Махатма Ганді

Махатма Ганді

Мохандас Карамчанд Ганді – індійський політичний і громадський діяч, один із керівників та ідейних лідерів руху за незалежність Індії від Британського колоніального панування.

Його філософія ненасилля (сатьяграха) справила великий вплив на рухи прихильників мирних змін.

За роки своєї біографії Ганді зміг привести Індію до незалежності та провести безліч важливих реформ. У всьому світі його ім’я асоціюється з чесністю, безкорисливістю, простотою і безстрашністю.

Отже, перед вами коротка біографія Махатми Ганді.

Біографія Махатми Ганді

Мохандас Ганді (Махатма Ганді) народився 2 жовтня 1869 року в індійському місті Порбандаре.

Його батько Карамчанд Уттамчанд був видатним міністром у своєму місті. Мати Путлибай була дуже релігійною людиною, через що в сім’ї Ганді дотримувалися всі релігійні традиції.

Дитинство і юність

З самого дитинства Махатма разом з батьками відвідував індуїстські храми. Члени сімейства з усією строгістю дотримувалися релігійні обряди, вивчали священні книги, а також утримувалися від вживання м’яса.

Внаслідок такого виховання майбутній політик буде дотримуватися відповідних норм та правил протягом усього життя.

Навчання

Махатма Ганді навчався в місцевій школі, однак не виявляв особливого інтересу до жодного з предметів. Тільки після того як він продовжив навчання у вищій школі в місті Раджкоте, його зацікавило право.

Махатма Ганді в Лондоні, 1906 р.

Отримавши шкільний атестат, хлопець відправився в Лондон, бажаючи отримати юридичну освіту. Закінчивши Університетський коледж Лондона в 1891 р., Махатма повернувся додому вже дипломованим юристом.

Кар’єра і суспільна діяльність

З самої молодості Ганді турбувала доля його країни і народу. Намагаючись якомога краще дізнатися свою батьківщину, він вирішив відправитися в подорож по різних містах Індії. В якості транспорту Махатма використовував поїзда. У результаті він зміг на власні очі побачити крайню убогість, в якій жили його співвітчизники.

Пізніше Махатма, завдяки підтримці батька, влаштовується працювати юрисконсультом у велику південноафриканську компанію. Незабаром він примикає до прихильників по захисту прав індійців.

У цей період біографії на світогляд Ганді сильно вплинули ідеї Генрі Торо, Майкла Девітта і Льва Толстого. Цікавий факт, що з Товстим він навіть листувався.

Варто відзначити, що Махатма Ганді прагнув відстояти права співгромадян, не вдаючись до насильства. Також він глибоко роздумував над тим, як будь-якій людині «прийти до Бога».

Згодом майбутній політик натрапив на книгу Льва Толстого «Царство Боже всередині вас, або християнство не як містичне вчення, а як нове життєрозуміння». Після її прочитання він прийшов у захват, знайшовши відповіді на багато мучили його питання.

На початку минулого століття Ганді розробив нову тактику поведінки для співгромадян – сатьяграху. Основна ідея цієї концепції полягала в бажанні впливати на розум і совість ворога за допомогою відмови від насильства і готовності перенесення страждань.

Перебуваючи в Африці, Махатма намагався проповідувати свої ідеї. Потім він повернувся в Індію, сподіваючись, що йому вдасться принести користь своєму народові. Його переконання були позитивно сприйняті багатьма світовими громадськими діячами.

В Індії популярність філософа з кожним днем збільшувалася. Саме в цей час біографії його почали називати «Махатмою» – «великою душею».

У 1915 р. Ганді повернувся на батьківщину, де почав активно брати участь у політичній боротьбі за право отримання незалежності Індії від Великобританії. Завдяки зв’язкам батька він зміг обговорити це питання з багатьма впливовими політиками з Індійського національного конгресу.

Однак не всім припала до душі сатьяграха Махатми, оскільки вона ґрунтувалася на наступних принципах:

  • ненасильницький опір;
  • громадянська непокора.

Крім цього його послідовники повинні були відмовитися від:

  • звань і титулів, які вони отримали від Британії;
  • роботи в держструктурах, поліції та армії;
  • придбання британської продукції.

У 1919 р. Ганді вперше організував масштабний мітинг, в процесі якого індійці влаштували загальний страйк і непокору узурпаторам. У призначений день замість того, щоб піти на роботу мільйони людей вийшли на мирну акцію протесту.

Махатма Ганді в Індії

Народ йшов вулицями, скандуючи гасла про свободу і незалежність. Але незабаром ситуація вийшла з-під контролю. Юрба почала вступати в сутички з поліцією, що призвело до перших жертв.

Махатму Ганді заарештували як головного організатора і посадили у в’язницю на 6 років.

Вийшовши з в’язниці, він повернувся до колишнього способу життя. Противники філософа думали, що змогли зломити його, але насправді все було зовсім інакше.

За словами Ганді, роки, проведені в камері, вплинули на його подальшу біографію. Він переосмислив свої ідеї і знайшов у них слабкі місця. Махатма створив ашрам (обитель мудреців і аскетів) на околиці міста Ахмадабад. Цим він показав, що має намір і далі продовжувати боротьбу за незалежність Індії.

В ашрамі щодня збиралося безліч людей, щоб послухати мудреця, проповідує гандизм. Народ втомився від утисків Великобританії, тому дуже уважно прислухався до того, що казав Ганді. Внаслідок цього мислитель ставав ще більш відомим, купуючи авторитет у різних верств населення.

Безперервна боротьба за свободу призвела до того, що в 1947 р. держава стала незалежною, розділившись на Індію і Пакистан. Після цього виник глобальний конфлікт між мусульманами і послідовниками індуїзму.

Щоб зняти напруженість, Махатма Ганді оголосив про голодування. Тільки після цього збройне протистояння вдалося зупинити.

Особисте життя

Ганді одружився, коли йому було всього 13 років. Його супутницею стала дівчина Каструба, якій також було 13 років. Між подружжям панувала повна ідилія, унаслідок чого їх союз проіснував 62 роки. У цьому шлюбі у них народилося четверо хлопчиків: Харилал, Рамдас, Манилал і Девдас.

Так як Махатма часто не бував удома, виховання синів повністю лягло на плечі дружини. Можливо саме тому первісток індійського лідера став вести непристойний спосіб життя.

Ганді докладав багато зусиль, щоб навчити юнака на вірний шлях, проте це ні до чого не призвело. Інші сини успішно одружилися і створили хороші сім’ї.

Замахи і смерть Махатми

У біографії Махатми Ганді було 3 замахи, останній з яких виявилося фатальним. Один із паломників в процесі проповіді підійшов до філософа і випустив у нього 3 кулі з пістолета.

Ганді терміново госпіталізували в місцеву лікарню, але лікарі так і не змогли врятувати йому життя. Мохандас Карамчанд Ганді помер 30 січня 1948 року у віці 78 років. Його тіло кремували, а на місці кремації пізніше був побудований меморіал ” Радж Гхат.

Незадовго до смерті Махатма майже встиг завершити написання першої Конституції незалежної Індії. Цікавий факт, що після його смерті, у неї внесли лише кілька правок.

Фото Махатми Ганді

Махатма Ганді в молодості
Ганді виходить з в’язниці в Калькутті, де він розмовляв з політв’язнями

Махатма Ганді з учнями

Тепер ви знаєте, чим примітна біографія Махатми Ганді. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо вам взагалі подобаються біографії великих людей та цікаві факти з їх життя – підписуйтесь на сайт interesnyefakty.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *