7 способів впоратися з хейтерами в соціальних мережах

Час зараз такий: хейтери з реального життя плавно перекочували в соціальні мережі, де ненавидіти тебе можна не нишком, а на весь голос. Так за це їм ще й нічого не буде! А тобі, незважаючи на те, що твої ненависники задовольняються тільки написанням повідомлень і гнівних коментарів, додається головний біль, викликаний єдиним питанням: «Ну і як припинити усе це?»

Є кілька типів хейтерів, і для кожного з них є свій спосіб «боротьби». Загалом, представляємо твоїй увазі короткий посібник: «Що робити, якщо…».

Тобі хамлять

Кожен хоча б раз у житті зустрічав в безмежних просторах інтернету людини, який відразу починав відкрито грубіянити. Приємного мало. Для тебе. А от самому хаму весь процес здається дуже навіть забавним. Хами в інтернеті просто впиваються твоїм обуренням у відповідь на їх «думка». Тільки от на відміну від людей, які дійсно діляться своєю точкою зору, інтернет-хам висловлюється в дуже неприємній манері.

Найчастіше на сторінці таких хейтерів не знайти ні однієї фотографії, ну або всі вони будуть приховувати своє справжнє обличчя. Також інтернет-хами позбавляються від усієї особистої інформації начебто міста проживання або віку. Загалом, гранична обережність, адже все, за що тобі можна було б зачепитися при бажанні знайти кривдника, просто не вказується.

Так от, краще, що можна зробити в разі зіткнення з хамом у віртуальній реальності, — це припинити доставляти йому задоволення своїми відповідними коментарями. Наприклад, заблокуйте його або просто не ведись на провокації і не йди на конфлікт. Пам’ятай, що в такій ситуації ти демонструєш свою силу і витримку, а невгамовний хам — бажання звернути на себе увагу оточуючих.

Тебе висміюють

Що робити, якщо у соціальних мережах хтось залишає тобі неприємні коментарі щодо твоїх недоліків або пише тобі прямо про те, що йому не подобається тобі (зазвичай такі хейтери приплітають сюди ще і громадськість або прекрасна стать). Відповідь проста: проявити свою стійкість, запастися терпінням і не давати злісному хейтеру можливості зачепити тебе за живе.

Так, людям, які звикли ображатися або просто видавати свої негативні емоції на повідомлення про їх комплексах або недоліки, доводиться зовсім туго. Своєю реакцією вони тільки розохотять хейтера, і тоді його буде ще складніше зупинити.

Тому при виникненні такої ситуації найоптимальніше, що ти можеш зробити, — посміятися разом з коментатором або співрозмовником і дати йому зрозуміти, що його слова жодним чином не можуть похитнути твою впевненість у собі і самооцінку. Дуже скоро йому просто набридне безглуздо витрачати свій час на того, хто сприймає його слова нейтрально, і він переключиться на кого-небудь іншого (а ти зекономиш свій час і нерви).

Тобі дають непрохані поради

Такі порадники у соціальних мережах буквально закидають тебе своїми моралями і нотаціями. Проблема в тому, що вони щиро вірять у те, що мають чи не унікальними знаннями в більшості знайомих їм областей і мають багатющий життєвий досвід. Порадник може висловлювати свою думку буквально по кожному ліпшого йому в стрічці посту і вже точно не потрудиться викласти найбільш розгорнутий коментар з претензією на геніальність.

Нехай іноді у тебе виникає бажання послати такої людини куди подалі, все ж у разі порадника цього робити не варто. Цей тип не відчепиться від тебе просто так, а на висловлення свого невдоволення він просто запропонує тобі кілька способів боротьби з агресією. Так що краще, що ти можеш зробити, — подякувати людини і забути про написане ним.

Тебе в чомусь звинувачують

У тому, що ти занадто багатий і успішний; в тому, що не боїшся відкрито висловлювати свою думку з хвилюючих питань; в тому, що на виборах Трамп здобув перемогу. Причина може бути будь — вона тут займає радше другорядне значення.

У випадку з обвинувачами не намагайся переконати їх і змусити взяти свої слова назад. Твої заклики до справедливості нічого не змінять, крім того, що злісні коментатори будуть писати нові звинувачення ще швидше.

Є таке правило: чим спокійніше, ввічливіше і лаконічніше ти відповідаєш, тим швидше твій співрозмовник, який схильний звинувачувати тебе у чому б то не було, вийде з себе і приступить до відкритих образ. В кінці кінців ти побачиш перед собою не обвинувача, а примхливу дитину, яка немов намагається здобути перемогу в суперечці.

Тобі відкрито заздрять

Заздрість — почуття, яке нерідко змушує людей строчити під твоїм фото гнівний комент або єхидно цікавитися про становище твоїх справ в листуванні. Щоб мінімізувати нападки заздрісників, намагайся менше хвалитися в соціальних мережах своїми досягненнями та здобутками. Спочатку повідомлення від заздрісника можуть звучати цілком безневинно, але з плином часу заздрість може перерости в справжню агресію.

Зараз буде трохи банальний факт: чим більше заздрісників у твоїх соціальних мережах, тим вище ймовірність того, що саме зараз ти дотримуєшся вірному шляху, і головне — не згорнути. Адже цим в першу чергу ти порадуєш всіх своїх хейтерів.

Порада, що робити в ситуації, коли тебе атакували завидуючі тобі люди, одна: не переставай робити те, що вважаєш за потрібне.

Тебе намагаються втягнути в дискусію

Люди в соціальних мережах, які частенько намагаються втягнути тебе в черговий спір або спроби з’ясувати правду», далеко не нешкідливі. Тобто, звичайно, в реальному житті вони навряд чи можуть зашкодити тобі, але в житті віртуальної вони відповідальні за твій поганий настрій і віру в себе.

Вони будуть закидати твою сторінку кілометрами коментарів, які розносять твою точку зору і твої доводи на шматки. Вже через кілька хвилин твій мозок (і не тільки) почне закипати. Не вступай в листування з подібними особистостями — побережи себе і свій психічний стан.

Тебе жорстко критикують

Тебе, твої дії і твою зовнішність. Втім, під удару критиків може потрапити будь-що. Ведеш блог в «Інстаграмі»? «Це не робота — всього лише придумати 30 постів, підібрати фото, вирішити питання з рекламою. Ці блогери мільйони роблять просто сидячи на Балі. Краще б на завод пішов, попрацював би як мужик». Часто вечеряєш в кафе і ресторанах? «Поки ти свої гроші спускаєш на ресторани, люди зовсім без грошей сидять і їдять гречку».

Чи варто говорити про те, що такі коментарі залишають найчастіше скривджені життям (і власною невпевненістю в собі люди. Просто пам’ятай про це, коли наступного разу будеш читати схожий коментар. Універсальна відповідь: скільки людей — стільки й думок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *