7 ефективних методів вирішення проблем, які використовують розважливі люди

Є життєві проблеми, проблеми на роботі, творчі проблеми і проблеми у стосунках. Коли нам щастить, інтуїція бере верх, а обставини складаються вдало, ми відразу ж вирішуємо проблему. Коли нам не щастить, ми заходимо в глухий кут.

Ми могли б витратити тижні або навіть місяці на те, як написати курсову роботу, вибратися з боргів або повернути кохання всього життя. Але замість одержимості давай розглянемо деякі ефективні методи вирішення проблем, на які спираються знаючі люди.

1. Спирайся на інших людей

Перший з семи методів вирішення проблем — оточити себе людьми, яким ти довіряєш. Іноді проблеми можуть бути вирішені нами поодинці, але в інших випадках тобі знадобиться допомога.

Коли люди дійсно слухають, підтримують і додають ідеї один одного, сума старань цієї групи може бути набагато більше, ніж якби людина працювала самостійно.

Тому, якщо ти щосили намагаєшся вирішити проблему, ти можеш знайти людей, з якими тобі було б комфортно співпрацювати, щоб ви змогли почати обговорювати з ними можливі рішення.

2. Усвідомлювати свої емоції

Наступна з технік вирішення проблем — бути чесним в тому, як ти себе відчуваєш. Ми не можемо вирішувати проблеми так само ефективно, коли ми переживаємо стрес або засмучені чим-небудь, тому емоційна самосвідомість може допомогти тобі вирішити проблему.

Ти повинен усвідомити, що переживаєш, і спробувати заспокоїтися, щоб повернутися до оптимального стану для вирішення проблем.

3. Збирай і обробляй інформацію

Люди, які майстерно вирішують свої і чужі проблеми, роблять дещо спільне: вони збирають всю інформацію, яку можуть і ретельно її обробляють, навіть не намагаючись при цьому вирішити проблему. Спокусливо відразу ж почати вирішувати проблеми, перш ніж їх суть стане ясною. Але це помилка.

4. Не називай ідеї поганими, поки не спробуєш

Прекрасний метод рішення проблем — зібрати якомога більше можливих рішень. Поганих ідей немає, поки ти не спробуєш. Пам’ятай: ти хочеш знайти найбільш безпечне і ефективне рішення проблеми, а це значить, що ти повинен будеш викласти як можна більше ідей.

Ми можемо бачити переваги ідей один одного і намагатися спиратися на них. Це зробить всі наші можливі рішення більш реалізованими.

5. Підхід до вирішення проблеми має бути в міру серйозним

Занадто серйозний підхід до вирішення проблеми може тільки ускладнити її. Іноді ми занадто зациклюємося на пошуку рішень. Це має сенс. Коли є якісь крайні терміни і люди розраховують на тебе, ти можеш спробувати нав’язати рішення. Але тільки більш легкий підхід зможе привести до інноваційних ідей.

Подумай, як діти підходять до вирішення проблем. Їм бракує знань і досвіду — замість цього вони пробують творчі і іноді зовсім непрактичні підходи. Це відмінно підходить для вирішення проблем. Замість того, щоб обмежувати себе тим, як все робилося завжди, постарайся знайти нестандартні рішення.

6. Забудь про проблеми на час


Це може здатися нелогічним, але тобі все-таки варто спробувати. Коли ти занадто зациклився на пошуку рішення, зроби перерву, щоб дозволити своєму розуму забути про проблему на деякий час. Це допоможе тобі освіжити розум і генерувати нові ідеї.

7. Будь відвертий

Останній з методів вирішення проблем застосовується на етапі оцінки. Якщо ти збираєшся знайти найкраще рішення своїх проблем, ти повинен мати можливість відкрито і чесно оцінювати свої ідеї.

На етапі оцінки критика і зворотний зв’язок повинні бути чесними і поважними. Якщо ідея не працює, це потрібно прояснити. Мета полягає в тому, щоб створити доброзичливу атмосферу, в якій кожен міг би кидати виклик іншому. Це допомагає співпрацювати та вирішувати складні проблеми колективно.

Також не забувай про те, що перш за все ти повинен бути відвертим з самим собою. Якщо ідея не працює, прийми це, оціни шанси на успіх у результаті повторення одних і тих же дій або хоча б зізнайся собі, що ти не в силах розібратися з проблемою самостійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *