Чи можна пити цикорій з молоком

Цикорій з молоком часто п’ють люди, втомлені від звичного чаю і кави. Напій допомагає підбадьоритися, незважаючи на те, що не містить кофеїн. Розберемося в тому, кому можна і потрібно вживати цикорій, а кому краще утриматися від його вживання.

Користь і шкода від вживання цикорію

Довгий час люди використовували цикорій в якості дешевої заміни звичної кави. Крім того, рослина містить в собі вітаміни групи А, В і С, мікроелементи і мінерали, які надають на організм корисний вплив:

 1. Знижує рівень цукру в крові.
 2. Дозволяє позбавитися від зайвої ваги.
 3. Стабілізує роботу органів ШКТ.
 4. Покращує відтік жовчі.
 5. Омолоджує шкіру.
 6. Покращує настрій, надає заспокійливу дію на ЦНС.
 7. Стабілізує роботу потових залоз.

Незважаючи на всі переваги вживання цикорію, можна відзначити і ряд недоліків його використання:

 1. При неврозі або затяжної депресії цикорій може спровокувати погіршення стану хворого.
 2. Геморой також може посилитися при вживанні напою на постійній основі. В даному випадку спровокувати негативний вплив на організм можуть препарати, які хворий приймає для боротьби з патологією, оскільки деякі з них несумісні з цикорієм.
 3. Варикозне розширення вен є протипоказанням до вживання напою. Справа в тому, що цикорій розширює судини в організмі, якщо вживати її щодня. При даному захворюванні рослина може погіршити перебіг патології.
 4. Приймати цикорій при гострому перебігу гастриту не можна. Все залежить від підвищеної чи зниженої кислотності, але при бажанні вживати напій варто дочекатися ремісії хвороби.

Кожен випадок індивідуальний, тому людям, що мають хронічні хвороби, рецидиви захворювань, які приймають ліки на постійній основі або під час лікування, варто проконсультуватися з лікарем на предмет доцільності вживання цикорію. Найчастіше його дозволяють пити навіть у тих випадках, коли заборонено кави.

Важливо: вживати напій щодня не варто. При частому вживанні навіть у цілком здорової людини можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Цикорій з молоком

Молоко нерідко додають у каву або чай, тому також можна зустріти варіант приготування цикорію з цим молочним продуктом.

Молоко надає напою особливий смак (багатьом цикорій здається гіркуватим). Крім цього, за допомогою молочного продукту дія рослини на організм пом’якшується; іноді фахівці дозволяють пити приготований напій тільки за умови додавання молока.

Не можна вживати цикорій з молоком тільки в наступних випадках:

 • при неправильному або поганому засвоєнні заліза організмом:
 • при розладі роботи органів ШКТ;
 • при вагітності, в період лактації;
 • під час загострення хвороб кишечника і шлунка.

Такі заборони невипадкові, оскільки в період виношування дитини організм може по-різному реагувати на звичні речі, в тому числі на вживання продуктів харчування. Ускладнитися це може тим, що у дитини з незміцнілим імунітетом нерідко виникає алергія на компоненти напою. Згодом це може спровокувати викидень або передчасні пологи, алергічну реакцію з перших днів життя, патології серцево-судинної системи.

Молоко пом’якшує дію цикорію, тим не менше під час загострення різного роду патологій напій краще не готувати. При хворобах ШКТ не можна вживати молочні продукти, оскільки вони порушують роботу шлунка, уповільнюють перетравлення їжі (іноді вживання молока і кефіру забороняється хворому назавжди).

Щоб пити цикорій з молоком і насолоджуватися смаком, не думаючи про негативні наслідки, варто отримати консультацію лікаря і його дозвіл на вживання напою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *