6 причин, чому ти купуєш непотрібні речі

Людина зараз на такій стадії розвитку, коли для успішного існування йому вже мало просто даху над головою і ситного обіду. Величезна кількість вишукувань і різного роду мотлоху можна купити в будь-яку хвилину — питання лише в ціні. Іноді ти можеш настільки піддатися спокусі і захопитися непотрібними покупками, що до кінця місяця, коли починаєш підраховувати свої витрати, опиняєшся в шоці. І якщо ти хочеш цього уникнути в подальшому, то тобі краще дізнатися, як це працює.

Розпродажі та акції

Зараз в який магазин не зайди — там розпродаж. Нова колекція або сезонні знижки, 47 речей за ціною однієї або просто розпродаж без причини. Що завгодно, лише б заманити тебе. З одного боку, тобі на даний момент здається це дуже вигідним, але за фактом ти купуєш річ, яка тобі не потрібна. Ні, якщо ти спеціально чекав півроку, поки сподобалась річ подешевшає, і дочекався, то це до справи не відноситься. Адже ти хотів її і до розпродажі, а якщо півроку витримав, то, мабуть, тобі дуже потрібна ця нова футболка. Але якщо розумієш, що з кожним разом витрачаєш все більше і більше грошей на не особливо-то і потрібну нісенітницю, то постарайся себе обмежувати заздалегідь — не заходь зайвий раз в магазин з грошима.

Дешеві товари

У поточних економічних умовах і в особистому прагненні заощаджувати іноді ти купуєш більш дешеву версію того, що тобі потрібно. Сьогодні ти заплатив менше грошей за футболку, яка за короткий проміжок часу перетворилася на один великий катишок, — зекономив трохи, замість того щоб спочатку купити якісну, яка прослужить набагато довше. Тому краще звертати увагу в першу чергу на якість і доцільність покупки, щоб не довелося потім шкодувати. Але і у зворотний бік це працює точно так само, коли ти переплачуєш за те, що міг би купити дешевше.

Переконливі продавці

Які так і чекають, коли ти зайдеш до них в магазин, щоб, мов гієни, накинутися на тебе, особливо в ті моменти, коли ти не збираєшся нічого купувати. Якщо ти бідняк і в тебе грошей немає — залишається побажати їм удачі. Але якщо ти потенційний покупець, то при належному підході, вже будь упевнений, вони зможуть розкрутити тебе на покупку. Може бути, ти і без них би це придбав, але після того як вони вправно мілини всі твої сумніви з приводу покупки, цей момент стає набагато ближче. Звичайно, все залежить від якості магазину. Якщо ти зайдеш в дешевий, то дай бог, щоб з тобою там елементарно привіталися, після того як ти сам обрав і приміряв. А от у хороших вони проходять різноманітні тренінги і знають безліч методик по продажах.

Твої комплекси і страхи

Тут навіть досвідчений продавець не потрібен, щоб продати тобі певну річ, — твої комплекси змусять тебе її купити. А як відомо, багато комплекси йдуть з дитинства, коли батьки часто тобі відмовляли в покупці або у вас просто не було можливості. Тому тепер, як тільки з’являються зайві гроші, ти негайно спускаєш їх в найближчому магазині. Ще ти можеш боятися того, що цю річ просто куплять зараз, і у тебе не буде можливості придбати її собі, або переживати про те, що закінчаться гроші. Насправді причини можуть бути із-за банальної невпевненості в собі, завдяки якій ти змушений купувати дорогі речі, щоб створювати ілюзію успішної людини.

Намагаєшся наслідувати

Купуючи річ, яка зараз в моді і є у багатьох людей. Навіть з урахуванням того, що вона тобі зовсім не подобається, ти все одно не візьмеш її, щоб бути на хвилі. Не варто цього робити: за модою ти все одно не вгонишся. Вона спеціально так швидкоплинна, щоб якомога частіше змінювався гардероб і текли гроші. Знайди свій стиль, який буде тобі йти і доповнювати твої найкращі риси. Примітно, що в нинішніх умовах, коли всі люди різні, їх так тягне на когось схожим.

Імпульсивні покупки

Коли продавців-консультантів навчають продавати, їм кажуть просту річ: потрібно тиснути на емоції. Крім того, що ця річ дуже вигідна тут і зараз, можна наводити безліч прикладів про те, як добре буде житися з новою річчю. Наприклад, як ця сорочка приховує зайву вагу, вади тіла, збільшує член розгладжує зморшки.

Імпульсивні покупки — це ті покупки, які ти не планував робити, а зроблені вони у зв’язку з деякими обставинами (знайшов гроші, дали премію, успіх або невдача на роботі). Але справа в тому, що радість від цієї покупки триватиме недовго, а сама річ перестане радувати ще раніше. Більш того, це може тебе розчарувати, так як ти витратився на те, що не планував. Ці покупки здійснюються через нестачу позитивних емоцій — краще знайди їх в іншій сфері свого життя.

Прийоми магазинів, які діють на підсвідомість

Крім самого персоналу, який дивиться тобі прямо в очі, коли ти йдеш нічого не купивши, там є ще й інші підводні камені. Мета магазину — заробити грошей, тому дуже багато схожих моментів з казино, в якому немає годинника і вікон. Ти, напевно, міг помітити розташовує музику, гарні кольори, приємний аромат. Загалом, все робиться для того, щоб твоє перебування в магазині було максимально комфортним і довгим і не було зайвої причини йти. Не варто помилково думати, що все це зроблено для тебе. Звичайно, ходити в навушниках і з пробкою в носі теж не потрібно, але тепер ти хоч будеш знати, що до чого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *