Важливі поради, які знадобляться кожному в повсякденному житті

Тепер необов’язково вчитися на психолога, щоб розуміти деякі тонкощі життя і людської взаємодії. Існує величезна кількість психологічних прийомів, які так чи інакше здатні допомогти тобі в повсякденному житті, і ми з радістю ділимося ними. Так як замість тебе перелопатили ці нескінченні книги з психології.

Що-небудь жуй, коли нервуєш

Якщо тобі належить важлива розмова, співбесіда чи публічний виступ, то не потрібно намагатися заспокоїти себе за допомогою алкоголю — тільки гірше зробиш. Краще пожуй жуйку або, може, навіть що-небудь з’їси. Наприклад, банан — вони ефективні антидепресанти. А все завдяки тому, що в них містяться біологічно активні речовини — біогенні аміни (серотонін, тирамін, допамін та інші). Вони покращують роботу центральної нервової системи, допомагають заспокоїтися, якщо ти перенервував. Але якщо банана немає під рукою, то не критично — можеш пожувати що завгодно, адже саме по собі жувальний рух сильно зменшує відчуття тривоги. Твій мозок думає, що ти ніколи в житті не станеш є в небезпечній ситуації, і якщо ти жуєш, то мозок це сприймає таким чином, що небезпека минула, і можна заспокоїтись. Так що ось тобі ще один виправданий спосіб поїсти, але не налягай.

По людині можна визначити, чия реакція йому важлива

Наприклад, якщо хлопець жартує, то можна простежити, на кого він потім дивиться, і з’ясувати, кому ця жарт була призначена. Але знову ж існує і важливість думки: якщо в приміщенні буде його начальник, то дівчина відпочиває, так як він, швидше за все, буде дивитися на нього. Але найчастіше начальників не кличуть на міжсобойчики і подібні заходи, тому завжди звертай увагу, на кого дивиться потрібна тобі людина після свого вдалого жарту — і ти зрозумієш, за чию думку він переживає. Це працює досить просто: є об’єкт, який потрібен, і ти інстинктивно хочеш переконатися, як відреагував потрібний тобі людина, чи схвалює він тебе і твоє почуття гумору. Можна навіть застосовувати цей прийом до себе коханому: коли ти опиняєшся в новій для себе компанії, стеж за тим, як люди реагують після твоїх слів чи дій. Так ти легко здогадаєшся, кому ти цікавий, а кому — ні.

Не потрібно недооцінювати пильний погляд — це працює

Він допоможе тобі дізнатися будь-яку потрібну інформацію. Таким чином, якщо тебе не влаштувала якась певна відповідь і тобі здається, що людина щось замовчує, можеш просто витріщатися на нього і, не відриваючи погляду, продовжувати стояти. Не потрібно відігравати сценку психа, звичайно, але погляд потрібно тримати на співрозмовника. Швидше за все, непідготовлена людина буде відчувати страшний дискомфорт, та ще й повисла тиша буде на нього тиснути. І в результаті людині буде настільки незручно, що він почне доповнювати свою відповідь або говорити правду. Якщо ти будеш впевнено стояти, дивитися і чекати відповіді, то людині стане зрозуміло, що тебе не влаштовує подібний розклад і ти чекаєш більшого. А якщо чекаєш, значить, дещо знаєш.

Призначай зустрічі на ранок або вечір

Люди краще запам’ятовують початок і кінець дня, а те, що відбувається між цими точками, розчиняється. Протягом дня відбувається стільки незначних подій, і всі вони складаються в низку дій, які ніяк не відкладаються у тебе в голові. За винятком деяких випадків. Наприклад, якщо у тебе вдень згорить квартира, то, швидше за все, ти запам’ятаєш.

Що робити, коли на тебе дивляться

Якщо тобі так здається, то зевни — і ти переконаєшся в цьому: якщо це так, люди, як правило, теж позіхають. Є кілька феноменів заразною позіхання, навіть ходять чутки, що, якщо прочитати це слово на папері, є невелика ймовірність позіхнути. Британські вчені, яким ми віримо менше, ніж відповідей з mail.ru кажуть, що вся справа в «дзеркальних нейронах». Це нейрони головного мозку, які порушуються, у тому числі при спостереженні за виконанням будь-якої дії іншою істотою. Вони відповідають за процес імітації і навчання мовам, а також за емпатію. Це пояснює, чому, наприклад, ми підсвідомо повторюємо жести інших людей або відчуваємо симпатію до тих, хто віддзеркалює наші, і позіхання сюди теж вписується. В цілому це не особливо психологічний прийом — швидше лайфхак. Просто користуйся!

Копіюй свого співрозмовника

Це допоможе швидко завоювати його довіру, і неважливо, що це — фрази, жести, міміка. Побачивши знайомі рухи, людина підсвідомо порівнює тебе з собою, а, як правило, людина любить себе і ставиться до себе краще, ніж до інших. Але тут, як і з алкоголем, головне — не перестаратися і намагатися копіювати тільки корисні дії і жести. Якщо людина постійно свербить, колупається в різних місцях і дістає з пупка светр по частинах, то це зовсім не обов’язково повторювати.

Міміка дуже важлива при спілкуванні з людьми. Завжди показуй свою участь у розмові: якщо тобі кажуть сумну історію, то супроводжуй свої емоції тужливим особою, якщо веселу — то, відповідно, теж тужливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *