Приречене безгрошів’я: чому не варто боятися залишитися без грошей

Безумовно, гроші — це елемент щастя. Без них дуже важко бути щасливим, а з ними і відчуваєш себе добре, в безпеці, і купити можна практично все і всіх. Однак в будь-який момент може статися, що грошей не залишиться. Тебе звільнять з роботи, твій бізнес закриється тощо. Але саме в такі моменти згадуєш, що і без грошей можна бути щасливим. Більш того, приречене безгрошів’я вчить деяких речей, які надалі допоможуть уникнути фінансової катастрофи.

Визначаються пріоритети

Нам здається, ніби ми знаємо, яка річ зробить нас щасливими, але чи так це насправді? Що робить тебе щасливим? Машина? Будинок? Якась блискуча річ, звана трофеєм?

Все це нісенітниця: комусь для щастя потрібна пляшка пива і щоб ніхто не чіпав. Тільки не всі це розуміють. Клепають гроші, орють як раби на галерах, а задоволення немає. Все від того, що в нашу голову вбитий злощасний стереотип, начебто без великих грошей щастя бути не може. Однак в один день все твоє благополуччя впаде, і ти залишишся один на один зі своїми дорогими дрібничками і люблячою тебе людиною, яка підтримає тебе навіть в той момент, коли дно світобудови пробито.

Виявляється, твоє щастя в цій людині і в блохастому перському кошеняті, які дали віру в себе і стали стимулом піднятися з колін і відреставрувати власну велич. В такий момент розумієш, що це для них, а не для себе.

Зрештою, якщо у тебе з обличчя не сходить посмішка, а в кишені пара сотень до получки, то чому ми повинні називати тебе невдахою, адже ти щасливий.

Бюджет стає необхідністю

Більшість людей абсолютно не вміють розпоряджатися власним капіталом. Тому і придуманий шлюб — щоб ти не заходив у своїй безтурботності надто далеко. Шлюб — своєрідний стоп-сигнал, який не дозволить тобі витрачати необдумано. Тому що головне правило годувальника родини: скільки не працюй, а на себе все одно не залишиться.

Коли доводиться ділити бюджет на двох, а то й на трьох, то ставишся до покупок суворіше. Ти думаєш про бюджет, плануєш його, так як грошей залишилося небагато, а смоктати лапу не хочеться.

Всі люблять говорити, що одружуються, коли будуть заробляти багато, а на ділі все виходить абсолютно інакше. Тому, щоб не зіштовхувати тебе і ближніх з власною безпечністю, привчи себе піклуватися про бюджет з ранніх років. Ми розуміємо, що навколо багато спокус, але треба себе стримувати, щоб в лиху годину безгрошів’я не залишитися без коштів. Плануй бюджет, ти вже дорослий хлопчик і живеш без мамки. Пора дорослішати.

Приречене прозріння

Коли ти опиняєшся у фінансовій дупі, то несподівано знаходиш прозріння. Виявляється, навколо тебе повно непотрібного мотлоху і речей, без яких легко прожити. Полуда спадає з очей, і погляду відкриваються мільйони способів заощадити. Виявляється, чорний хліб за 10 гривень навіть смачніше хліба за 20.

Несподівано починаєш добре розбиратися в повсякденних дрібницях, які валяються прямо у тебе перед носом, починаючи від товарів в свому продуктовому кошику і закінчуючи тарифами на телефоні. Виявляється, не обов’язково спускати стільки грошей на послуги, якими ти не користуєшся. А все від того, що зайвих грошей не стало. Комусь щастить, вони від народження скнари, а хтось усвідомлює ціну речам тільки втративши все.

Є інші речі, крім роботи

А чи варто віддавати себе повністю роботі, забувши про сон, відпочинок, подруг і друзів, щоб тебе через деякий час скоротили і викинули на вулицю?

Сидиш біля розбитого корита, в красивому піджаку і з спогадами про круту роботу, і розумієш, що згадати-то, загалом, і нічого.

Життя пронеслося повз, а остання весела згадка датується чорт знає яким роком! Весь цей час ти не жив, тільки працював. І чим це обернулося? Час компенсувати прокляті роки простими радощами. А коли все налагодиться і гроші повернуться в кишені, ти будеш витрачати їх на особисті враження і подорожі, а не на дорогі дрібнички.

По-людськи все правильно

Грошові знаки вже багато-багато років псують людський розум. Одержимість грошима послаблює людські стосунки, викликає недовіру і провокує конфлікти. Коли в тебе багато грошей, ти сприймаєш світ трохи викривлено, намагаючись сховатися від голодранців, несправедливості та бруду у своєму розкішному маєтку. Приблизно таке відчуваєш, коли приїздиш у відсталу країну і знімаєш номер в самому розкішному готелі, щоб не бачити злидні.

А коли тобі ховатися нікуди, ти починаєш бачити перед собою людей, чим вони живуть, і знаходиш пояснення їхньої поведінки. На жаль, не у всіх багатіїв є талант залишатися людиною, навіть якщо відтягує кишеню солідна пачка грошей. Сподіваємося, у тебе вийде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *