Чому сохнуть губи у жінок і як з цим боротися

Багато жінок у всьому світі регулярно стикаються з проблемою надмірної сухості губ. Через це використання гігієнічних помад, блисків і бальзамів є дуже популярним. Багато жінок навіть не виходять на вулицю, не скориставшись одним із засобів для губ, так як побоюються їх надмірного пересихання.

Чому ж губи сохнуть? Виною тому можуть стати різні причини. Деякі з них виникають через вплив зовнішніх факторів, а інші свідчать про наявність проблем зі внутрішніми органами і системами. Щоб визначити причину, необхідно аналізувати, в яких обставинах перебувати людина і коли з’явилася ця проблема.

Вплив зовнішніх факторів

З впливом зовнішніх факторів на губи стикаються майже всі, проте у деяких вони викликають сильне розтріскування і відчуття сухості. До числа зовнішніх факторів можна віднести все, що впливає на губи ззовні. Зі змінами погодних умов або клімату губи можуть почати сохнути раніше, ніж шкіра на обличчі — їх поверхня дуже ніжна, а структура близька до слизових, які знаходяться на відкритому повітрі.

Нижче буде наведено опис декількох зовнішніх факторів, які найбільш сильно впливають на губи. Оскільки від їх впливу практично неможливо захиститися, слід наносити на губи зволожуючі склади, щоб запобігти надмірній сухості і розтріскування.

Сонячне світло

Ультрафіолетові промені, які є в сонячному світлі, викликають на шкірі здорової людини загар. Він проявляється завдяки вмісту меланіну-пігменту, який відповідає за колір шкіри. Однак в губах немає цієї речовини. Їх колір обумовлюється дуже близьким знаходженням кровоносних судин. Саме така анатомія губ робить їх дуже ніжними і чутливими, наприклад, до поцілунків і дотиків.

Висока чутливість є причиною хвороботворного впливу ультрафіолету. Коли він діє на губи, особливо у великих кількостях, то може викликати пересушування і розтріскування.

З приходом літа і сильного сонця всім жінкам необхідно користуватися додатковими захисними засобами для губ. Особливо це стосується тих, хто працює в офісах або закритих приміщеннях — не звикли до агресивного зовнішнього впливу губи будуть дуже болючого реагувати на яскраве сонячне світло.

Сильний вітер

Обвітрилися губи — з такою проблемою нерідко стикаються і жінки, і чоловіки. Причина сухості в цій ситуації обумовлюється тим, що вітер здатний підсушити будь-які поверхні і висушувати вологу. Від цієї властивості сильно страждають губи. Особливо проблема загострюється взимку, коли вітру найчастіше морозні і сухі. Вони діють на губи ще згубніше.

Навіть нетривале перебування на вулиці, де є такий вітер, може спровокувати появу глибоких і кровоточивих тріщин, а також відшаровування верхнього шару епідермісу. Щоб уникнути такої проблеми, необхідно робити наступне:

  • обмежити перебування на вулиці в ті дні, коли є вільні вітри;
  • при виході на вулицю користуватися жирними бальзамами для губ, наносячи їх товстим шаром;
  • користуватися легкими скарбами для губ, щоб запобігти появі тріщин.

Істотною допомогою також буде регулярний догляд за шкірою губ. Якщо губи отримують достатньо харчування навіть тоді, коли їм ніщо не представляє небезпеки, більше ймовірності, що при сильному вітрі вони залишаться здоровими.

Тертя

Губи можуть тріскатися і через надмірне тертя. Якщо їх постійно чіпати руками або вони зачіпаються одягом (об’ємним шарфом або коміром курточки), ймовірність висушування відразу ж збільшується. Щоб уникнути впливу цього фактора, необхідно намагатися менше чіпати губи руками, а також акуратно жувати. Постійне Облизування так само негативно впливає на губи.

Неправильно підібрані засоби для губ

У косметичці будь-якої жінки є багато засобів для губ, як доглядають, так і декоративних. Якщо неправильно підбирати ці засоби, губи можуть почати сохнути. Тому всім жінкам рекомендовано:

  1. Мати два бальзами для губ – один легкий (повсякденний), а інший більш жирний. Така комбінація дозволить підібрати засіб на всі випадки життя. Вирішувати, яким засобом користуватися, необхідно в залежності від погодних умов.
  2. Не зловживати рідкими матовими помадами. Ці засоби часто сильно сушать губи. Бажано не користуватися ними на регулярній основі. Якщо ж в цьому є необхідність, знімати помаду слід олійними засобами і без сильного тертя. Після зняття такої помади бажано скористатися зволожуючим бальзамом.
  3. Регулярно обробляти губи легким скрабом. Найбільше для цього підійдуть суміші з цукру і меду.

Дотримання цих простих рекомендацій допоможе уникнути сухості губ.

Внутрішні фактори

Іноді сухість губ є симптомом порушення роботи внутрішніх органів або відсутності певних вітамінів. Особливо сильно від сухості губ можуть страждати ті, у кого є такі захворювання:

Якщо проблема з сухими губами є постійно, рекомендовано пропити курс вітамінів. Брак В2 і В12 можуть стати причиною тріщин в куточках губ. Однак якщо пропити курс вітамінів і доглядати за губами правильно, сухості можна уникнути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code