8 швидких способів позбутися розчарування в житті

Проблема з розчаруванням полягає в тому, що воно може завдати шкоди будь-кому з нас, а точно визначити, звідки воно виходить, дуже складно. Причин того, що ти розчарований у своєму житті, може бути безліч. Щоб не копатися в собі до знемоги, ти можеш застосувати кілька нижчевикладених порад.

1. Зроби свою невдачу уроком

Нормально відчувати розчарування після того, як ти пережив невдачу. Ми часто стикаємося з одним провалом за іншим, що зі зрозумілих причин підриває наш емоційний стан. Замість того щоб розглядати невдачу як щось ганебне, згадай про слова Томаса Едісона:

… Не зазнав невдачі, але… виявив 10 тисяч способів, які не працювали.

Ми робимо це щодня – виключаємо ті способи, які не призводять до бажаного результату. І навіть якщо ми в кінці кінців не досягаємо того, чого хотіли, ми з упевненістю можемо сказати, що намагалися, а це вже не можна назвати невдачею.

Змінюючи свій погляд на невдачу, ти зможеш сприймати будь-які перешкоди як можливість рости, розвивати свої навички і тренувати свою силу волі.

2. Зосередься на сьогоднішньому дні

Постійне занепокоєння є одним з найбільш поширених порушень психічного здоров’я, з яким ми стикаємося останні роки. Хоча виникла тривогу складно пояснити якоюсь однією вагомою причиною, все ж можна припустити, що більшість людей відчуває її з-за тиску оточуючих. Якщо бути точним – то з-за тиску на створення правильного майбутнього і ідеального життя.

Хоча важливо створювати і планувати майбутнє, ти не повинен дозволяти розчарування від незнання того, що чекає тебе завтра, руйнувати твій настрій сьогодні. Замість того щоб постійно зосереджуватися на тому, що буде через тиждень/місяць/кілька років, ти повинен сконцентруватися на тому, що відбувається зараз. У тебе є тільки один день — сьогоднішній. Ти не зможеш повернутися і змінити щось у ньому, як і не зможеш контролювати те, що ще не настав. Саме сьогодні ти можеш робити що завгодно, або не робити нічого.

3. Перестаньте порівнювати себе з іншими

Ми живемо в постійній конкуренції. Ще років десять тому ми дивилися на нову машину нашого сусіда або на його паркан і порівнювали їх з нашими. Сьогодні ми порівнюємо себе зі знаменитостями, однокласниками та старими знайомими в соціальних мережах.

Як тільки ми виходимо в онлайн, ми маємо миттєвий доступ до життя інших людей, і багатьом з нас шалено цікаво за нею стежити. Можна порівняти таке проведення часу з читанням розважального журналу або переглядом реаліті-шоу. Але важливо пам’ятати: як і у випадку з шоу і жовтою пресою, все, що відбувається в соціальних мережах, – розмита реальність. Дорогі речі на фото твого однокласника необов’язково належать йому, твоя стара знайома цілком може користуватися фотошопом, щоб здаватися симпатичніше, ніж раніше, а твій колега з фотографіями, як у бізнес-журналах, насправді може вечеряти дошираком і оплачувати купу кредитів. Тепер не так вже райдужно буде переглядати свою новинну стрічку, чи не так?

4. Змирися зі своїми страхами

Розчарування може бути реакцією на страх, а він, у свою чергу, має звичай накопичуватися. Можливо, твій страх зароджувався з невеликою завдання, яку ти не виконав відразу ж і відсував на потім раз за разом, а пізніше став розуміти, що кількість твоїх завдань зростає прямо пропорційно страху і зневіри всередині тебе.

Єдине, що ти можеш зробити, щоб боротися з цим, — це поступово рухатися вперед і робити те, що тебе так сильно лякає. Тільки так ти зможеш відчути, що твоє життя знаходиться в твоїх руках, і забути про розчарування.

5. Позбудься почуття безсилля

Нам подобається контролювати ситуацію, але завжди є щось, на що ми не можемо вплинути. Це може бути погода, твої колеги, результат, який із-за збігу обставин вийшов не таким, як ти його уявляв. Все це змушує тебе відчувати себе безсилим.

Було б здорово, якщо б ти міг просто видалити себе з ситуації, яка змушує тебе відчувати власне безсилля, але, на жаль, це не завжди хороший варіант.

Сувора правда в тому, що ми не можемо контролювати все. Але і без цього у нас є можливість впливати на величезну кількість речей. Спробуй по максимуму повернути собі контроль над більшістю сфер свого життя, і ти зрозумієш, що того, над чим твоя воля невластна, насправді не так багато.

6. Вирвись із замкнутого кола

Неважливо, який життям ти живеш. Зрештою, нам усім стає нудно робити одне і те ж знову і знову. Рутина — це те, що в кінцевому підсумку уповільнює тебе. Це не значить, що ти повинен звільнитися з роботи, кинути сім’ю і відразу ж купити квиток в один кінець в іншу країну. Розчарування можна зменшити, додавши щось нове у своє життя або відпустивши те, що більше не має для тебе значення. Проблема в тому, що не кожен на це здатний в силу усталених звичок, які формують нашу зону комфорту. Як справжні шанувальники стабільності, ми боїмося нового і не бажаємо відпускати старе. Але тільки переглянувши ці закостенілі переконання, можна відчути себе по-справжньому вільним і щасливим.

7. Цінуй те, що маєш

Більшість людей запрограмовані завжди шукати поліпшення у відносинах, роботі і самих себе. Іноді ми настільки зосереджені на тому, чого нам не вистачає, що втрачаємо з уваги те, що маємо. Подивись на інші речі, які є у тебе. Запитай себе: у тебе в цілому хороше життя? Ти цінуєш те, що маєш?

8. Визнай стару біль або травму

Життя несправедливе. Всі ми отримали різний старт у доросле життя і кар’єру. Деякі, можливо, пережили в дитинстві якусь травму. У когось може залишитися стара біль від перенесеного важкого досвіду. Єдиний спосіб подолати це — розібратися зі своїм минулим. Це необов’язково означає, що тобі слід проводити години з терапевтом – навіть просто визнавши свою біль, ти можеш звільнитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *