Чи можна прибрати сірчану пробку у вусі в домашніх умовах

Сірчана пробка у вухах — досить неприємне явище, яке може наздогнати будь-якої людини. В основному лікування проводиться в домашніх умовах, лише в запущених випадках слід звернутися за допомогою до отоларинголога.

Пробка у вусі

Появі сірчаної пробки у вухах (див. фото нижче), сприяють речовини, що виділяються з слухових каналів специфічними залозами.

Склад вушної пробки включає в себе:

 • частинки холестерину та інших жирів;
 • протеїн;
 • гіалуронову кислоту, через яку відбувається утримання вологи у вушній раковині;
 • відмерлі клітини шкіри.

У здорових людей пробка не утворюється завдяки руху скронево-щелепних суглобів (під час розмови, їжі, сміху).

В результаті неприємної недуги у хворого виникає відчуття дискомфорту в області слухових каналів, і спостерігається поступове погіршення слуху.

Причини появи

Люди, які страждають від утворення сірчаної пробки у вухах, наївно вважають, що її можна прибрати самостійно одним разом, але навряд чи хтось з них здогадується, що можливе виникнення хронічного захворювання.

І на це є вагомі причини:

 1. Захворювання. Причиною їх появи є запальний процес вуха (всі види отиту, отомикоз).
 2. Недотримання гігієни. Вуха потрібно чистити і мити в міру їх забруднення.
 3. Неправильне проведення процедури по очищенню вушної раковини. Наприклад, використання ватних паличок та інших підручних засобів, шпильок, олівців, скріпок. В результаті цього сірчана маса проштовхується всередину слухового каналу, що сприяє утворенню ущільнення в ньому.
 4. Частота чищення. Занадто часто проводити процедуру чищення забитих вушних каналів теж не рекомендується.

що робити коли вухо заклало сіркою

Крім цього існують і інші фактори, що впливають на скупчення вушної сірки:

 • захворювання дерми;
 • специфічна будова вушної раковини-вузький або звивистий прохід;
 • вік старше 50 років – сірка стає більш густою і в’язкою;
 • часте носіння навушників, або апарату для поліпшення слуху;
 • попадання рідини в область слухового каналу;
 • густий волосяний покрив у вухах;
 • підвищений вміст холестерину в крові;
 • знаходження на території з можливими стрибками атмосферного тиску (збільшується обсяг сірки);
 • робота пов’язана з промисловим виробництвом, внаслідок чого можливе потрапляння сухих сумішей в вушні отвори (борошно, цемент, пил).

Важливою причиною може стати спадковість, на це впливає зайва в’язкість вушної сірки. Всі ці причини викликають утворення сірчаної пробки у вухах, але від неприємного недуги можна позбутися і в домашніх умовах, провівши курс належного лікування.

чим закапати вухо щоб вийшла сірка

Симптоматика

Симптоми появи сірчаної пробки у вухах однакові, як у дорослого, так і у дитини. Вони проявляються поступово, не відразу. Їх можна відчути тільки коли пробка повністю заповнить вушний прохід.

Існує ряд ознак, які свідчать про виникнення захворювання:

 • часті головні болі;
 • виникнення шуму в області вуха;
 • погіршується слух, людина може оглухнути повністю;
 • існує відчуття закладеності (як під водою);
 • всі звуки стають приглушеними і нечленороздільними;

Прояв симптомів для всіх індивідуально слух може пропасти повністю або частково.

НАародні методи лікування

Чи можна прибрати сірчану пробку в вухах самостійно, не вдаючись до допомоги лікаря? Так, можна. Існує ряд перевірених способів, які прийшли до нас з народної медицини.

Ось їх список:

 1. Промивання водою. Для цього методу використовується злегка підігріта тепла вода або слабкий розчин фурациліну. За допомогою шприца рідина вводять в вушний прохід, голову потрібно тримати в похилому стані, відхиливши її в бік. Процедура проводиться не менше 3-х разів. Потім вухо промочується рушником і вставляється ватний тампон.
 2. Перекис водню. У вухо за допомогою піпетки закопується 4-6 крапель перекису, курс проводиться протягом 5 днів, по 2-3 рази на добу.
 3. Ріпчасту цибулю. Головку цибулі пропускають через дрібну тертку, готову кашку віджимають, отриманий сік розбавляють теплою водою з розрахунку 1:1. Процедуру треба повторювати по 3-4 рази на день, закопуючи по 4 краплі суміші.

З лікуванням сірчаних пробок у вухах не рекомендується затягувати, захворювання може отримати хронічний характер, а на місці сірки будуть утворюватися згустки гною. Якщо народні методи в домашніх умовах виявилися безсилі, слід звернутися до отоларинголога.

3 коментарі до “Чи можна прибрати сірчану пробку у вусі в домашніх умовах”

 1. Натуральний засіб в боротьбі з проблемами, пов’язаними з вухами – це спрей Ваксол. Він надійно і легко усуває сірчані пробки, лікує отит, допомагає при видаленні води з слухових каналів. Рекомендую, спробуйте.

 2. Не можу сказати, що у мене багато сірки у вухах, але іноді пробки я видаляю. Зі спреєм Ваксол ця процедура стала для мене легшою і лікар підтвердила, що проблем з вухами немає.

 3. В мене пробки постійно утворюються. Лор виписав спрей Ваксол для їхнього видалення. Корок розм’якшується і витікає потихеньку. Я прибираю сірку тільки якщо вона вже вийшла з вуха, а всередину лазити вушними паличками заборонили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *