Що робити, коли ти наодинці з собою, і тобі від цього зле

Протягом життя кожна людина відчуває певну кількість емоцій, і далеко не завжди позитивні. Когось це влаштовує, і він, упокорюючись, живе з цим; інші ж намагаються з’ясувати причину і усунути її. Як не крути, людина соціальний, і коли він знаходиться поза межами свого звичного оточення, то відчуває дискомфорт. І якщо у тебе бувають ситуації, коли дуже сумно і не знаєш, що з цим робити, то після прочитання цієї статті тобі має стати трохи легше орієнтуватися в подібних ситуаціях.

Визнач для себе, тобі від цього добре чи погано

Тому що якщо ти отримуєш задоволення від самотності, то навряд чи тобі потрібні якісь поради або підказки, як тобі бути. Але якщо тобі не по собі в такі моменти, то визнання проблеми є чи не найголовнішим. Це як з будь-якою хворобою: неможливо лікувати те, про що не знаєш. І якщо ця проблема заважає тобі нормально жити і досягати будь-яких поставлених цілей, то тобі безперечно варто всерйоз задуматися про її вирішенні. Зізнайся, що тобі не по собі в такі моменти, а не заперечуй власні емоції.

Пам’ятай, це не твоя вина

Ти ж не навмисне йшов до цього — це цілком звичайне почуття, як почуття голоду, радості або злості. Таке може статися з усіма, і може трапитися з тобою ж у майбутньому. Немає в тобі нічого надприродного або дивного, з-за чого ти б зміг комплексувати. Всі люди відчувають схожі емоції, адже якщо розібратися, то в якійсь мірі ми всі однакові, коли справа стосується елементарних потреб. Ти не можеш вплинути на свої емоції в потрібну хвилину так, як хотілося б тобі. Ти жива людина, і, поки ти живеш і дихаєш, ти будеш відчувати весь спектр відчуттів.

Шукай втіху

У друзів, знайомих, гаджетів в кінці кінців. Взагалі, складно залишатися самотнім в епоху, коли ти буквально за секунду можеш написати повідомлення людині, яка знаходиться на іншому кінці земної кулі. Займися роботою, яку відкладав, почни нарешті бігати, вивчи те, що давно хотів. Іншими словами, захисти себе від негативних емоцій. Зрештою, якщо ти будеш гранично зайнятий, то тобі просто не вистачить часу думати про погане і сумувати. Взагалі, зайнятися справою корисно майже у всіх випадках — не тільки коли сумно і коли кинула дівчина. Інакше твоє неробство може призвести до таких речей, як апатія і стагнація. Все це допоможе розігнати твій мозок, і ти відволіктися.

Допомагай людям

Не будь егоїстом. Те, що тобі самотньо, — це, звичайно, цікаво. Але є люди без ніг і без рук — вони відчувають себе явно не краще. Склади їм компанію, допоможи їм у чомусь. Це спрацює точно так само, як з роботою: ти відволіктися, але крім того, що ти втечеш від цих нескінченних сумних думок, ти ще принесеш користь суспільству і близьким людям. Необов’язково допомагати тільки тим, у кого немає ніг. Напевно людина зі всіма кінцівками теж потребує якоїсь допомоги. Вихованці в притулках для тварин, люди похилого віку в будинках престарілих, бездомні — всі потребують допомоги. І як тільки ти вирішиш їм допомагати, ти побачиш, що тебе вже не мучить туга і можна нікому не допомагати.

Уяви місце, де ти був би щасливий

Можливо, це здасться радою від безкоштовного психолога, якого видає держава, але він реально допомагає. Водоспади представляти тебе ніхто не змушує, але напевно в житті були такі моменти, коли тобі було добре і тебе нічого не турбувало. На крайній випадок можеш уявити просто гарне тихе місце. Якщо такого немає у твоїй пам’яті — чим це не привід відправитися на його пошуки?Природа — те місце, звідки чоловік вийшов, тому не варто нею нехтувати. Дивись, після відмінної подорожі у тебе не тільки зникнуть проблеми з внутрішнім світом, так ще й наберешся ентузіазму і напала, для того щоб інших заспокоювати.

Напиши кому-небудь

З цього можна було б почати, якби це не було так банально просто. Здавалося б, хто краще позбавить від самоти, як не людина? Але і тут є підводні камені. Адже якщо стало нудно, то, швидше за все, ти загнав себе в той світ, де з якоїсь-то причини вирішив, що нікому не потрібен і всім до тебе немає діла. Але на щастя, це, швидше за все, неправда. Навіть у затятого соціофоба є парочка знайомих і друзів, з якими він зрідка спілкується. Підніми старі контакти, напиши однокласникам або просто тим, з ким давно не спілкувався. Якщо таких немає або тобі вже 100 років і вони померли, то чим це не привід завести нових? Але якщо тобі 100 років, ми б на твоєму місці не прив’язувалися до нових. Якщо писати людям немає ніякого бажання, то на крайній випадок пиши в щоденник. Може бути, це і звучить ванільно, але в цьому дійсно є сенс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *