Чи варто продовжувати стосунки

Чи варто продовжувати стосунки? Перші ознаки

Зміни курс — і зустрічний вітер стане попутним

Чи варто продовжувати стосунки

Перспективність любовних відносин визначити звичайно, важко, але фахівцям у галузі сімейної психології вдалося виділити кілька ознак, які допоможуть виявити, чи варті ваші відносини продовження, або у них немає майбутнього.

— Егоїзм

Егоїзм одного з партнерів ставить хрест на відносинах — якщо людина думає тільки про себе, то про кохання не може бути й мови. Справа в тому, що егоїзм як риса характеру просто несумісний з любов’ю. Егоїстична людина зациклений тільки на себе і свої інтереси. Які б сильні почуття ви відчували при спілкуванні з егоїстом, зрештою, не отримавши розуміння і підтримки, ви розчаруєтеся.

— Зарозумілість

Якщо ваш партнер дозволяє собі відпускати неоднозначні жарти на вашу адресу, уїдливі глузування або критичні зауваження, то це може говорити не тільки про важкий характер або відсутності такту, але і про досить зверхньому ставленні. А у відносинах як — якщо один з партнерів ставить себе вище іншого, про гармонії не може бути й мови. Так що у стосунків без взаємної поваги немає майбутнього.

— Песимізм

В житті трапляються різні ситуації і часто нам потрібно вміти протистояти проблемами і стресів. Але якщо ваш партнер постійно або дуже часто перебуває в пригніченому настрої, бачить все, що відбувається тільки в темних фарбах, вважає що йому в житті катастрофічно не щастить і впевнений у своїй глибокій несчастности, то спілкування з ним потрібно звести до мінімуму. Така людина, не роблячи ніяких спроб змінити своє життя, постійно критикуючи все навколо перетворюється у своєрідного енергетичного вампіра і знаходиться з ним поруч дуже важко. Так що радіти життю і будувати райдужні плани на майбутнє з песимістом вам точно не вдасться.

Чи варто продовжувати стосунки

— Брехня

Якщо на ранніх етапах відносин вам вдалося підмітити, що партнер частенько може прибрехати в якихось дрібницях, то розвивати ці відносини не варто. Відносини повинні будуватися на повній довірі партнерів. Якщо один з них не соромиться брехати, прикрашати своє минуле життя і приписувати собі різні досягнення, то відносини, побудовані на хибній основі, впадуть як картковий будинок. Звичайно, можна шукати виправдання і говорити, що це всього лише маленька безневинна брехня. Але дуже скоро ви переконаєтеся, що брехливість — одна з найбільш неприємних рис характеру.

— Минулі відносини

Якщо у вашого партнера є незакінчені відносини, і ви відчуваєте його емоційний зв’язок з колишньою (або колишнім), то подумайте, чи варто розвивати далі такі відносини. Якщо людина не зміг поставити крапку, то швидше за все він буде шукати привід повернутися і налагодити минулої любовний зв’язок. Усвідомлювати, що ти є лише «перевалочним пунктом» набагато болючіше, ніж перервати відносини.

— Жалість замість любові

Якщо в парі немає кохання і стосунки тримаються на жалості одного з партнерів, про їхню перспективність також говорити не варто. Такі відносини не отримають ніякого розвитку і швидко зійдуть нанівець. Шкодує втомиться від ролі Матері Терези і першим заявить про розірвання, адже жалість ніколи не переростає в любов.

— Різний світогляд

Якщо партнери по-різному дивляться на світ, конфліктних ситуацій не уникнути. Звичайно, всі ми різні люди і в парі партнери можуть чудово доповнювати один одного. Але якщо різниця в освіті чи в інтересах занадто велика, то швидше за все розрив неминучий.

проблеми в стосунках

— Партнер не бачить спільного майбутнього

Якщо на початковому етапі партнер заявляє, що не хоче будувати серйозних стосунків, не сподівайтеся, що з часом він змінить своє рішення. Шукайте людину, яка захоче створити з вами в майбутньому сім’ю, для якого спільне майбутнє можливо, і також важливо, як і для вас.

— Залежність

Будь-яка залежність вашого обранця (найчастіше алкогольна) – це гарантована причина для конфліктів, сварок і розриву відносин. Закохана жінка завжди вірить, що їй вистачить сил урятувати коханого від алкоголізму, наркоманії або ігроманії. Але ці причини зруйнували мільйони сімей, а тих, хто зміг з ними впоратися не так вже й багато. Якщо у людини в самого немає сильного бажання боротися зі своєю залежністю, то ви навряд чи зможете йому допомогти. Відносини з залежним чоловіком часто закінчуються психологічними травмами і поламаним життям.

У підсумку скажімо так, що стосунки без перспективи на розвиток – це завжди гарантія отримати травму, занижену самооцінку і глибоке розчарування у всьому протилежному полі. Ваші душевні сили і любов будуть витрачені даремно, а дорогоцінний час згаяно. Тому уважно аналізуйте спілкування з новим обранцем, щоб не витрачати час даремно. Відповідальність за розвиток відносин повинна лежати на обох партнерах в однаковій мірі. Звільнившись від прихильності до людини, з якою у вас немає майбутнього, ви зможете дати шанс з’явитися у вашому житті новому щирому, а головне, взаємною почуттю. Намагайтеся не допускати минулих помилок і підходити до вибудовування відносин з розумом, а не тільки почуттями. Це позбавить вас від багатьох неприємних ситуацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *