6 причин, чому холодний душ може поліпшити ваше життя


Більшість людей не зможете собі уявити, щоб вони першим ділом з ранку вирушили в душ і встали під крижану воду. Проте холодний душ може стати відмінним способом позбутися сонливості і підбадьоритися. Майже всі люди можуть витримати холодний душ. Звичайно, щоб напевно убезпечити себе, краще проконсультуватися з фахівцем. Після ви зможете сміливо приступити до регулярних водних процедур.

Ось 6 причин, чому холодний душ може поліпшити ваше життя:

1. Зменшення хворобливих відчуттів після тренування

Якщо ви займаєтеся спортом, то контрастний душ може стати для вас порятунком від болю у м’язах при їх відновленні. Охолодження перенаправляє кровотік від периферичних до глибоких кровоносних судин, що зменшує запалення і прискорює виведення молочної кислоти з м’язів.

2. Поліпшення уваги

Холод змушує вас дихати глибше, завдяки чому збільшується надходження кисню. Ваш мозок прокидається. У той же час кров спрямовується до ваших органів, що покращує циркуляцію крові. Така дія відповідає помірному фізичному навантаженні.

3. Спалювання жиру

Холодний душ прискорює ваш метаболізм, що з часом призводить до більш активному спалюванню жиру.

4. Зміцнення імунітету

Є багато досліджень, які підтверджують, що контрастний душ сприяє зміцненню імунітету. Ви можете збільшити кількість лейкоцитів і активність Т-лімфоцитів, якщо будете регулярно приймати холодний душ.

5. Поліпшення настрою

На нашій шкірі є величезна кількість рецепторів, які гостро реагують на різку зміну температури. Коли ви опиняєтеся під струменем холодної води, кожен рецептор починає посилати електричний імпульс в мозок. Ви змушуєте свій мозок зосередитися на тому, що відбувається тут і зараз. І це відмінний спосіб впоратися з поганим настроєм.

6. Зміцнення сили волі

Сила волі схожа з м’язом: якщо ви хочете її зміцнити, вам потрібно навантажувати її. І холодний душ може стати серйозним випробуванням для вашої сили волі. Спочатку вам буде здаватися, що це неможливо, але вже через місяць-два ви не будете уявляти собі ранок без холодного душу. І це допоможе не тільки зміцнити силу волі, але й по-новому подивитися на себе, стати більш впевненим у собі.

І пам’ятайте: вплив холодної води протягом більше 10 хвилин піддає вас ризику – можливе переохолодження. Обмежтеся 3-5 хвилинами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *