8 науково-доведених способів зберегти молодість

Для збереження молодості люди використовують пластичні операції, дорогі косметичні засоби і чудодійні медичні препарати. Але вченими давно доведено, що молодість є синонімом здоров’я. Тому перш ніж застосовувати інноваційні методи медицини, слід переглянути свій спосіб життя. Зберегти молодість зовні і всередині допоможуть 8 простих, але науково-доведених прийомів.

1. Позитивний настрій

Люди з поганим настроєм і негативним ставленням до оточуючих частіше хворіють і швидше старіють. Цей факт довели вчені-генетики ще в минулому столітті. Універсальні засоби від нудьги:

  • медитація і йога;
  • спілкування з близькими людьми;
  • перегляд улюбленого фільму, читання цікавої книги;
  • відпочинок за містом або в іншій країні.

Стрес негативно впливає на стан волосся, нігтів, зубів. Тому, щоб не постаріти завчасно, потрібно частіше посміхатися.

2. Якісні продукти

Жителі Італії, Греції та інших середземноморських країн чудово виглядають навіть після 60 років. Причина полягає в їх системі живлення. Основу складають оливкова олія, риба, морепродукти, велика кількість свіжих овочів і фруктів. А ось жирна їжа та молочні продукти в середземноморської кухні зведені до мінімуму.

Прихильники середземноморської дієти рідше страждають від ожиріння, хвороб серця і судин.

3. Більше руху

Всього 2 години фізичного навантаження компенсує час, проведений у сні. При цьому не обов’язково купувати абонемент у фітнес-клуб. Вчені стверджують, що для підтримки здоров’я достатньо як можна більше ходити пішки або навіть просто стояти. А ось інтенсивні заняття спортом, такі як марафонський біг, триатлон, велосипедні гонки, навпаки, можуть нашкодити серцево-судинної системи.

4. Відмова від сигарет

Відсутність шкідливих звичок — обов’язкова умова здорового способу життя. Кожна шоста смерть на планеті пов’язана з наслідком вживання тютюнових виробів. У курців спостерігаються проблеми з серцем, судинами, зубами і шкірою.

5. Корисні додатки

У будь-який сучасний смартфон можна встановити корисний додаток, що дозволяє стежити за власним здоров’ям. До найбільш корисних програм можна віднести:

  • Runkeeper – дозволяє аналізувати якість бігу та його вплив на здоров’я людини.
  • MyFitnessPal – універсальний лічильник калорій.
  • Waterbalance – контролює кількість вживаної води.
  • Instant Heart Rate – додаток для вимірювання пульсу.

Існують і більш складні гаджети, які дозволяють проводити діагностику здоров’я за відбитками пальців людини. Користь та ефективність розумних пристроїв і додатків доведена вченими.

6. Прийом ліків

В Україні склалася неправильна думка про те, що ліки слід приймати тільки при наявності захворювання. Профілактична медицина не менш важлива в боротьбі зі старістю. Наприклад, щоденне вживання аспірину в малих дозах, запобігає 80% всіх захворювань серця і судин. Не можна нехтувати щепленнями від грипу. Адже ГРВІ та його наслідки можуть бути смертельними.

А ось зловживати полівітамінами не можна. Вчені довели, що елементи, які містяться в препараті, зв’язують вільні радикали, які покликані знищувати «неправильні» клітини. Безконтрольний прийом вітамінів збільшує ризик виникнення онкології.

7. Вибір напоїв

Чашка міцної кави з ранку дозволяє зберегти молодість, але вчені рекомендують не перевищувати цю добову дозу. Часте вживання чорного чаю також негативно відбивається на стані зубів, травної та серцево-судинної системи. А ось червоне вино пити не забороняється. Келих терпкого напою покращує роботу серця і головного мозку. Головне знати міру. Тамувати спрагу протягом дня краще чистою питною водою.

8. Міцна сім’я

Наявність дітей, онуків, близьких друзів сім’ї позитивно впливає на якість життя людини. Такі люди відчувають себе корисними, тому їм простіше справлятися зі стресами й депресіями. Вчені рекомендують обзаводитися сім’єю не пізніше 35 років. Ніякого чарівного еліксиру, що продовжує життя, вчені не створили. Всі секрети молодості зводяться до дотримання здорового способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *