Чому Ейнштейн показав язик

Чому Ейнштейн показав язик?

Чому Ейнштейн показав язик на знаменитому фото? Це питання цікавить досить багатьох людей, адже фотографія, на якій великий вчений висолопив язика, є однією з найпопулярніших у світі. Але що ж змусило Ейнштейна піти на такий крок?

У 1951 р. Альберт Ейнштейн зазначав 72-річчя в Прінстонському університеті. Привітати знаменитого вченого прийшло багато друзів та колег, поряд з безліччю журналістів. Ближче до кінця свята фізик разом з сімейством Эйделот вирішив покинути захід.

Альберт і його друзі сіли в машину, яка їх чекала, і вже хотіли виїхати. Раптом, задні двері автомобіля різко відчинилися, після чого в салон просунулось задоволене обличчя фотографа Артура Зассе. Не гаючи часу, він швидко направив об’єктив фотокамери на іменинника і сказав: «Так посміхніться ж, професоре!».

Така нахабство з боку Зассе розлютила Ейнштейна. Йому здавалося, що під час свята його і так досить часто фотографували. У зв’язку з цим учений захотів провчити нахабу, застосувавши проти нього силовий прийом дзюдо, якому його навчив один майстер.

Тим не менш, виконати маневр професор так і не вдалося. В результаті, Ейнштейн просто показав язик не знаючи, як діяти далі.

Цікавий факт, що фізик був упевнений, що фотокамері просто не вистачить часу виконати знімок. Проте Альберт Ейнштейн не врахував того, що в Артура Зассе був найбільш передовій на той час фотоапарат «Contax IIIa» зі змінним об’єктивом і швидким затвором.

Завдяки висококласній техніці репортер встиг зафіксувати на фото Ейнштейна якраз в той момент, коли він показував язик.

В результаті, знімок придбав неймовірну популярність у всьому світі. Артур немов маленька дитина радів виконану роботу. Він сподівався отримати багато грошей від зображення Ейнштейна з висунутим язиком.

Однак коли фоторепортер приніс плівку в одне відоме видання, він не побачив зацікавленості у своєму матеріалі. Більше того, головний редактор порадив Зассе позбутися від плівки, запевняючи, що його фотознімок може призвести до великого скандалу.

Вийшовши з редакції журналіст не знав, як йому краще вчинити. Випивши для хоробрості пару чарок, він відправив фотокартку самому Ейнштейну. До неї додавалася записка з проханням опублікувати знімок.

Коли відомий фізик побачив своє фото з висунутим язиком, він прийшов у захват. Ейнштейн власноруч подзвонив фотографу і подякував йому за роботу. Далі він набрав по телефону головного редактора, попросивши того помістити своє зображення на першу смугу газет. При цьому фізик нагадав, що хлопцю слід виплатити гідний гонорар.

У лічені години фотографія Ейнштейна з висунутим язиком здобула шалену популярність. Цікавий факт, що професор особисто розсилав свою фізіономію з висунутим язиком багатьом друзям в якості вітальної листівки.

Варто зазначити, що самим Артуром було виявлено лише 9 оригінальних фотокарток. На одній з них Ейнштейн зробив наступну напис: «Вам сподобається цей жест, так як він призначений всьому людству». Після цього знімок був подарований приятелеві вченого – репортеру Ховарду Сміту.

У 2009 р. на аукціоні з молотка пішло друге оригінальне фото за $74 325. Його володарем став колекціонер автографів відомих вчених – Девід Уоксман.

Ну що ж, тепер ви знаєте, чому Ейнштейн показав язика. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо вам взагалі подобаються різні цікаві факти та цікаві історії з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *