Чому не зав’язуються помідори в теплиці: причини

Використовувати для вирощування томатів парники і теплиці – це інколи єдиний спосіб отримувати хороші врожаї цих примхливих південних плодів, особливо якщо мова йде про райони з нестійкими кліматичними умовами. Але і в цьому випадку городники часто стикаються з проблемою врожайності по причині того, що помідори в теплиці погано зав’язуються. Питання про те, що з цим робити і які заходи приймати стає актуальним у період активного цвітіння.

Фактори помідорного достатку

Професійні агрономи радять приймати до уваги важливість для тепличного вирощування томатів такі обставини, як:

Чому немає зав’язі помідорів в теплиці
 1. Температурний режим.
 2. Вологість.
 3. Можливість запилення.
 4. Недолік або надлишок добрив.
 5. Якість насіннєвого матеріалу.
 6. Хвороби та шкідники.
 7. Скупченість посадок.
 8. Помірність у використанні отрутохімікатів.

Температура

Для успішного вирощування будь–яких культур в теплицях підтримання стабільної температури без різких перепадів є одним з найбільш важливих умов.

Квіти помідорів не дали зав’язі

Оптимальною для зав’язі є показники температури +21-25 С.

 1. При значному зниженні температури кущі томатів припиняють свій ріст і розвиток, запліднення квіток не відбувається.
 2. Перегрів не менш шкідливий, ніж переохолодження. При температурі повітря, наближеної до 30 градусів, пилок втрачає свою якість, і запилення не може відбутися належним чином.
 3. Регулювати температуру, в періоди, коли нічні показники значно нижче норми, можна з допомогою додаткового підігріву теплиці. Відповідно, в дуже спекотні дні рослинам необхідне провітрювання.

Вологість повітря

Томати можна віднести до рослин, які, в основному, добре переносять посуху. Але відноситься це твердження більше до періоду дозрівання плодів. Час вегетації, цвітіння і формування зав’язі вимагає регулярного зволоження не тільки грунту, але і повітря.

Помідори погано зав’язуються з-за надмірної сухості в теплиці. Про те, що потрібно робити додаткове зволоження свідчить головна ознака пересихання – поникла рослина зі скрученими листям.

В’янення бутонів із-за недостатнього поливу
 1. Регулярний полив ґрунту передбачає помірне зволоження, без застою води біля коренів. Грунту потрібно дати трохи просохнути.
 2. Вода для поливу повинна бути дуже холодною.
 3. Знизити температуру і підвищити вологість можна поливаючи холодною водою доріжки в проходах.

Так само як і сухість, для зав’язі згубна надмірна вологість, особливо при підвищеній температурі в теплиці. Крім того, що така обставина сприятлива для розвитку грибкових захворювань пасльонових, перезволоження повітря призводить до злипання квіткового пилку.

Для того, що привести даний показник в норму необхідно:

 • частіше проводити провітрювання, можливо навіть з допомогою вентилятора;
 • на час скоротити полив.
Рослина, перегодована добривами, має велике соковите листя і слабкі квітки

Запилення

В умовах відкритого ґрунту квітки запилення квітів проводять бджоли та інші комахи. Допомагають цьому процесу і повітряні потоки. В умовах закритого простору такі природні процеси загальмовані.

Що робити:

 1. Відкрити доступ до тепличним рослинам для комах, залишаючи частіше відкритою теплицю. Залучити бджіл допоможуть кілька медоносних рослин, яскравих квітів, висаджених між кущами томатів.
 2. Створювати штучні потоки вітру допомагає звичайний вентилятор. Для цього з включеним приладом періодично проходять біля посадок.
 3. Якщо відкрити парник не дозволяють погодні умови, вдаються до штучного запиленню звичайним пензликом. Добре використовувати для цієї мети і зубну щітку на батарейках: просто потрібно акуратно піднести її до квітки.
Штучне запилення томатів

Квітка помідора з повністю розкритими пелюстками, відхилена назад, говорить про те, що його запилення відбулося.

Кілька важливих порад

Іноді навіть дуже старанні овочівники, які з допомогою автоматики ретельно дотримуються всіх вимоги з підтримки оптимального мікроклімату в теплиці, скаржаться на те, що помідори зав’язуються погано. Що з ними робити ще підказують прості правила агротехніки. Є важливі моменти в догляді за культурою, які суттєво впливають на цю проблему.

Загибель томатів з-за хвороби
 1. Між кущами слід дотримуватися належну відстань, не допускати скупченості, для забезпечення доброї циркуляції повітря.
 2. Важливо вчасно проводити пасинкування.
 3. Своєчасно проведені підживлення забезпечують хороші врожаї, але дуже важливо дотримувати необхідні пропорції. Перегодовані томати відгукнуться буйною рослинністю і високим зростанням на шкоду зав’язі. Особливо обережно слід застосовувати у суміші з азотистими добривами в складі.
 4. Любителям збирати свій насіннєвий матеріал слід враховувати, що гібридні сорти не дають хорошого урожаю своїх насіння. Краще купувати їх кожен раз заново у перевірених виробників. Економія в цьому питанні позначиться на кінцевому результаті.

З великою обережністю використовуйте застосування хімічних препаратів від шкідників. У період цвітіння і зав’язування плодів краще не використовувати їх взагалі. Більшість таких засобів вбивають плодоносні властивості пилку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *