбутися від подібної неприємності хочеться в найкоротший термін.

Секрети експлуатації

Причини неприємного амбре криються в порушенні правил експлуатації:

 • тухлий запах виникає, якщо після закінчення прання закривати дверцята машинки;
 • не допускайте появи цвілі на гумовій манжеті, не забувайте витирати насухо і періодично чистити;
 • для зберігання брудної білизни слід використовувати спеціальну корзину, а не барабан машинки, інакше позбутися від запаху буде непросто;
 • швидке прання потрібно застосовувати якомога рідше або не вдаватися до нього взагалі – з цого допомогою можна якісно випрати одяг, але бактерій в такому режимі множиться маса.

Неприємному запаху з пральної машини легше запобігти, ніж прибрати. Тому після кожного прання необхідно залишати відчиненими дверцята і видаляти вологу з гумової прокладки.

Якщо з’явилася слиз або цвіль, їх потрібно відразу видаляти, не відкладаючи на потім.

Якщо в машинці є функція додаткового полоскання, бажано її включати при кожному пранні. Така профілактика допоможе чистити стінки барабана від залишків порошку. Чого не можна робити, так це «під зав’язку» забивати барабан. Одяг не відіпирається, а полоскання буде ускладнено через підвищений обсяг білизни.

Негативні фактори

В деяких випадках звичайна чищення барабана і гумки на люку від бруду не допомагає, оскільки фактори появи смердючого запаху інші:

 1. Ви занадто часто використовуєте дешевий засіб для прання.
 2. Неякісний ополіскувач має властивість «залипати» на стінках барабана, викликаючи з часом тухлий запах.
 3. Велика кількість порошку. Під час прання потрібно використовувати точний обсяг порошку, оскільки надлишки залишаються на барабані, провокуючи неприємні наслідки.
 4. Брудний лоток або канал для змиву порошку. Навіть при відповідному обємі миючого засобу його залишки залишають на стінках лотка мильні плівці, яка призводить до появи цвілі і затхлого запаху. Проблема може з’явитися і «далі за течією», тому необхідно періодично діставати лоток, щоб видалити забруднення і сліди цвілі безпосередньо в каналі. Для профілактики проблеми досить періодично чистити лоток. Якщо немає впевненості у своїх діях, запросіть фахівця, який почистить канал професійно, не пошкодивши його.
 5. Залишки води. Якщо засмерділась пральна машина і з’явився запах вогкості, в барабані напевно залишається вода. Причину варто шукати в порушеннях підключення машинки до каналізаційної системи або в поганій роботі зливного насоса. Самостійно почистити або поміняти насос можна, але краще довірити перевірку професіоналу.
 6. Шланг зливу. Неякісний матеріал шланга може стати причиною появи в ньому бруду і цвілі, що в свою чергу викликає неприємний шлейф ароматів. Допоможе усунути неприємність заміна шланга або «порожнє» прання без білизни при високому температурному режимі.
 7. Забруднений Тен. Запах цвілі і гниття може виділяти тен з нальотом. На нього в процесі прання налипають ворсинки, сміття і залишки порошку. Це відбувається, якщо прання проходить на низьких температурах. Хоча б раз в місяць потрібно включати порожнє прання, додаючи в лоток необхідну кількість порошку, щоб почистити машинку.
 8. Каналізація. Іноді не виходить вивести страшний запах, тому що він виходить не від машинки, а з каналізаційних труб, куди зливається вода при пранні. Якщо проблема криється в каналізації, «пахнути» будуть і зливні отвори в раковинах і ванні. Тому знадобиться очищення труб – інакше амбре не прибрати.

Як забрати сморід з пральної машини

Лише після того, як причина появи неприємного запаху встановлена точно, слід вживати заходи щодо його усунення. Ви можете:

 1. Перевірити правильність підключення шланга – самостійно або викликавши майстра.
 2. Почистити насосний фільтр.
 3. Очистити канал, по якому з лотка порошок потрапляє в барабан, оскільки там найчастіше відзначається скупчення слизу і плісняви.

У більшості випадків машинці потрібна ґрунтовна чистка. Можна включити «порожнє» прання, виставивши максимальний температурний режим. В лоток, куди зазвичай додається порошок, потрібно засипати лимонну кислоту або влити 5%-вий оцет, щоб почистити тен від накипу і забруднень. Додатково необхідне очищення з содою або спеціальними таблетками для поральноїї машини. Це дозволить не тільки прибрати запах цвілі, але і його джерело.

Після завершення основного прання необхідно включити додаткове полоскання, щоб максимально очистити всі пахучі деталі. Як правило, зливний шланг гофрований, тому повністю очистити його складно.

При сильному забрудненні краще позбутися від старого шланга, замінивши його новим. Якщо не вдається повністю вивести запах, доведеться вдатися до радикальніших дій:

 • Знадобиться засіб для очищення труб або ½ л відбілювача на основі хлору.
 • Провести два цикли прання з кип’ятінням.
 • Після його закінчення добре промити машинку повторним полосканням.
 • Ні в якому разі не додавати в лоток відразу обидва засоби! Хімічна реакція між ними призведе до виділення вільного хлору, що загрожує серйозним отруєнням.

По закінченні прання необхідно вчасно діставати чисту білизну, яка при тривалому лежанні у вологому закритому середовищі стає причиною появи бактерій. Вона і поширює запах, позбутися якого складно. Корисно регулярно робити профілактику, щоб запобігти появі «ароматів» і надалі не чистити по кілька разів машинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *