цікаві факти про Цезаря

Цікаві факти про Цезаря

Цікаві факти про Цезаря розкажуть вам про таємницю особистості цього великого імператора. Гай Юлій Цезар увійшов у історію як видатний полководець і мудрий правитель Стародавнього Риму.

За роки своєї біографії він досяг великих висот на політичній арені, а також став автором багатьох відомих висловів.

19 цікавих фактів з життя Цезаря

 1. Відразу потрібно сказати, що знаменитий салат «Цезар» не має ніякого відношення до великому полководцеві. Свою назву блюдо отримало на честь мексиканця на ім’я Цезар, який і є його автором.
 2. Чи знаєте ви, що королівські титули «кайзер» і «цар» беруть своє походження від імені «Цезар»?
 3. Давньоримський правитель був не тільки талановитим політиком, але ще і прекрасним письменником. Цікавий факт, що його праця є класикою давньоримської літератури.
 4. Цікаво, що Цезаря мучили епілептичні напади.
 5. Місяць «іюль» отримав свою назву на честь імені імператора – «Юлій».
 6. Саме Цезар ввів в календар високосний рік, завдяки чому така система продовжує практикуватися і сьогодні.
 7. Цікавий факт, що в юності Цезар був полонений піратами. Пірати погодилися звільнити римського бранця за винагороду в 20 талантів золота. Коли про це почув Цезар, він обурився, говорячи, що він коштує не менше 50 талантів. Коли пірати отримали гроші, вони хотіли втекти в невідомому напрямку, але не змогли. Колишній бранець наздогнав їх на судах свого дядька і стратив.
 8. Цезар і справді носив на голові лавровий вінок з причини того, що почав лисіти.
 9. Ряд істориків стверджують, що Цезар міг одночасно читати, писати і диктувати відразу 4 різних листи своїм секретарям. Саме тому тих, хто може паралельно робити багато справ, жартома називають цезарями.
 10. Будучи ще полководцем, а не імператором, Цезар зміг захопити Єгипет.
 11. За своє життя Цезар був тричі одружений, однак після себе нащадків так і не залишив. Його єдиний позашлюбний син помер ще в юності.
 12. Після того як Юлій Цезар захопив Британію, він повернувся в Рим, де в результаті державного перевороту прийшов до влади.
 13. Цікавий факт, що всесвітньо відомий вислів «Прийшов, побачив, переміг» воєначальник виголосив напередодні завоювання території сучасної Туреччини.
 14. А чи знаєте ви, що Цезар ніколи не носив імператорського титулу, як прийнято вважати? Він був консулом, а після приходу до влади оголосив себе довічним диктатором.
 15. У моменти, коли Цезар був розлючений, він починав промовляти про себе латинський алфавіт, і тільки потім що-небудь говорив. Завдяки цьому він не вимовляв зайвих слів, які могли вирватися в пориві гніву.
 16. Цезар був убитий в результаті змови, в якому брав участь і його прийомний син – Марк Брут. Побачивши його в числі зрадників, він вимовив знамениту фразу: «І ти, Брут!..». Після цього, якщо вірити Плутарху, він не став надавати вбивцям ніякого опору.
 17. Змовники завдали Цезарю 29 ножових поранень, а потім публічно спалили його тіло.
 18. Після вбивства великого полководця правителем Римської імперії став Октавій. Він захотів взяти собі таке ж ім’я – Гай Юлій Цезар. Але в історії вона все-таки запам’ятався під ім’ям Октавіана.
 19. Після смерті Цезар заповідав своєму племінникові Октавію 75% свого стану. При цьому кожному громадянинові Риму належало видати по 300 сестерціїв, що було чималою сумою.

Це була найцікавіша інформація про Цезаря. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *