8 причин, по яких тобі ще рано мати дітей

Наші батьки і матері, і їх батьки не особливо замислювалися про те, чи варто народжувати дітей. Вони просто робили це, і все. Зараз же у всьому цивілізованому світі спостерігається сильний спад народжуваності, так як покоління 80-х і ті, хто молодший, просто не хочуть мати дітей з різних причин: погана екологія, нестабільна економічна ситуація, перенаселення планети та інше.

Так чи інакше, дитина — це велика відповідальність, і не всі готові до цього. І якщо ти ще сумніваєшся, варто почати виробництво нових людей прямо зараз, або краще відкласти цю справу на більш пізній час, то ось кілька причин, по яких не варто поспішати з тим, щоб заводити сім’ю.

1. У тебе немає свого житла

Навіть якщо ти власник студії в 20-30 квадратів, у тебе все ще немає житла для сімейного життя. Дітям потрібен простір, а батькам — усамітнення.

Пам’ятай, що особисте життя дуже важлива для збереження гармонійного шлюбу і теплих відносин між подружжям. І якщо у твоїй квартирі немає місця для того, щоб просто побути одному або хоча б зрідка проводити вечори з дружиною окремо від дитини, то це буде призводити до стресу та нервових зривів.

В кінцевому підсумку тобі так набридне брак місця і висока щільність населення на квадратний метр, що ти, швидше за все, почнеш пропадати на роботі або з друзями, всіляко відтягуючи повернення додому. А це призведе до віддалення від сім’ї, постійних скандалів і — з великою часткою ймовірності — до розлучення з тим наміром, щоб повернути все, як було до шлюбу.

Тому думати про дитину варто при наявності мінімум однієї вільної кімнати, для того щоб у кожного члена сім’ї (і його особистих речей) була своя територія.

2. У тебе мало грошей

Діти — це справжня чорна діра для гаманця. Майже всі фінанси витікають в неї, причому за волею батьків, адже будь-яка нормальна людина хоче для своїх дітей тільки найкращого. Ти можеш забути про нову гру для PlayStation 4 (ну або 5, якщо дитина у тебе з’явиться трохи пізніше), про походи в ресторани з подругою і інші прості радості.

3. Ти любиш подорожувати

Ні, ми не говоримо, що з дітьми подорожі неможливі, але це явно не варіант для того, хто часто їздити по світу і хоче пройти по найскладнішим маршрутам. Навіть якщо ти збираєшся в досить простий, але тривалий євротур з переглядом пам’яток, маленька дитина може внести суттєві корективи в твої плани.

Більш того, ти, як дорослий, витриваліший, сильніший і маєш більш міцний імунітет. А от з дитиною доведеться готуватися до скасування більшості планів, щоб уберегти його від мікробів, занадто велике навантаження і інших супутніх факторів.

Посил простий: хочеш підкорити Еверест, готуєшся опуститися на дно океану, як це зробив Кемерон, або думаєш навколосвітню подорож — діти поки що не для тебе, так як глобальні цілі передбачають масштабну підготовку.

4. Ти цінуєш самотність

Після народження дитини ти можеш забути про можливість посидіти в тиші і насолодитися улюбленим альбомом джаз-бенду під стаканчик віскі. Турбота про дитину буде віднімати у тебе практично весь вільний час, особливо якщо твоя жінка, як і ти, будує свою кар’єру, і вона просто не може весь день няньчитися з тим, кому постійно потрібен догляд.

Якщо ти інтроверт, який воліє закритися від усіх у своїй кімнаті і виходити з квартири тільки по крайній нужді, — забудь про дітей. З ними тобі доведеться постійно гуляти, ходити на заходи, знайомитися з іншими батьками.

5. Ти не уживаєшся зі своєю подругою

Одне з найгірших рішень, які можна прийняти — заводити дітей з жінкою, з якою ви все ніяк не притретесь і постійно з’ясовуєте стосунки. Деякі думають, що після того, як у них народиться дитина, вони стануть краще уживатися один з одним, припиняться сварки і з’явиться загальна мета. Але на ділі таке мислення призводить до сумних наслідків як для батьків, так і для дитини, що росте в нещасливому шлюбі і на яку виливається весь негатив.

Як показує практика, дитина, народжена в такому шлюбі, робить ситуацію тільки гірше. Навіть для люблячих один одного людей догляд за немовлям стає випробуванням відносин, не кажучи вже про тих, для кого нормою є постійні сварки з образами і рукоприкладством.

Тому спочатку потрібно розібратися в своїх почуттях і зрозуміти, що дівчина, що знаходиться поруч з тобою, — це дійсно та сама, з якою ти хочеш прожити все життя, а не просто черговий трофей на шляху до ідеалу.

6. Ти хочеш залишити все як є

Зворотний попередньому пункту ситуація, коли пара щаслива у стосунках і боїться, що дитина змінить їх життя. І він дійсно її змінить, адже у партнерів з’являться нові турботи, а перші роки життя дитини і зовсім є одними з найважчих практично для будь-якого батька.

Зістав всі за і проти, і якщо негативних факторів буде більше, ніж позитивних, і вони будуть значно вагомішими достоїнств, то варто відкласти це питання. По крайній мірі, до тих пір, поки гідності не переважать недоліки.

7. Думаєш, що «цокає годинничок»

Так, це відноситься не тільки до дівчат з їх «біологічним годинником», але і до хлопців, які з віком розуміють, що пора вже зупинитися і завести сім’ю. І якщо це усвідомлений вибір, то нічого поганого в такому рішенні немає. Але коли рішення мати дітей приймається тільки з-за того, що тобі 30 років, і ти не хочеш бути найстарішим батьком на зборах у школі, то варто добре подумати, чи дійсно вам це потрібно.

У цьому питанні варто враховувати тільки твоя думка і думка твоєї подруги. Всіх родичів, друзів і колег, які кажуть тобі, що вже давно пора, можеш сміливо у ввічливій формі слати куди подалі. Це твоє життя.

8. Ти ще сам дитина

Не в плані віку, а швидше мисленням. Дитини повинен виховувати дорослий, той, хто має життєвий досвід. Дорослий думками людина може дати своїй дитині необхідні знання. Він розуміє, коли потрібно проявити турботу, а коли — суворо покарати, чітко оцінює межі дозволеного. А якщо в тебе на думці тільки чергова ковзанки в «Доту», то навряд чи з народженням дитини ти зміниш свій спосіб життя. Принаймні, відразу. А татусь, який цілодобово катає в онлайні і «кричить» з мемів інсті, буде не самим хорошим прикладом для наслідування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *