симптоми гаймориту

Як проявляється гайморит у дорослих і дітей

Гайморит по своїй етіології відноситься до синуситів, тому його прояви схожі з будь-яким запалення носових пазухах. Самолікування в цьому випадку категорично забороняється – ніякої фармацевт в аптечних мережах не допоможе підібрати по-справжньому потрібні ліки.

Прояв гаймориту

Його перші симптоми можна легко сплутати з іншим простудним захворюванням, тому при появі перших ознак слід звертатися до отоларинголога. Симптоми гаймориту і як він виявляється, лікар бачить за допомогою спеціальних інструментів.

Лікарю треба побачити перебіг хвороби, визначити, чи можна поставити такий діагноз. Це важливо, тому що сам гайморит має властивість давати серйозні ускладнення. Тому лікування будь-якого запалення носа треба починати тільки з відвідин лікаря.

Симптоми гаймориту:

 • поява неприємних відчуттів у носі;
 • головні болі;
 • утруднення дихання через закладеності носа;
 • утруднений відтік рідини з носа;
 • з’являється слиз зеленуватого кольору, при ускладненому перебігу хвороби – до коричневих виділень;
 • підвищення температури до субфебрильного рівня;
 • додається нападоподібний кашель.

як визначити гайморит

Людині неважко помітити появу таких симптомів. Не рекомендується починати лікування нежиті до огляду лікаря. Також не варто затягувати перебіг хвороби, щоб не отримати серйозних ускладнень. Прояв симптомів гаймориту означає, що застуда запущена, і лікувати захворювання буде значно складніше.

Фактори ризику розвитку гаймориту:

 1. Викривлення назальної перегородки з-за травми або по анатомічним особливостям.
 2. Часті простудні захворювання з-за низького імунітету.
 3. Збільшення аденоїдів, недоліковане захворювання.
 4. Схильність до алергії, яка проявляється у зміні стану носоглотки.
 5. Запущені форми нежиті, застуд, несвоєчасне їх лікування.
 6. Стоматологічні патології.

З-за наявності таких факторів захворювання гайморитом складно запобігти. Якщо людина знає, що у нього слабкий імунітет, слід постійно зміцнювати його прийомом лікарських препаратів і загартовуванням.

При наявності проблем з зубами, яснами їх треба своєчасно вирішувати зі своїм стоматологом. Як проявляються симптоми гаймориту, бачить лікар при огляді, вибирає напрямок лікування, часто аж до хірургічних методик.

Що робити, коли з’являються перші ознаки закладеності носа, утруднення дихання – відповідь одна: терміново йти на прийом до отоларинголога. Своєчасне медикаментозне лікування допоможе позбутися від застуди, не дасть перейти гаймориту в хронічну форму.

Лікування гаймориту

Комплексна терапія включає призначення медикаментозних, гомеопатичних засобів, назальних крапель, рецептів народної медицини для промивання носа, фізіотерапію. Спочатку лікар визначає причину хвороби, обов’язково робиться рентгенівський знімок гайморових пазух. Потім призначається консервативна терапія.

ліки від гаймориту

Ефективні засоби для лікування гаймориту:

 1. Краплі Синуфорте. Ліки проводиться на рослинних екстрактах, основний компонент – сік цикламена. Добре лікує гнійні форми, звільняє дихання. До застосування цього засобу є протипоказання – алергія на рослину, вагітність.
 2. Антибіотики. Без них у лікуванні гаймориту не обійтися. Препарати потужної антибактеріальної дії знищують хвороботворні патогени. Їх лікар призначить тільки при важкому перебігу хвороби, щоб запобігти ускладнення. Гайморит лікарі лікують Флемоксином, Амоксиклавом, Цефуроксимом, Изофрой, Пеніциліном, Цефалоспорином, Аміноглікозидами, Биопароксом, Полидексой. Вибір препарату залежить від ступеня хвороби та її перебігу. Призначити антибіотик може тільки фахівець.
 3. Антисептичні засоби. Не рекомендується використовувати в лікуванні гаймориту у вагітних. В інших випадках лікарі віддають перевагу Фурацилину, Мирамистину, Диоксидину. Вони вбивають збудників хвороби, полегшують відтік слизу з носа.
 4. Краплі проти вірусів. З сучасних ліків лікарі віддають перевагу Гриппферону, Деринату, Інтерферону. Краплі зміцнюють імунітет, полегшують відтік слизу.
 5. Препарати судинозвужувальної дії. Їх лікарі призначають тільки за особливими показаннями після уважного огляду пацієнта. Віддається перевага Нафтизину, Ринонорму, Назолу, але вони призначаються лише на короткий час. Довше, ніж призначить лікар, ці засоби застосовувати не можна.
 6. Засоби проти запалення. Вбивають інфекцію, зупиняють запалення. Лікарі віддають перевагу Ибупрофену, краплях Ринолюкс, Аквалор.
 7. Краплі рослинного походження. Мають активну протимікробну дію за рахунок інгредієнтів лікарської рослини. В основному лікарі лікують гайморит Пиносолом – він показав свою ефективність і отримав широке застосування.
 8. Знеболюючі засоби мають короткочасну дію, лікарі пропонують пацієнтам користуватися Анальгіном, Темпалгином, Парацетамолом.
 9. Кортикостероїдні спреї. Розм’якшують скупчення слизу, знімають набряки, полегшують відтік гнійного вмісту. Найбільшу ефективність показують Фликсоназе, Назонекс.
 10. Засоби антигістамінної дії. Полегшують загальний стан пацієнта лікарями призначаються Тавегіл, Кестин, Кромоглін.

таблетки від гаймориту

Треба пам’ятати, що будь-який лікарський засіб призначає тільки отоларинголог. Він бачить перебіг хвороби, загальний стан пацієнта і як у нього проявляються симптоми гаймориту. Припускають лікарі і лікування народними засобами.

Використання народних засобів повинно доповнювати комплексне лікування, допомагати ліків, краще діяти. Тому кожний народний засіб треба обговорити з лікарем, щоб він схвалив його застосування.

Лікування гаймориту народними засобами

Важлива допомога від використання народних рецептів – промивання носових ходів, полегшення відтоку слизу, звільнення дихання. Для цього найефективнішим є промивання морською сіллю, засоби з якої можна придбати готовими в аптеці. Це Аква-Маріс і Долфін.

гайморит як лікувати

Перед промиванням рекомендується прогріти ніс сухими компресами, для чого готують тканинні мішечки, насипаючи в них кухонну або морську сіль, а також дрібно просіяний і чисто вимитий пісок.

Для внутрішнього застосування лікарі рекомендують робити настої лікарських трав, знімають набряки носа – ромашку, звіробій, календулу. Такі настої лікарі рекомендують по прояву симптомів гаймориту.

лікування гаймориту народними засобами

Бонус

 1. Лікарських трав, здатних допомогти в лікуванні гаймориту, багато. Треба радитися зі своїм лікарем, з народними цілителями, щоб вибрати найбільш підходяще для себе зілля.
 2. Медикаментозні засоби при застосуванні народного зілля посилюють свою дію, якщо правильно вибрати лікарська рослина.
 3. Слід точно виконувати всі призначення лікаря, приймати ліки, колоти антибіотики. Мета повного курсу лікування – уникнути рецидивів хвороби і її переходу в хронічну форму.
 4. Осіння пора – розпал простудних захворювань. Треба захистити свій організм від проникнення інфекційних агентів, заздалегідь почати прийом імуномодуляторів, що зміцнюють власні сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *