Що робити, якщо опадають квіти у помідорів в теплиці: поради

Квіти на томатах є важливою частиною процесу вегетації рослини, без них не можна одержати врожай. Але часто так трапляється, що квіти починають опадати, що веде до втрати врожаю. Багато починаючих городників задають питання, чому опадають квіти у помідорів в теплиці, і що робити в такій ситуації.

Існує кілька причин виниклої проблеми і кожна буде описана максимально детально. Перед тим як почати лікування кущів помідорів в теплиці, слід точно встановити причину загибелі квіток.

Причини опадання квітів

Суцвіття може не розкритися, пожовтіти, засохнути і відпасти, і причиною цього можуть стати такі фактори:

Опадання квітів на кущах томатів може відбуватися в результаті зміни температури повітря в теплиці
  1. Підвищена вологість. Часто зустрічається проблема, яка зазвичай виникає в тепличних приміщеннях, пилок у цьому випадку злипається, що не дає їй утворювати повноцінні зав’язі. У підсумку суцвіття засихають і починають опадати.
  2. Підвищення температури повітря. У спекотні дні або при недотриманні температурного режиму, пилок на рослині може стати стерильним.
  3. Недолік фосфору і надлишок азоту. При внесенні недостатньої кількості підживлень страждають не тільки суцвіття, але і плодоніжка, вона починає жовтіти і повністю засихає.
  4. Порушення у розвитку. Зустрічаються випадки, коли суцвіття починають опадати з-за відсутності зав’язей на рослині. Це може відбутися при різкому зниженні температури, або з-за надлишку добрив у ґрунті. На квіти може впливати навіть неправильний полив.
  5. Недолік бору та магнію. В цьому випадку спочатку на рослині утворюються темні плями, а потім квітка засихає і відпадає.
  6. Надмірний полив. Занадто часто поливати томати не слід, так як в теплиці рослини погано переносять надлишок вологи. У підсумку починають гнити коріння, що призводить не тільки до обпадання суцвіть, але і до загибелі рослини.
  7. Гіллястий кущ. При слаборозвиненій кореневій системі, поживні речовини будуть погано доходити до квітконосів, особливо якщо кущ надто розгалужений.
З-за внесення великої кількості добрив також може відбуватися опадання суцвіть

Квітки можуть опадати ще і в тому разі, якщо кущі помідорів заражені бактеріальним захворюванням, яке легко виникає на тлі підвищеної вологості. Дачник повинен стежити, щоб частини рослин не стикалися з вологим грунтом або плівкою теплиці.

Способи боротьби

Якщо проблема полягає в неправильному температурному режимі, варто вирішити цю проблему за допомогою захищених теплиць. Також городник повинен стежити за температурою в тепличному приміщенні протягом дня.

При холодній погоді, рекомендується обладнати в теплицях спеціальний обігрів, який зможе тримати температуру на необхідному рівні. У тому випадку, коли температура в теплиці падає нижче 15 градусів, слід спочатку полити грунт теплою водою, а вже після цього підвищувати температурний режим.

Деякі гібриди томатів не дають зав’язі при вторинному вирощуванні

Велика кількість квітів негативно позначається на розвитку рослини, так як кореневій системі доводиться працювати більш активно, щоб наситити кожну квітку корисними речовинами. Якщо корені не справляються з завданням, то культура починає самостійно скидати зав’язі.

Щоб дотримуватися балансу, достатньо щодня струшувати кущ томатів, так можна прибрати суцвіття, які готові впасти. Слід проводити підживлення рослин, щоб поліпшити їх ріст і плодоношення, для цього використовується спеціальна суміш «Зав’язь». З допомогою цього засобу обприскують кущі під час цвітіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *