6 речей, якими треба пожертвувати заради кращого майбутнього

Твоє майбутнє напряму залежить від твого справжнього. Цю просту істину не раз показували в кіно і описували в книгах. Чого вже там, навіть без зайвої інформації, спираючись лише на свій життєвий досвід, це можна зрозуміти. Інвестувати в майбутнє потрібно починати вже зараз, і для цього необхідно відмовитися від багато чого, до чого ти звик. Розповімо, від чого саме і чому.

1. Зайнятість

Багато людей люблять бути зайнятими: повністю забивати свій графік зустрічами і роботою, бігти кудись і поспішати. Вони так пишаються цим, що на питання «як справи?» завжди відповідають: «Я зайнятий». Але насправді це просто спосіб похвалитися видимість того, що вони щось роблять — вони насолоджуються цим. По факту, якщо твій календар сповнений подій, це не говорить про те, що ти рухаєшся до своєї мети. Зупинись і подумай: ти дійсно робиш реальні кроки до своєї мети або просто зайнятий?

Коли ти зайнятий, всі дії відбуваються на автопілоті, з-за чого ти не помічаєш, як минають години, дні і роки — час, що ти більше ніколи не повернеш. Даний дію станеться тоді, коли ти зосередишся на своїх реальних задачах. Фокус на їх втілення зміститься на досягнення швидкого прогресу. Більшість людей вибирають емоційний кайф від хвастощів замість того, щоб дійсно виконувати важливу роботу. Вибери сфокусованість, а не зайнятість.

2. Розваги

Інвестувати вільний час на придбання корисних навичок — найважливіший компонент твого успіху. Якщо ти працюєш повний робочий день, то вільного часу стає в рази менше. І коли ти починаєш витрачати його на безглузді розваги і відволікання уваги, то перестаєш вчитися новому і розвиватися як особистість. Таке мислення низького рівня призводить і життя до низького рівня.

Справжній успіх вимагає жертв. Багато хто стверджує, що всі ми відіспимось на тому світі. Але правда в тому, що відпочивати можна і потрібно тільки після того, як ти вже сформував своє життя і можеш насолоджуватися тією роботою, яку виконав. Якщо ти хочеш досягти більшого, то варто витрачати час на вивчення нових навичок і підвищення продуктивності. Пам’ятай, що це не буде тривати вічно, але потрібно приділити багато уваги саме зараз, щоб у майбутньому ти зміг жити так, як хочеш.

3. Тільки виглядати розумним

Більшість людей впевнені, що вони вже всі вивчили, але потім дивуються, чому ж можливості, удача й успіх вислизають від них. Для того, щоб вони самі знайшли тебе, необхідно відмовитися від милування своїми успіхами і по життю бути учнем. Якщо ти виглядаєш розумним і хочеш, щоб всі знали про це і зверталися до тебе з питаннями, то ти обдуриш і себе, і інших. Справжній успіх приходить тільки зі знаннями, смиренням і становленням учнем у своїй справі.

Хороший приклад цього є в буддизмі. У цьому віросповідання бог — це нижча істота, вищим є людина. Чому так? Все просто: божество вже досягло свого максимуму, в той час як людина завжди може розвиватися і рости.

4. Ставити думку інших понад усе

Успіх — це далеко не те, про що говорить натовп: гроші, слава і багатство. У багатьох людей з цими благами жахливо порожні життя і нещасливі долі. Тому твій успіх ніяк не визначається тим, що стверджують інші люди. Ніхто не зможе визначити його, крім тебе самого. Якщо ти продовжиш дозволяти іншим людям розповідати про те, що таке успіх, ти ніколи його не досягнеш. Навіть якщо ти це зробиш, то це не буде твоєю особистою заслугою.

Побудувати своє життя означає визначити своє власне визначення. Гонитва за чужими ідеалами ніколи не приведе тебе до істинної мети. Доведеться відпустити те, з чим тебе насідали оточуючі, і досягти свого особистого, справжнього успіху.

5. Хороші можливості

На перший погляд маленькі додаткові справи можуть дати тобі щось нове, але якщо розібратися в цьому серйозніше, то ти зрозумієш, що вести дивовижне життя можна лише віддавшись повністю своїй справі. Дрібні підробітки, не пов’язані з твоїм вибором, не допоможуть досягти головної мети. Навпаки, вони посядуть той вільний час, який ти можеш витратити на поповнення професійного ресурсу.

Щоб сказати «ні» хорошим можливостям, потрібна велика сила. Але є й великі наслідки, коли ти витрачаєш свій час на прості «хороші можливості»: це означає, що у тебе не буде часу для справді великих справ.

6. Погоня за щастям

Деякі філософи, серед яких і Артур Шопенгауер, у своїх вченнях підкреслювали, що стан щастя занадто переоцінене людством і, по суті, щастя, являє собою щось ефемерне і не до кінця зрозуміле. А пошук цього самого невизначеного щастя тільки робить людину пригніченим і розгубленим. Тому замість пустої погоні за щастям варто просто постаратися уникати нещасть. Наприклад, можна розвивати свою самодостатність, працювати над власним брендом, займатися самоосвітою і кар’єрою — адже саме фінансова стійкість забезпечує людині деякі гарантії.

Якщо говорити простими словами, щоб придбати те саме горезвісне щастя, необхідно відмовитися від гонитви за ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *