як розводити мірабіліс

Квітка Нічна красуня: посадка і догляд у відкритому грунті

Нічна красуня або Мірабіліс – це прекрасний, розкішний, яскравий з багатою палітрою квольорів і божественним ароматом квітучий чагарник, що доводять гарні фото. У квіткових магазинах цю рослину можна придбати у вигляді бульб, які схожі на моркву, а яскраві суцвіття нагадують квітки запашного тютюну. Дізнаємося, яка посадка і догляд потрібні чагарнику.

Опис квітки

Мірабіліс є багаторічною рослиною з рясно гілкуватим стеблом, з витягнутими гладким зеленим черешковим листям, яке розташоване на досить маленьких для чагарників стеблинках.

Завдяки стрижневій кореневій системі, яка згодом формує бульби, мірабіліс по весні може відновити своє зростання.

мірабіліс фото

З латинського перекладу Мірабіліс – «нічна красуня», а назвали її так тому, що її квіти розпускаються в основному після 16 годин, а закриваються з приходом світанку. Також в туманні і хмарні дні теж можна спостерігати розкриття квіток і насолоджуватися їх пахощами.

Так як Мірабіліс є нічною квіткою, то і запиленням займаються нічні комахи. Таким є нічний метелик бражник. Їх залучають досить яскраві і ароматні квітки Мірабіліса.

Рослина має досить багату колірну гаму квіток, які можуть бути як однотонними: ліловими, червоними, жовтими, білими, кольору фуксії і інших забарвлень, так і строкатими. Можливі навіть на одному чагарнику в одному суцвітті по-різному забарвлені квіти, до 5-6 кольорів.

Мірабіліс вважається невибагливим і легким у догляді, посадці і культивуванні квіткою. Тому, у багатьох містах ця квітка зустрічається дикоростущою. Цвітіння Нічної красуні починається з наближенням літа і закінчується з першими заморозками. Розмноження Мірабіліса у відкритому грунті можливо як живцюванням і розсадою, так і з допомогою кореневищ і насіння.

Вирощування у відкритому грунті

Способи розмноження

Розмножити Мірабіліс можливо кількома способами. Так як рослина є володарем стрижневої корінної системи, то розмноження даної квітки можливо бульбами. Виростити чагарник можна і насінням, висаджуючи розсаду з допомогою живцювання.

квіти нічна красуня

Розмноження насінням

Насіння Мірабіліса можна придбати у спеціалізованих магазинах, так і здобути самостійно з квіток. Після того, як чагарник відцвіте, суцвіття формують насінну коробочку, в якій і знаходяться насіння для розмноження.

Посадка насіння Нічної красуні зазвичай проводиться в перших числах травня. Перш, ніж висадити насіння у відкритий ґрунт, їх необхідно потримати в добре змоченій марлі не менше 6 годин.

мірабіліс посадка

А можна відразу висадити, але в добре зволожений і удобрений грунт. При регулярному поливі і хорошому догляді, появу паростків квітки можна очікувати вже через пару тижнів. А щоб прискорити ріст, можна накрити місце посіву насіння плівкою (фото).

Розмноження саджанцями

Готувати насіння для розсади рекомендується в перших числах квітня. Так само, як і для висівання у відкритому грунті, насіння Мірабіліса можна посіяти двома способами:

  1. Попередньо витримати в рясно змоченій марлевій тканині не менше 6 годин.
  2. Посіяти в добре просочений вологою субстрат, виготовлений з річкового піску, дрібного гравію з додаванням невеликої кількості торфу і дерну.

Висівати насіння краще в дуже глибокі прямокутні і довгі ящики, так як Мірабіліс має стрижневий корінь, і зростання йде вниз. Але за браком такої тари, можна висадити в будь–який наявний посуд.

Перед висіванням насіння рекомендується закисляти грунт. Зробити це можна золою, засипавши її разом з насінням в лунки глибиною не більше 2 см. Відстань між лунками рекомендується залишати не менше 3 см.

мірабіліс посадка

Після посадки насіння Нічної красуні, рекомендується рясно окропити грунт і прибрати ящики з майбутньою розсадою квітів у достатньо освітлене приміщення з температурою повітря не менше 18°С. При дотриманні всіх правил по догляду, паростки можуть з’явитися протягом 5-7 днів (див. фото).

Пересаджувати розсаду у відкритий грунт рекомендується в перших числах червня, залишаючи при цьому проміжки між невеличкими кущиками приблизно в 25 см, великими – близько 60 см.

Розмноження живцюванням

Розмноження Мірабіліса з допомогою живців не так актуально, так як ця рослина володіє легкою схожістю. Краще застосувати інші варіанти, ніж висаджувати трудомістким способом живцювання. І не завжди висаджування таким шляхом виходить вдалим, тому що пасинки найчастіше не приживаються, а часу на їх культивацію йде досить багато.

мірабіліс розмноження

Для живців використовують напіводеревілі відростки кущів, з подальшим підсушуванням місця зрізу. Наступним етапом буде приміщення черешка до складу з корнеутворюючим препаратом і пересаджування в живильний грунт.

Укорінення відбувається протягом місяця і в цей проміжок часу рекомендується дотримуватися температури в межах +20 +22°С, регулярного поливу.

При повноцінному укоріненні і розвитку живців, їх вже можна ближче до кінця квітня сміливо пересаджувати у відкритий грунт.

Розмноження бульбами

Бульби, так само, як і насіння можна придбати в спецмагазинах або приготувати самостійно. Для цього їх треба викопати в жовтні з куща і розмістити на зимовий час в коробку з тирсою, підтримуючи оптимальну вологість і температуру не більше +5°С. Процес необхідний для того, щоб надалі саджанці не почали висихати.

як розводити мірабіліс

Перед висаджуванням бульб у відкритий грунт, з настанням весни необхідно зайнятися їх пророщуванням. Тільки при наявності паростків бульби Мірабіліса можливо пересаджувати в квітник.

Догляд за Мирабилисом

«Нічна красуня», як і інші квіти, потребують правильної посадки, періодичної підгодівлі й повноцінного догляду. При дотриманні всіх правил можна домогтися рясного, багаторазового і тривалого цвітіння з яскраво вираженим ароматом. Досягти цього можна завдяки 4-х разовому комплексному запровадженню підгодівлі в сезон.

Важливо! Органічні добрива категорично не рекомендуються в якості підживлені, так як даний вид згубно впливає на кореневу систему рослини.

Мірабіліс не рекомендується рясно поливати, оскільки перезволоження ґрунту може негативно позначитися на подальшому зростанні. Але і пересихання теж не слід допускати, так як це може несприятливо відбитися на подальшому цвітінні. Якщо до кінця червня рослина не досягла фази цвітіння, а бутони ще не до кінця сформувалися, то рекомендується регулярний, частий і рівномірний полив. А в період посухи зволоження грунту проводиться у вечірній час не більше 3-х разів на тиждень з рівними проміжками.

коли поливати мірабіліс

Для насичення кореневої системи киснем, рослину необхідно періодично прополювати і рихлити. А також потрібно проводити регулярне проріджування паростків.

Це необхідно, щоб в подальшому молоді паростки Мірабіліса не забирали необхідне для дорослих паростків живлення та енергію, і, звичайно ж, для додання доглянутого виду чагарнику.

Мірабіліс порівняно з іншими примірниками місцевої фауни досить стійкий до хвороб і шкідників.

Хвороби і шкідники

Незважаючи на стійкість Нічної красуні до різних захворювань і всіляких шкідників, у цієї квітки відразу після посадки від неправильного догляду періодично може слабшати імунітет.

догляд за нічною красунею

Внаслідок цього може з’явитися іржа або плямистість. В даному випадку рекомендується негайно зайнятися видаленням заражених відростків і обробкою рослин фунгіцидом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *