білий наліт на язику лікування

Причини білого нальоту на язику у дорослого

Коли у дорослого нерідко з’являється білий наліт на язиці, треба шукати причини, особливо, якщо він налипає щільним шаром, від насиченого білястого кольору до коричневих відтінків. Вони говорять про порушення у здоров’ї. Зрозумівши фактори утворення нальотів, треба або переглядати раціон харчування, або починати лікування хвороби.

Які причини викликають появу нальотів на язику дорослих людей

Лікувати у дорослої треба саме хвороба, але не білий наліт на язику, коли відомі його причини. За ним лікар припускає початок хвороби, направляє пацієнта на необхідне обстеження, за результатами якого призначає спрямоване лікування.

Часто причина нальотів – поселення в роті різних бактерій, вони знижують виділення слини, утворюють неприємний запах. Поява нальоту говорить про зневоднення, не правильне дотримання гігієни, зловживання курінням.

Ознаки норми в освіті нальоту:

 • він прозорий, наскрізь видно природний колір слизової;
 • зникає при чищенні зубів, більше не утворюється днем;
 • людина відчуває себе нормально;
 • в порожнині рота відсутні болі;
 • відсутні тріщини і ранки.

що означає білий наліт на язику

Це ситуації, коли треба поліпшити гігієну рота, додати до чищення зубів, полоскання з содою, сіллю, травами. Зі здоров’ям при цьому все нормально. Поява білого нальоту може бути обумовлено прийомом ліків при хронічних соматичних захворюваннях.

Подумати про порушення у здоров’ї треба, коли язик стає білим днем, коли він щільний, липкий, сирнистий. З’являється знову, коли серед дня людина почистить зуби, сзчистить налипання, сполоще рот.

Причинами білого нальоту на язиці у дорослого можуть бути різні фактори, важливі причини вказані у списку. Головні причини утворення хворобливого налипання на язику:

 • зниження імунних сил;
 • поява кандидозу;
 • проникнення інфекцій;
 • розвиток дисбактеріозу;
 • початок хвороб органів ШКТ.

чому на язику білий наліт

Найбільш частими факторами освіти білястих щільних налипань є захворювання – кандидоз, глосит, стоматит. Захворювання кандидозом супроводжується появою по всьому роті, миндалинам, задній стінці гортані білястих мас, де селяться грибки, бактеріальні агенти. Це трапляється при зниженні природного захисту, при розвитку діабету, після ГРВІ.

Захворювання глоситом призводить до запалення слизової язикової поверхні. Розвивається як самостійна патологія, так і супутнє явище при інших хворобах. До глосситу призводять термічне подразнення при палінні, пиття гарячого чаю, при проникненні патогенних агентів, що порушують мікрофлору.

Часта причина – поява стоматиту, з ним на язиці, по внутрішній стороні губ, щік, на яснах. Утворюються виразки, гнійні пухирці, що викликає больові відчуття. Найчастіше формується унаслідок порушень правил гігієни, хвороби зубів, органів ШКТ.

Деякі типи білого нальоту на язиці у дорослого видно на фото з поясненнями, причини в конкретних випадках можуть бути різними. Часто язик гиперемирується з появою білястого відтінку через захворювання червоним плоским лишаєм, він завжди має хронічний перебіг, з них утворюються білясті вузлики, які приймаються за наліт. Розпізнати справжню причину хвороби зможе лікар-інфекціоніст.

наліт на язику білий

Способи лікування білого нальоту на язиці у дорослих

З фото з поясненнями білого нальоту на язиці у дорослого, після з’ясування причин, зрозуміло, яке лікування потрібно в кожному випадку. Перші дії людини – не панікувати, переглянути харчування, відмовитися від жирних страв, поліпшити гігієну порожнини рота.

Якщо наліт не зникає після вжиття таких заходів, треба йти на консультацію до лікаря. На первинному огляді лікар пальпує внутрішні органи, з’ясовує, якщо в них болю.

Терапевт обов’язково призначить діагностику для уточнення етіології та причин білого нальоту на язиці у дорослого. З причин визначається напрямок лікування, обстеження.

Звичайне обстеження включає:

 • здачу крові на загальну перевірку;
 • посіви на перевірку флори по знятим мазкам і забраним часткам налипання;
 • перевірку крові на наявність антитіл до Helicobacter pylori, яка провокує хвороби органів шлунково-кишкового тракту;
 • здачу крові на біохімічний аналіз, щоб оцінити функції печінки;
 • УЗД внутрішніх органів.

Крім того, здаються на аналіз сеча, кал. Темним кольором язик забарвлюється при інфікуванні гельмінтами. Жовта плівка покриває язик, зсередини щоки, під’язикову і піднебінну поверхні. Тому лікарі призначають та інше обстеження, яке вважатимуть за доцільне для конкретного пацієнта. У деяких ситуаціях потрібно проконсультуватися з інфекціоністом, гастроентерологом, ендокринологом.

Біле налипання лікує:

 1. Посилення гігієнічної обробки рота.
 2. Використання ополіскувачів з антибактеріальною дією.
 3. Використання скребків, щоб провести механічну очистку язикової поверхні.
 4. Застосування лікарських і народних засобів, що поліпшують функції внутрішніх органів.

Будь-які ліки призначається тільки лікарем, самолікування небезпечно, можна викликати небажані ускладнення.

Лікування народними засобами

Допомагають народні способи:

 1. Стабілізує роботу органів ШКТ щоденний прийом невеликої кількості відварів насіння льону, листя подорожника, квітів липи, материнки. Тут треба знати, що липа і материнка можуть викликати алергію.
 2. Полоскання рота відваром суміші сушених листя м’яти, квітів і листя суниці, аптечної ромашки. Їх можна брати в суміші, або окремо, готувати з них відвари.
 3. Добре загоює ранки, тріщини, знімає нальоти всіх видів полоскання відваром кори дуба. Приготування: 1 ст. л. сухої подрібненої кори залити 200 мл киплячої води, настоювати в теплі, поки не охолоне природним способом, полоскати рот кожні 2-3 години.
 4. Знімає будь-які нальоти полоскання соняшниковою олією. Застосування: взяти в рот 1-2 ст. л. олії, полоскати кілька хвилин, виплюнути.

білий наліт на язику лікування

Використання будь-яких народних засобів, тим більше, разом з прийомом медикаментів, слід погоджувати з лікарем.

Лікування медикаментами

 • Порушення функцій системи ШКТ утворює білий наліт, дає відрижка, неприємний запах. Лікування ліками направляють на основне захворювання – шлункової виразки, панкреатиту, гастриту. Ліки, що застосовуються в лікуванні цих хвороб, самі викликають порушення мікрофлори, посилюють наліт на язиці. Використання антибіотиків при наявності Helicobacter pylori згубно впливає на корисні мікроорганізми, викликає дизбактеріоз, що супроводжується посиленням щільних накладень язика. Лікар призначає препарати з біфідобактеріями, вони відновлюють мікрофлору, покращують стан язика. У лікуванні органів ШКТ з різними патологіями використовую Мезим, Креон, Панкреатин, Омез, Нольпазу, Еманеру, Хофитол, Урсофальк.

 • Онкозахворювання. Всі прояви злоякісних пухлин дають щільну білувату плівку зі смердючим запахом. В ході лікування, по мірі настання фази ремісії, стан язика поліпшується, запах зникає.
 • Молочниця, вона ж – кандидоз. Спровокована дріжджоподібними грибками Candida. Лікується внутрішнім прийомом Клотримазолу, Дифлюкана, вони мають сильне протигрибкову дію. Язик змазують 1%-й маззю Клотримазолу, Амфотерицином. Хорошими засобами проти грибків є Мікомакс, Флуконазол.

 • Хвороби язика – глосити, стоматити лікуються антисептичними засобами – зрошенням Тантум-верде, розчином Хлоргексидину. Всередину приймаються протизапальні засоби – Ромазулан, Корсадил. Для загоєння ранок язик змащують маслом шипшини, вітаміном А. Важливий внутрішній прийом антигістамінних засобів – Супрастину, Зодака, Зиртека. Усуває білі налипання з язика, підтримує нормальним кислотно-лужний баланс виполіскуванні ротової порожнини Листерином, Колгейтом, Фтородентом.

Білий наліт на язиці різної етіології у дорослих усуваються застосуванням антибіотиків, антисептиків місцевої дії. Вони нормалізують мікрофлору у роті, перешкоджають накладення нового нальоту.

Це таблетки для розсмоктування: Граммидин, Лизобакт, засоби для полоскання: Мірамістин, Хлорофіліпт. Будь-які лікарські засоби повинен призначати лікар, вивчивши результати обстеження, знає етіологію патології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *