види любові

Види любові

Насправді має значення лише один вид любові
Види любові

Які бувають види любові? Над цим одвічним питанням замислюються всі без винятку. Адже любов — це саме п’янке, дивовижне і досконале відчуття, яке коли-небудь відчував людина по відношенню до іншого. Коли ми маємо такі почуття до партнера, то у нас постійно присутнє бажання бути з ним поруч, оточити його турботою, ми готові йти на жертви заради його спокою і здоров’я. Але в той же час любити — це не значить жертвувати своєю незалежністю, свободою, своїм «я». Любов — це в першу чергу взаємна повага і відповідальність.

Справжня любов дається нелегко, пізнати її дано не кожному з нас, адже лише деякі готові постійно працювати над тим, щоб зберегти це глибоке почуття протягом довгих років. Найчастіше ми ставимося до любові егоїстично, в першу чергу прагнучи задовольнити власні бажання, абсолютно не думаючи про те, як почуває себе партнер і чи готовий він догоджати всім нашим примхам. І як тільки з’являються труднощі і перешкоди, ми відмовляємося від любові, т. к. просто лінуємося працювати.

Ще стародавні філософи шукали сенс любові. Пошук основного призначення цього почуття триває й донині. Вважається, що справжнє почуття — це коли любляча людина приймає іншої людини таким, який він є, з його недоліками, дивацтвами, з його достоїнствами і перемогами. Він розділяє з ним щастя і горе, хвороба і здоров’я. Мабуть, тому саме такі слова багато хто з нас вимовляють, даючи клятву під час одруження і заміжжя.

Любов — настільки сильне почуття, що здатне змінити нас до невпізнання. Може бути, саме любов зробила з мавпи людину, а зовсім не працю і здатність до навчання. Без любові ми не зможемо отримувати справжнього задоволення від життя, ми будемо позбавлені радощів людського існування. Людина, яка ніколи не любив, нещасний, адже він навіть не уявляє, яке дивне почуття він так і не зміг випробувати за все своє життя. Але на щастя таких мало. Адже навіть якщо ми не зустріли свою другу половинку, ми любимо віддано батьків, друзів, дітей, відчуваємо, зрештою, закоханість, яка є хоч і лише відлунням цієї любові, але також здатна подарувати багато позитивних емоцій.

У кожного з нас своя любов. Для когось це почуття є джерелом натхнення, стимулом для розвитку творчості. Для інших — це страшне почуття, яке руйнує їх, діє негативно на психологічний стан, вимотує і не приносить радість. Найчастіше тут мається на увазі нерозділене кохання. Для третіх — це почуття блаженства, розчинення в коханій людині.

Як зрозуміти, чи ти любиш і який вид любові тебе охоплює зараз? Головний ознака кохання — це коли людина з радістю віддає більше, ніж отримує, при цьому не вимагає нічого взамін. Безумовно, в даному випадку маються на увазі духовні речі, але ніяк не матеріальні. Тобто, ми віддаємо іншій людині все своє життя, свої радощі і печалі, свої досягнення і переживання. Тому, не можна назвати людину люблять, якщо він вимагає від іншого лише матеріальних благ, не потребуючи уваги і турботи.

різновиди любові

Які види любові бувають?

Як ми вже говорили, відповідь на питання «Що таке любов» люди шукали ще в давнину. Стародавні греки класифікували любов на кілька типів. Такі стадії любові актуальні й донині. Отже, можна виділити наступні види любові:

«ерос» — любов-пристрасть. Протягом усієї цієї стадії в людині переважає чуттєва сторона, особливо яскраво виражене фізичне потяг до іншої людини, ревність, жертовність, коли людина поступається своїми принципами і правилами, втрачає своє «я» заради коханого;

«філія» — любов-дружба. Це зовсім інша стадія любовних відносин. В даному випадку двох людей пов’язують спільні інтереси, ставлення до тієї чи іншої ситуації, взаєморозуміння і повагу;

«сторге». Тут мається на увазі любов родичів: між чоловіком і дружиною, братом і сестрою, батьків і дітей і навпаки. Сторге — це спокійна любов, тут майже немає місця ревнощів і страждань, а є лише ніжність і взаємна довіра;

«агапе» — цей вид любові називається «мудра» любов. Тут емоції відходять на другий план, поступаючись місцем розуму. Ми чітко бачимо всі недоліки людини, розуміємо, через які труднощі доведеться пройти заради збереження відносин, але в той же час готові чимось пожертвувати заради цього. Можливо, «агапе» — не така пристрасна і поетична любов, як «ерос», але зате вона сама довговічна.

види любові філософія

Що говорять учені про всі ці види любові?

Виявляється, учені вже давно знають відповідь на питання «що таке любов і які види любові бувають». На їхню думку, любов це всього-навсього хімія, тобто біохімічні процеси, які відбуваються в людському організмі.

Справа в тому, що коли людина закохується, її мозок виробляє особливу речовину — допамін. Воно дарує закоханому емоційний підйом і діє збудливо. Виробляється це речовина впродовж 6 місяців-3 років. Саме тому дуже часто подружжя після трьох років спільного життя заявляють, що в їхньому шлюбі більше немає місця романтиці та гострих відчуттів. Насправді, повернути колишнє почуття можна, привносячи в життя романтику, частіше буваю разом в незвичайних місцях, подорожуючи і переживаючи інші цікаві події. Нерозумно намагатися знайти іншого лише з-за того, що колишня пристрасть згасла. Адже це всього лише хімія!

Любов — це почуття, яке важко передати словами. І види любові допоможуть лише грубо визначити ваш стан, адже для кожного з нас своя любов. І лише знайшовши свою справжню любов, ви будете по-справжньому щасливі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *