Жанна Кальман

Жанна Кальман

Жанна Луїза Кальман – французька сверхдовгожителька, найстаріша з коли-небудь жилвших на Землі людей, чиї дані про народження і смерть документально підтверджені.

Є єдиною людиною в світі, кому вдалося прожити понад 120 років, маючи офіційні підтвердження. За роки своєї біографії жінка встановила кілька рекордів і змогла золотими літерами вписати своє ім’я в списку самих старих людей в історії.

Отже, перед вами коротка біографія Жанни Кальман – найстарішої людини в світі.

Біографія Жанни Кальман

Жанна Кальман народилася 21 лютого 1875 року у французькому місті Арль. Про точну кількість дітей, народжених в сімействі Кальман, невідомо, оскільки деякі з них гинули ще в ранньому віці.

За словами Жанни, вона знала тільки свого брата Франсуа. Цікавий факт, що Франсуа також дожив до глибокої старості, померши у 97 років.

Дитинство і юність

Жанна виховувалася в родині Ніколя і Маргеріт Кальманов. Її батько був членом Ради Арля. У дитинстві вона ходила в місцеву школу, після чого почала підробляти у крамниці батька.

Кальман зізналася, що коли їй було 13 років, вона зустріла відомого живописця Ван Гога. Він здався їй «дуже брудним, страшним і невихованим».

Особисте життя

Досягнувши 21-річного віку, Жанна Кальман стала дружиною троюрідного брата Фернана Ніколя Кальмана. Оскільки її чоловік тримав магазин, дівчина могла не працювати. У молодості вона любила їздити на велосипеді, грати в теніс, плавати і відвідувати різні культурні заходи.

22-річна Жанна Кальман в 1897 році. Попереду ще 100 років життя!

Через 2 роки у подружжя народилася дівчинка Ніколь Марі Івонн. У 1932 р. в родині Кальманов сталася трагедія – від пневмонії померла їхня єдина дочка Ніколь, залишивши після себе маленького сина Фредеріка.

Через 10 років у біографії Жанни сталася чергова трагедія. Її коханий чоловік помер, отруївшись зіпсованими вишнями.

Після цього Кальман допомагала своєму зятю виховувати хлопчика. Коли Фредерік виріс, він одружився на Рене Івонн Так, проте народити дітей пара так і не встигла. У віці 37 років онук Жанни загинув в автокатастрофі, а менш ніж через рік з життя пішов і її зять.

Низка жахливих трагедій стала справжнім шоком для жінки. В результаті у Кальман не залишилося ні одного спадкоємця.

Після 100-річного ювілею

У віці 110 років Жанна була змушена переїхати в будинок престарілих, оскільки в її квартирі сталася пожежа.

Саме в цей період біографії довгожителька почала викликати живий інтерес з боку представників наукового світу. До неї все частіше стали навідуватися репортери з різних країн.

До Кальман щорічно приїжджали журналісти, щоб взяти у неї інтерв’ю і дізнатися більше цікавих фактів з її життя. Старенька з радістю відповідала на всі питання і навіть одного разу зізналася, що їй знадобилося 110 років, щоб отримати таку популярність.

У 1988 р. 113-річна Жанна Кальман удостоїлася офіційного титулу – «Самий старий жива людина на Землі». Коли в 1995 р. жінка подолала рубіж у 120 років, про неї писали у всіх світових виданнях. Восени того ж року вона стала найстарішою людиною в історії, досягнувши 120 років та 238 днів.

За словами одного французького демографа, часто бачив Жанну, незадовго до смерті рекордсменка відчувала себе відносно добре. При цьому вона майже нічого не чула і не бачила.

Крім цього доктора, досліджували розумову діяльність Кальман, стверджували, що до кінця днів вона перебувала в доброму здоров’ї. Вона могла розповідати напам’ять вірші і вирішувати математичні приклади.

Спосіб життя Жанни Кальман

Протягом 95 років Кальман курила і змогла позбутися цієї шкідливої звички лише в 117-річному віці. Варто відзначити, що вона викурювала тільки 2 сигарети на добу.

За словами Жанни, секрет її довголіття полягав у частому вживанні оливкової олії, фруктів і позитивного настрою.

Кальман не переставала займатися спортом. До ста років вона активно каталася на велосипеді, любила грати в теніс і займатися фехтуванням.

Найстаріший чоловік у світі

Вік Жанни Кальман був підтверджений багатьма документами. При цьому деякі дослідники ставлять під сумнів достовірність рекорду.

Зокрема висувалася версія, ніби за Жанну видавала себе її дочка. Проте така думка піддається жорсткій критиці з боку більшості авторитетних учених.

Смерть

Жанна Луїза Кальман померла 4 серпня 1997 року в будинку пристарілих. На момент смерті їй було 122 роки, 5 місяців і 14 днів. Її смерть викликала великий резонанс не тільки у Франції, але і у всьому світі.

Після смерті Жанни найстарішим живою людиною на Землі стала Марія-Луїза Мейер.

Фото Жанни Кальман

Тепер ви знаєте, хто був найстарішою людиною в світі. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ж вам взагалі подобаються цікаві факти про все найцікавіше у світі – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *