У чому небезпека зеленої картоплі

Чи можна їсти зелену картоплю: корисні поради

Картопля — це той продукт, який в нашій країні використовується для приготування страв найчастіше. Саме з бульб даного овоча виходять смачні закуски, сніданки, перші і другі страви. Існує величезна безліч страв, які готуються на основі картоплі, але багато господинь стали задаватися питанням, чи можна їсти зелену картоплю, і чи не небезпечна вона для організму.

Насправді з цього приводу вже було багато розмов лікарів, і фахівці прийшли до висновку, що такий клубень небезпечний і може принести серйозної шкоди організму. Одна картоплина, можливо, не заподіє шкоди, але якщо приготувати страву з кілограма такого продукту, це може призвести до негативних наслідків.

Чому зелена картопля може бути небезпечна?

Існують певні правила, за якими необхідно зберігати бульби, якщо ж овоч буде тривалий час перебувати під променями сонця і перебувати у вологому середовищі, це призведе до розвитку хімічних процесів. У підсумку овоч набуває зелений відтінок, а шкірка стає більш млявою і тонкою. Таку картоплю вживати в їжу не рекомендується, так як він може бути дуже небезпечний. У складі бульби буде міститися солонін, який фахівці називають мелоген.

У чому небезпека зеленої картоплі
У чому небезпека зеленої картоплі

Таке з’єднання можна виявити в тих овочах, які відносяться до сімейства пасльонових. Якщо солоніну у плодах міститься не більше 20 мг на 100 грамів продукту, це буде нормальною концентрацією, яка не несе в собі небезпеки. У картоплі ж найчастіше міститься всього 2-7 мг компонента на сто грамів продукту. Якщо ж на бульби потрапить сонячне світло, то речовина починає активніше вироблятися, з-за чого її кількість збільшується у декілька разів. При проникненні в організм більш 400 мг солоніну, у пацієнта виникають ознаки отруєння, що може привести до летального результату.

Які хвороби можуть виникнути із-за вживання зеленої картоплі

Після того як збір врожаю буде закінчений, необхідно перемістити картоплю в таке місце, де бульби будуть зберігатися протягом всієї зими. Від умов зберігання в цілому буде залежати, позеленіє картопля, чи залишиться корисною і смачною. При зберіганні овочів в освітленому сонцем місті, шкідлива речовина починає поступово вироблятися, що призводить до появи зеленого відтінку. Солонін ж підвищується в бульбах до небезпечної концентрації.

чи можна їсти позеленілу картоплю

Багато людей хотіли б знати, чи можна їсти позеленілу картоплю, насправді і якщо спожити продукт тільки один раз, то ніяких наслідків від цього не буде. Єдиною проблемою стане розлад травлення, і це спостерігається в дуже рідкісних випадках. Якщо ж говорити про постійному використанні такої картоплі, то тут існує серйозна небезпека отруєння організму. У цьому випадку можуть проявитися такі проблеми, як:

 • напади судом;
 • захворювання серцевої системи;
 • проблеми з судинами;
 • порушення процесу кровотворення;
 • збої в роботі дихальних функцій;
 • захворювання неврологічного характеру;
 • порушення роботи травної системи.

Якщо ж кількість солоніну виявляється критичним, у пацієнта різко погіршується самопочуття, а потім настає летальний результат. Варто відзначити, що після варіння зеленої картоплі, кількість отруйного компонента в ній знижується на 40%, але повністю прибрати солонін не вийде. Можна просто зрізати позеленілу частина бульби, але немає гарантії, що токсини не проникли всередину бульби.

При питанні, чи їсти зелену картоплю, дієтологи впевнено відповідають, що цього робити не можна, так як це призводить до дуже серйозних отруєнь. Якщо такі бульби трапляються з нормальними овочами, то їх краще викинути.

Основна симптоматика отруєння

Як вже говорилося, при великому вживанні зеленої картоплі, може виникнути отруєння солоніном, в цьому випадку виникає ряд симптомів, які не можна ігнорувати:

 • напади гострої нудоти та блювоти;
 • гострий біль в області кишечника;
 • багаторазова діарея;
 • порушення в роботі серцевого м’яза;
 • зниження тиску до критичного рівня;
 • посмикування м’язів без контролю;
 • гіркий присмак в роті;
 • першіння в горлі.

Таким чином, можна відповісти на питання про те, чи можна їсти зелену картоплю. Зі сказаного вище можна зрозуміти, що вживати продукт в їжу постійно може бути дуже небезпечно. Крім усього описаного, речовина у складі зеленого бульби впливає на еритроцити, знищуючи їх. А саме еритроцити доставляють кисень до клітин тканин і органів. Через нестачу кисню виникають судоми і параліч, що може привести до летального результату, якщо не надати пацієнту лікування вчасно.

Як надати допомогу при отруєнні солоніном

Якщо людина постійно вживала в їжу бульби, які позеленіли, то незабаром у ньеї виникнуть перші симптоми отруєння такою речовиною. Дуже важливо вчасно надати першу допомогу, так як від цього залежить не тільки стан здоров’я пацієнта, але і його життя.

Розчин марганцю для промивання шлунку

Правила надання допомоги:

 1. Необхідно розвести блідий розчин марганцю, і промити їм шлунок. Хворий за один раз випиває близько літри рідини, а потім викликають блювоту. Дуже важливо не проводити промивання в домашніх умовах у маленьких дітей, так як це може призвести до зневоднення
 2. Як тільки блювання припиниться, можна дати людині спеціальні засоби, які збирають залишки токсинів в шлунку і кишечнику, до них відноситься активоване вугілля або Полісорб. Також можна такі продукти, як молоко, кисіль і бананове пюре.
 3. Пацієнт отримує проносні ліки на основі солі.

Багато використовують сирі курячі яйця, щоб позбутися від симптомів отруєння. Цей метод досить дієвий, але застосовувати сирий продукт можна тільки в тому випадку, якщо яйце має відмінну якість. Після того, як перша допомога пацієнту буде надана, необхідно викликати швидку допомогу. Вже в лікарні людині призначать необхідне лікування, а також визначать відповідну дієту для харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *