Дицентра чудова

Дицентра: посадка і догляд у відкритому грунті, фото, опис, сорти

Квітка серця зовсім недавно була рідкісною рослиною в наших садах, однак сьогодні багато садів прикрашені білими, рожевими, жовтими «сердечками». Як красиво і незвично цвіте дицентра можна побачити на фотографіях, наведених нижче. Сьогодні ми детально розповімо, як посадити дицентру і як правильно доглядати за цією екзотичною рослиною у відкритому грунті.

Підготовка земельної ділянки

Особливі умови для вирощування дицентри не потрібні. Ця рослина добре розвивається в тіні дерев і на відкритих ділянках. Дицентру можна вирощувати і на альпійських гірках. Земля для цієї рослини потрібно слабокисла, родюча, без близького залягання ґрунтових вод.

Дицентра чудова
Дицентра чудова

Якщо на ділянці перенасичення вологи, до посадки дицентри роблять дренажний шар з битої цегли або керамзиту. З осені або ранньої навесні місце перекопують з додаванням перегною. На 1 кв. м використовують 5 кг добрива. Підготовка ділянки навесні проводиться за місяць до посадки рослини.

Посадка дицентри

Посадка дицентри у відкритий грунт проводиться навесні або в вересні. Догляд в цей період за рослиною нескладний. Важливо враховувати, що рослина має взятися до настання холодів, в іншому випадку дицентра загине.

Для посадки дицентры готують лунки. Діаметр і глибина посадкових ям 40 см. Кожна рослина розташовують через 50 см.

Кореневища рослини

На дно лунки поміщають садовий грунт, змішаний з перегноєм і трохи битої цегли, потім акуратно ставлять саджанці (2-3) дицентри і присипають грунтом. Якщо грунт важкий, то його змішують з піском і додають вапнякову крихту. Після посадки рослини поливають.

Розмноження

Дицентру можна розмножувати наступними способами:

 • живцюванням;
 • діленням кореневища;
 • насінням.

Живцювання. Для розмноження дицентри прекрасної, живці беруть ранньою весною. А дицентру красиву таким способом розмножують протягом усього літа. Для отримання садивного матеріалу від живців відсувають грунт і зрізають їх гострим інструментом. Зрізані гілочки поміщають в парник.

Субстрат повинен бути легкий, вологий з додаванням крупного річкового піску. Глибина загортання живців 10 см. В перші кілька днів живці накривають покривним матеріалом. Приблизно через 14-20 днів з’являються паростки. Всі ці дні парник провітрюють, а грунт підтримують у вологому стані. Укорінені живці на постійне місце можна розсаджувати тільки на наступний рік.

Дицентра клобучконосная
Дицентра клобучконосная

Розподіл коренів. Найчастіше цю рослину розмножують поділом кореневища. Процедуру проводять в рукавичках, оскільки коріння дицентри містять отруйні речовини. Викопують рослину обережно, щоб не пошкодити коріння. Далі дають корінню трохи просохнути і навіть зав’янути. Щоб отримати дві рослини, коріння ділять на дві частини довжиною 10-15 см. На кожній з них повинно бути 3-4 бруньки. Місця зрізів посипають попелом або товченим деревним вугіллям. В одну лунку можна посадити 2-3 розділені частини дицентри.

Розмноження насінням. У Середній смузі насіння дицентри не зав’язуються. Якщо посадковий матеріал був придбаний іншим способом, то можна спробувати виростити цю рослину з насіння. Для того, щоб з’явилися сходи необхідно почекати 30 днів. Посів насіння проводять на початку серпня, щоб молоді рослини встигли зійти і вкоренитися до настання похолодання. Про рослини пікірують на наступний рік. Посіяти насіння дицентри можна в лютому або березні. Зацвітають сіянці дицентри з насіння на третій рік.

Дицентра лазающа
Дицентра лазающа

Тепер ви знаєте всі способи посадки дицентри. Далі ми розповімо, як доглядати за цією рослиною у відкритому грунті.

Догляд

Полив. Частота поливів залежить від погодних умов. У спекотний і посушливий період рослини поливають рясно, два рази в тиждень без застою вологи. В інший період полив потрібно проводити у міру просихання верхнього шару грунту.

Прополка і обрізка. Поряд з дицентрою видаляють бур’яни, а також засохлі частини рослини. Пожовкле листя, відцвілі гілочки обрізають. Восени рослину повністю зрізують, залишаючи лише невеликі пеньочки.

Внесення добрив. Комплексні склади вносять після поливів, приблизно 1-2 рази за літо.

Дицентра бродяжная
Дицентра бродяжная

Для підгодівлі використовують такі добрива для квітучих рослин:

 • «Etisso»;
 • «COMPO»;
 • «Містер колір»;
 • «Успіх»;
 • «Агрікола».

Мульчування. Мульчуючий склад потрібен щоб захистити кореневу систему дицентри в зимовий період. Після обрізки рослину закривають шаром торфу і зверху укладають лапник. Укриття знімають, коли настає весна, оскільки навіть невеликі від’ємні температури можуть погубити молоду поросль.

Пересадка. Кущі дицентри можуть рости на одному місці близько 5-6 років. Однак, щоб коренева система оновлювалася, фахівці рекомендують один раз у два роки рослини пересаджувати. Пересадку проводять після закінчення цвітіння або в кінці квітня.

Вигонка дицентри

Для вигонки використовують добре розвинену рослину. Восени кущ викопують з саду і пересаджують у відповідний контейнер.

Хороший склад грунтової суміші для вигонки включає в себе:

 • садова земля (2 частини);
 • річковий пісок (1 частини);
 • листова земля (2 частини).

Горщик з рослиною розміщують в приміщенні з прохолодним кліматом до кінця грудня або перших числах січня. У цей період дицентру зрідка поливають. У січні рослину переносять в інше приміщення з температурою +12 градусів. Далі дицентру підгодовують комплексним добривом, нормалізують полив.

Хвороби дицентри
Хвороби дицентри

Ємність з квіткою поміщають на підвіконня або розташовують в іншому добре освітленому місці. Приблизно в лютому дицентра почне цвісти.

Після того, як цвітіння закінчиться горщик з дицентрою ставлять в прохолодне приміщення. В квітні або травні квітку пересаджують у відкритий грунт.

Дицентра в саду

Дицентру можна використовувати в групових і поодиноких посадках, в рослинних композиціях, букетах в дизайнерському оформленні залів. Незвичайні квіти–сердечка витончено виглядають на альпійській гірці в саду, рокарії.

Дицентра золотиста
Дицентра золотиста

Створення сприятливих умов для дицентри під час посадки та догляду у відкритому грунті призведе до розкішного цвітіння. Фотографії (див. вижче) цієї незвичайної рослини здивують навіть досвідчених квітникарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *