дієта шість пелюстків

Дієта 6 пелюсток: докладний меню на кожен день, правила

Назву дієти 6 пелюсток придумала шведський дієтолог Анна Юханссон. Відтоді це ім’я хоч раз в житті чула будь–яка жінка, яка шукає спосіб схуднути. Зробити це легко і без болісних голодних спазмів, коли меню на кожен день приносить тільки неприємні відчуття і проблеми зі здоров’ям.

Анна Юханссон використовувала не нову, але популярну концепцію роздільного харчування, яка, ще на думку великих фізіологів минулого століття, сприяє оздоровленню організму, запобігання старінню і довголіття. Дієта з романтичною назвою 6 пелюсток і є міні–модель концепції про роздільному вживанні продуктів. Вона розроблена жінкою, яка все свідоме життя займалася пошуками методів, здатних допомогти всім бажаючим схуднути.

Суть дієти

Результатом роботи Анни Юханссон стала дієта, майже ідеальна на перший погляд. Вона не змушує голодувати і не завдає шкоди здоров’ю, пропорційно розділяючи певну кількість продуктів на весь денний раціон. Меню на кожен день складається з одного продукту, але за час обмеження в їжі людина отримує всі необхідні організму компоненти.

Щоденне меню шість пелюстків являє собою 6 окремих міні–дієт, розбитих на 6 днів тижня. І, нарешті, вона включає в себе тонко розрахований психологічний мотиватор, вміло зроблений за принципом відривного календаря.

дієта шість пелюстків
Принцип роботи дієти 6 пелюсток

Візуально вона виглядає, як квітка з пелюстками, кожен з яких обривається в кінці минулого дня. Це хороший психологічний хід, який дає можливість підводити щоденні підсумки, закріплюватися на досягнутому, концентруватися на швидке досягнення поставленої мети.

Дієта на кожен день розроблена шведським дієтологом з таким розрахунком, щоб людина не відчував почуття голоду і не приносить шкоди своєму здоров’ю. Послідовність днів, за вживаними продуктами строго обумовлена, і не повинна порушуватися. Кількість з’їденої їжі строго регламентовано, і такою ж обов’язковою умовою є число її прийомів.

Кажуть, що Анна Юханссон досить довго проводила експерименти, які дозволили встановити потрібну послідовність харчових компонентів, і кількість разів, коли потрібно поїсти в кожен день дієти, і навіть приблизне меню на всі 6 пелюсток.

Якщо придивитися з точки зору сучасної дієтології, деякі постулати цього вчення здаються спірними. Наприклад, зараз прийнято вважати, що одні живильні компоненти краще засвоюються вранці, а інші – у другій половині дня. Зате в розробці присутній принцип дробності прийому їжі, і її обов’язкове вживання в належний час.

дієта 6 пелюстків відгуки
Скільки можна скинути сидячи на дієті

Рекламуючи дітище наукових досліджень шведського дієтолога, завжди згадують про те, що з допомогою пелюсткової дієти можна втратити від 300 до 500 г (за іншими джерелами – від 500 до 800). При цьому рідко хто згадує, що присутня обмовка «при не досягненні бажаної мети дієту можна повторити. Навіть розроблені приблизні меню для такого роду повторень. Метод, який викликає настільки неоднозначну реакцію в наукових колах, виглядає наступним чином:

Таблиця: Дієта 6 пелюсток меню на кожен день, продукти

День, монодієта Дозволені продукти Кількість
Перший, рибний Риба, рибний бульйон, морепродукти

салат листовий, зелень кропу, гілочки петрушки, кінза (на любителя);

сіль;

натуральні спеції;

Не більш як 500 г

Пару гілочок або листочків

3-4 г

1-2 г

Другий, овочевий Овочі сирі, тушковані, варені, на пару, запечені в духовці;

салат листовий, зелень кропу, гілочки петрушки, кінза (на любителя);

сіль;

натуральні спеції;

Не більше 1500 г

Пару гілочок або листочків

3-4 г

1-2 г

Третій, м’ясний можна куряче м’ясо будь–якої птиці, яловичина пісна, варене, тушковане, приготоване на пару, запікати в духовці м’ясо;

салат листовий, зелень кропу, гілочки петрушки, кінза (на любителя);

сіль;

натуральні спеції;

Не більш як 500 г

Пару гілочок або листочків

3-4 г

1-2 г

Четвертий, злаковий Каші з круп, на воді: пшенична, вівсяна, гречана, в будь–яких варіантах;

 

салат листовий, зелень кропу, гілочки петрушки, кінза (на любителя);

 

сіль;

натуральні спеції;

В сухому вигляді, 200-300 г

Пару гілочок або листочків

3-4 г

1-2 г

П’ятий, сирний Молоко, кефір, йогурт

 

сир, знежирений

2-3 ложки, для заправки сиру;
Не більш як 500 г
Шостий, фруктовий Фрукти
Запечені, варені, сирі, на пару, у вигляді соків, фрешів, міксів.
Не більше 1500 г

Дієта застосовується не тільки у такому вигляді. Вони використовуються і в декількох варіаціях від плагіаторів, які побажали залишитися невідомими. Вони розробили з використанням принципів працьовитої шведки, модифікації, відомі як «шведська» і «кохана» дієти. Але чи все так гладко в рекомендованому методі не зовсім зрозуміло, тому що він досі викликає суперечки серед професійних дієтологів.

Позитивні та негативні сторони

Лікарі, які рекомендують дієту шість пелюстків, не дуже охоче згадують про те, що на будь–якій методиці середньостатистична людина втрачає всього 150 г жиру, а все інше – це рідина, м’язова тканина і вміст кишечника. Накопичений організмом жир не йде сам по собі, для його переробки потрібні фізичні та інтенсивні вправи.

При поверненні до колишнього способу харчування, людина неминуче набирає втрачені грами. Пелюстки заборонено вживати більше 2 разів на рік. Хоча, за іншими джерелами, вони абсолютно безпечні і можуть бути повторені через певний час, з дещо зміненим набором продуктів.

6 пелюсток рецепти
Дозволені та заборонені продукти

У шведської дієти є свої безперечні плюси:

 • швидка втрата ваги;
 • часте дробове і щоденне харчування;
 • відсутність почуття болісного голоду (хоча, вживаючи 300 г каші в день, важко не мріяти про їжу);
 • не потрібно рахувати калорії, не відчувати харчовий стрес для організму;
 • нове меню на кожен день, яка урізноманітнює денні відчуття;
 • зниження в організмі білково–вуглеводного обміну;
 • відносно за короткий час вводяться обмеженя;
 • красивий і тонкий психологічний мотиватор у вигляді квітки з пелюстками, які щовечора можна відривати.

Негативні сторони у дієти 6 пелюсток теж присутні. Є дієтологи які впевнені, що харчування одним продуктом шкідливо відбивається на організмі. До числа інших аргументів проти можна віднести:

 • меню на кожен день заборонено не тільки дітям і підліткам, але і вагітним та годуючим матерям, а також людям з патологіями шлунково–кишкового тракту і гепатобіліарної системи (особливо, печінки і підшлункової);
 • їжа вживається рівними порціями, в той час, як постулати дієтології пропонують різну кількість під час перекусів і основних прийомів;
 • дозволено вживання кави і чаю;
 • настійно рекомендується велику кількість випивати води (у багатьох дієтах цей показник, навпаки, обмежують);
 • як і будь–яка дієта, 6 пелюсток змушують жирові клітини запасатися заново, після того, як вона припиниться.

Прихильники шести пелюсткової дієти запевняють, що після неї можна помолодіти і поліпшити зовнішній вигляд. У той же час противники впевнені, що без фізичних вправ не можна ні інтенсивно втрачати вагу, ні уникнути, особливо в зрілому віці, таких неприємних наслідків, як обвисла шкіра і круги під очима.

Зразкове меню на кожен день

Розробляючи меню на кожен день дієти, не слід забувати, що вживання цукру в цей період категорично виключається, а сіль дозволена в обмеженій кількості. Давати які–небудь рекомендації складно, тому що продукти в овочевий і фруктовий день можуть бути у кожного свої. В денному меню обов’язково повинна бути присутня не тільки сира, але і варена, тушкована і запечена в духовці їжа, але категорично виключена смажена. М’ясо птиці не повинно містити субпродуктів або шкіри – тільки філейна частина, біле.

6 пелюсток рецепти
Що можна їсти

У сирний день можна їсти сир з молоком, йогуртом, зеленню, кефіром. В овочевий – готувати овочі на грилі, у вигляді овочевого супу, ікри, але ні в якому випадку не вживати рослинну олію. У день неодмінно, згідно з умовами дієти, потрібно пити не менше 2 літрів води.

Основні правила приймання їжі під час проходження дієти полягають у наступному:

 • обов’язкове п’ятиразове харчування з інтервалом в 3 години (стандартне харчування здорового способу життя, що складається з сніданку, другого сніданку (перекусу, ланчу), обіду, полудня і вечері;
 • останній прийом їжі (вечеря) здійснюється не пізніше, ніж за 2 години до відходу до сну;
 • обумовлений в дієті мінімальний об’єм рідини можна випивати тільки в перервах між їжею, але не під час неї;
 • для дієти 6 пелюсток обов’язково ретельне пережовування їжі, і поміщення її в рот невеликими порціями;
 • якщо у людини є індивідуальне несприйняття риби, її можна замінити морепродуктами, проте слід пам’ятати, що у багатьох людей, що страждають алергією, саме морепродукти можуть виступати в якості сильного специфічного алергену;
 • Анна Юханссон рекомендує не обмежуватися одним шестиденним періодом, необхідний другий, який зазвичай проводиться з перервою в тиждень, і у неї є спеціально розроблені варіанти другого;
 • після дієти потрібно постійно дотримуватися певних харчових обмеженнь.
дієта шість пелюстків
Які продукти можна включити в раціон

Приступаючи до будь–якої дієти, не заважає сходити до лікаря, зважитися і пройти медичне обстеження. Не виняток і навіть така прославлена, і рекомендована Європейською асоціацією дієтологів, схема здорового харчування. Цілком імовірно, що в організмі можуть бути приховані захворювання, які завадять використовувати її без шкоди для здоров’я.

Тим більше, що в список протипоказань 6 пелюсток входить і прийом будь–яких медикаментів, хвороби ендокринної системи, цукровий діабет, захворювання серцево–судинної системи, патології нирок. До того ж, дослідження показали, що 6 пелюсток знижує працездатність, життєвий тонус і концентрацію уваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *