Інструкція для того, хто мріє змінити сферу діяльності, але не хоче ризикувати

Буває так: працюєш в одному місці, а хочеш працювати — зовсім в іншому. І взагалі не по своїй спеціальності. Але ризикувати стабільним доходом і пірнати в невідомість не дуже хочеться. Так от, зібрали тобі кілька порад, щоб ти зважився-таки припинити свої муки і, мінімізувавши всі можливі ризики, змінив роботу на бажану.

Потрібно почати розвиватися в новій сфері як новачок, навіть якщо раніше ти був першокласним фахівцем

З нуля починати набагато простіше, як би підозріло це не звучало. Так що перше, що ти повинен усвідомити: ти новачок, і всі досягнення, які були у тебе раніше, залишилися там же. Неважливо, скільки у тебе утворень, наскільки престижною була твоя минула робота, в якому університеті ти вчився і т. д.

Якщо ти вирішив змінити сферу діяльності, значить, ти або все втратив, або втратив інтерес до того, чим займався. У будь-якому випадку почни все з чистого аркуша.

Потрібно знайти наставника або пройти курси, щоб зрозуміти принцип роботи

Якщо ти перейдеш в незнайому тобі сферу діяльності, великий ризик, що довго ти в ній не протримаєшся. Щоб уникнути цього або просто знизити ризики, спробуй знайти собі наставника — може, хтось із твоїх знайомих або друзів розбирається в цьому ділі і готовий тобі допомогти, а може, ти знайдеш спеціальні курси, де тебе навчать всьому. Коучі, або ментори, корисні для визначення нової сфери для розвитку і дадуть тобі розуміння, що підійде вам більше всього. Звичайно ж, за умови, що це реальний коуч, а не псевдонаставник з банальними порадами.

Така первинна підготовка навіть без заглиблення в особливості обраної тобою сфери діяльності може здорово допомогти тобі з «асиміляцією» на новому робочому місці.

На початковому етапі потрібно сприймати гроші як показник ефективності твоєї роботи

Так, не будемо дивитися крізь рожеві окуляри — часто для простого переходу в іншу сферу діяльності потрібні вкладення (в курси, інструменти, наставника, навчальну літературу тощо). А заробляти достатньо ти можеш почати далеко не з першого місяця роботи. Потрібно бути готовим до цього.

У перші кілька місяців важливо не збитися з поставленого курсу з-за того, що ти не став відразу заробляти круглу суму, обіцяну в схожих вакансії. Тому сприймай гроші як показник свого зростання: чим більше вкладеш в гарне навчання і якісний інструментарій, тим більше зможеш заробляти у подальшому.

Потрібно почати шукати потенційних роботодавців ще на етапі навчання

Багато хто скаржиться, що, підготувавшись начебто ідеально, після закінчення навчання вони все одно якийсь час знаходяться у пошуку роботодавців. Тому ми можемо запропонувати лише один варіант — почати напрацьовувати портфоліо вже на стадії навчання.

Не соромно запропонувати свої послуги ціну нижче ринкової часто залучає людей, адже кому хочеться платити більше. Тобі в такому випадку буде даватися приголомшлива можливість застосувати отримані навички в роботі, заодно отримавши відгук від задоволеного (сподіваємося на твою старанність) роботодавця.

При складному матеріальному становищі можна поєднати роботу і навчання

Це ми, звичайно, про твою роботу, яку ти хочеш змінити. Необов’язково звільнятися, для того щоб почати переучуватися. Обери відповідні курси, які можна проходити в будь-який час або в ті дні, які будуть зручні тобі. Ходи на роботу, а ввечері вивчай книги і дивись онлайн-консультації або майстер-класи. Так тобі буде спокійніше в тому плані, що твій дохід буде залишатися стабільним, але й рухатися до бажаної роботи ти не припиниш. Вбити двох зайців відразу можливо, якщо навчитися правильно використовувати свій час.

Не шукай в собі таланти — краще розвивай самодисципліну

Що робити, якщо ти не бачиш в собі якихось особливих талантів, а змінити рід діяльності хочеться донезмоги? Звернися до першого пункту: ти — новачок, і тобі не потрібен талант, для того щоб почати займатися чимось новим. Тобі лише потрібно бажання розвиватися в цьому. І самодисципліна, щоб не кинути на півдорозі.

Насправді самодисципліна — це одна з найбільш недооцінених речей, коли мова заходить про досягнення успіху в якій-небудь сфері. Є у тебе талант — добре; немає дисципліни — гріш ціна твоєму таланту. Тому що втілити його в життя в тебе навряд чи вийде без організованості і прямування чітко заданим цілям.

Приклад буде гранично проста: є фотограф, шалено талановитий, з крутими ідеями, але абсолютно недисциплінований. Він не може зібрати себе, для того щоб вчасно відповідати клієнтам, редагує фотографії тільки тоді, коли на це є настрій, постійно зрушує терміни і т. д. Клієнти, природно, від такої роботи, м’яко кажучи, не в захваті.

Зворотна ситуація трапляється тоді, коли людина, спочатку не маючи особливого таланту або схильності до обраної сфери діяльності, виявляється здатний організувати себе і стежити за своєчасним виконанням своїх обов’язків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *