Як ти дотримуєшся соціальних норм кожен день, сам того не помічаючи

Соціальні норми — це неписані правила, прийнятні в суспільстві. Вони дають нам очікуване представлення про те, як вести себе в певній соціальній групі. Норми видозмінюються в залежності від навколишнього середовища або ситуації і можуть змінюватися з плином часу.

Які наслідки порушення соціальних норм?

Порушення соціальних норм може зробити тебе героєм або ізгоєм. Багато захоплюються індивідуальністю, і за порушення невеликої соціальної норми може зробити тебе помітніше, виділити з натовпу. Порушення соціальних норм не має юридичної сили, але у нього завжди є певні наслідки.

Багатьом раніше людей, які порушували так звані соціальні норми, виганяли з племені. Зараз все йде трохи інакше: навколишні просто перестають з тобою спілкуватися. Також ти можеш втратити роботу, бути виселена з квартири, відсторонений від участі в якому-небудь заході. В кінці кінців ти ризикуєш залишитися один, оскільки багато хто вирішить відмовитися від спілкування з людиною, поведінка якої не задовольняє суспільство.

Але в голові кожного з нас закладено певні соціальні норми, якими всі ми намагаємося слідувати, часом навіть не усвідомлюючи цього.

1. Жування з закритим ротом

Це вважається важливою соціальною нормою. Багато хто волів би не бачити, як люди жують з відкритим ротом. Досить огидно споглядати наполовину з’їдені залишки чужої їжі. Швидше за все, ти не знав, що це була соціальна норма, але все одно слідував їй, контролюючи, щоб пережовані частинки їжі не покидали твого рота.

2. Позбавлення від неприємного запаху

Кожному з нас необхідно вживати заходів обережності, щоб нікого не поставити в незручне становище своїм запахом. Коли ти знаходишся в громадському місці, на тобі чиста і прасування одяг. Ти використовуєш дезодорант для запобігання неприємного запаху тіла. Ти чистиш зуби, щоб освіжити дихання, перед виходом з дому.

3. Відповідний одяг

Дуже важливо, щоб ти одягався відповідно до того місця, куди йдеш. Якщо ти збираєшся на захід, що має на увазі офіційний або напівофіційний зовнішній вигляд, ти одягаєшся подібним чином. Наприклад, ти не одягаєш сині джинси і футболку на важливу робочу зустріч. Але також ти розумієш, що якщо збираєшся в музей або кінотеатр — можеш одягнутися в повсякденному стилі. Іншими словами, твій одяг завжди повинен відповідати обстановці.

4. Вербальне та невербальне спілкування

Коли ти знаходишся в оточенні інших людей, ти пам’ятаєш про своє вербальному і невербальному спілкуванні. Лайки недоречні на публіці. Ти не вживаєш слова, які можуть образити інших людей, особливо коли поруч є діти.

Не сперечайся на публіці і не кажи речей, які можуть бути критичними. Утримайся від того, щоб вказувати на людей і використовувати грубі жести.

5. Телефонний етикет

Для використання мобільного телефону теж існують деякі прийнятні норми. Ти завжди кажеш «привіт», коли відповідаєш на дзвінок, і «до побачення», коли кладеш трубку. Ти намагаєшся відповідати на всі текстові і голосові повідомлення.

Не давай людям неправильний номер у відповідь на їх прохання взяти твої контакти. Не говори з тому, з ким ти не хочеш говорити, що передзвониш пізніше. Не прикидайся, що ти автовідповідач (це залишає мало не найгірше враження про тебе).

6. Норми суспільної поведінки

Ти тиснеш руку, коли зустрічаєш когось. Встановлюєш прямий зоровий контакт з людиною, з якою розмовляєш. Не зупиняєшся в громадських місцях досить близько до когось, щоб торкнутися руками людини або стегнами. Кажеш «будь ласка» і «спасибі». Відкриваєш двері або поступаєшся своє місце в транспорті. Дзвониш людині, з яким у тебе призначена зустріч, якщо запізнюєшся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *