чому жовтіє цибуля

Чому жовтіє цибуля на грядці і як з цим впоратися

Найбільш часто зустрічаючу рослину, яку можна побачити на городах в наших краях — це, безумовно, цибулю. її вирощують практично всі дачники, адже жоден літній салат не обходиться без свіжої зеленої цибулі. Виростити цибулю — справа не надто складна, однак, незважаючи на належний догляд, цибуля може пожовтіти. Що робити, якщо жовтіє цибуля на грядці, внаслідок чого це відбувається, якими причинами викликана пожовтіння,чим обробити цибулю — тема нашої розмови.

Причини пожовтіння

У початківців городників пожовтіння цибулі викликає занепокоєння. Між тим, це не завжди говорить про те, що ваш урожай гине: пожовтіння цибулі може бути викликано природними причинами. Так, якщо стебла почали в’янути у вересні, то це говорить про те, що урожай дозрів, і ви можете почати збирання свого врожаю.

Інша справа, якщо стебла почали в’янути в той час, коли вони повинні ще рости, наприклад, якщо ви виявили жовті пір’я в червні. Саме в цьому випадку актуальне питання — що робити, якщо жовтіє цибуля на грядці, в чому причина цього, чим обробити цибулю?

чому жовтіє цибуля
Чому жовтіє цибуля на грядках

Основні причини:

  • шкідники;
  • захворювання;
  • невідповідний грунт;
  • несприятливі погодні фактори.

Шкідники

Шкідники здатні завдати істотної шкоди. Так, це може бути цибульна муха, причому найбільшу шкоду приносять її личинки. На жаль, пошкоджені рослини вже не врятувати. Убезпечити грядки від шкідників можна сумішшю золи та тютюнового пилу.

Ще один метод — розчин солі (на 10 л води слід додати 200 г солі). Обробку цим розчином проводять при досягненні пера довжини близько 9 см.

Грядки з цибулею

Ще один шкідник небезпечний для цибулі, — це цибульний прихованохоботник, личинки якого живляться м’якоттю листя. Природно, що це приводить до загибелі насаджень. Щоб не допустити цього, забирайте всі залишки цибулі, добре вскопуйте грядки, проводіть розпушування грунту з додаванням золи. Також можна обприскувати цибулю розчином «Карбофосу». Пошкоджені личинками рослини необхідно спалити.

Пожовтіння листя також може викликати цибульний тріпс. Для боротьби з цим шкідником слід використовувати розчин «Конфидора, яким обприскують посадки.

Пам’ятайте і про важливість профілактики: спалюйте заражені рослини, опилюйте грунт тютюновим пилом, мульчуйте золою.

Хвороби

Що робити, якщо жовтіє цибуля на грядці з-за хвороби? Чим обробити хворі рослини? Одна з найбільш частих причин пожовтіння — ураження іржею. Зазвичай це проявляється точковим пожовтінням рослини з подальшим обпаданням листя. Для боротьби з хворобою посадки слід обробити розчином хлороокису міді.

Цибуля схильна до захворювання «гниль донця», яке призводить до пожовтіння і відмирання пір’я. Боротьба з гниллю дінця — це цілий комплекс. Дуже важливо правильно вибрати ділянку для грядок — вона не повинна бути низинною. Якщо ви виявили симптоми захворювання, то в наступний раз обирайте інше місце для посадок. Для обробітку використовуйте тільки стійкі сорти цибулі.

Стан грунту

Що робити якщо жовтіє цибуля на грядці, не уражена ні шкідниками, ні хворобами? Чим обробити посадки? Причиною пожовтіння рослин може бути нестача мікроелементів, а саме азоту в ґрунті. Більш того, це найчастіша причина появи жовтизни. Виявити недолік азоту можна за коротким і потовщеним пір’ї, та з нездоровому, жовтуватому забарвленню листя.

Цибульна грядка з пожовклими кінчиками

Зрозуміло, що боротися можна тільки одним способом — підгодівлею, а саме внесенням добрив з вмістом азоту. Так, це може бути органіка, наприклад, сечовина і перепрілий коров’як.

Неправильний догляд

Неправильний полив також може викликати появу жовтизни. У період зростання цибуля потребує частого і рясного поливу — не рідше одного разу в три дні. В періоди посухи поливи повинні бути більш частими. Однак і заливати свої посадки не варто. Важлива температура води — оптимальна +20-25 градусів, час поливу — перша половина дня, а також її м’якість.

Жорстку воду бажано пом’якшувати спеціальними добавками. Полив можна поєднувати з підживленням, для чого роблять живильний розчин з добрив, розчинених у воді. Після поливу дочекайтеся, поки підсохне верхній шар грунту, потім проведіть розпушування. Рихлити бажано і до поливу, і після.

Збір врожаю

І спека, і часті дощі можуть призвести до того, що цибуля почне жовтіти. Якщо ви хочете захистити свої грядки від примх природи, то краще організувати теплиці для вирощування цибулі.

Як видно, основні причини пов’язані з неправильним поливом, шкідниками або погодними умовами. Не забувайте про підгодівлю, садіть цибулю раніше — так вона набереться сил, кожен рік вибирайте нове місце для посадки, регулярно прополюйте бур’яни, не перегрівайте цибулю. Ці поради допоможуть вам уберегти рослини від пожовтіння і отримати хороший урожай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *