Цікаві факти про органи чуття

Факти про органи почуттів людини

Цікаві факти про органи почуттів людини покажуть вам, наскільки складно влаштований організм. Тільки завдяки зору, слуху, нюху, дотику і смаку ми можемо бачити повноцінну картину світу.

Отже, перед вами найцікавіші факти про органи чуття людини

 1. Людина отримує інформацію про навколишній світ завдяки своїм вухам, очей, шкіри, мови, носі і вестибулярному апарату. При цьому, у всіх випадках залучається нервова система.
 2. Більше половини людей на нашій планеті страждають від хвороб, пов’язаних із зором.
 3. Згідно з деякими дослідженнями, переїдання може негативно впливати на слух.
 4. Цікавий факт, що людина не зможе відчути смак твердої їжі, без задіяння слини.
 5. Вчені довели, що у жінок більш розвинений слух, а також вони краще за чоловіків розрізняють відтінки запахів.
 6. У кожного 50-го людини відсутній нюх.
 7. Цікаво, що людський мозок може пам’ятати близько 50 000 різних запахів.
 8. При сильному шумі, у нас починають розширюватися зіниці.
 9. Згідно з останніми експериментів, будь-яка людина володіє своїм унікальним запахом тіла, несхожим ні на який інший. Саме з цієї причини немовлята можуть з легкістю визначати свою матір, а зрілі люди підшукувати для себе відповідних партнерів.
 10. Чи знаєте ви, що нюх собак майже в 1 млн. разів сильніше, ніж у людей?
 11. А ось ще один цікавий факт про органи чуття людини. Виявляється, вуха потрібні нам не тільки для слуху. Вони також є важливою складовою вестибулярної системи, що допомагає нам зберігати рівновагу.
 12. Найбільш комфортним шумом для нас вважаються звуки до 50 децибел. На такій гучності ми зазвичай спілкуємося з людьми. Будь-які звуки, що перевищують цю позначку, негативно впливають на людину.
 13. Всупереч поширеній думці, морква не покращує зір. У ній міститься багато вітаміну А, сприятливого для очей, проте це ніяк не впливає на якість зору.
 14. Велика частина немовлят народжується з сіро-блакитними очима, які тільки через 2 роки набувають кінцевий відтінок.
 15. Найбільш рідко зустрічається кольором очей вважається зелений. Цікаво, що лише кожен 50-й людина є володарем зелених очей.
 16. Всі блакитноокі люди походять від однієї людини, в організмі якого понад 5000 років тому з’явився мутований ген.
 17. За статистикою у кожного сотого людини різні за кольором очі.
 18. Цікавий факт, що людське око здатне розрізняти більше 10 млн. кольорів і відтінків.
 19. На думку парфумерів, ідеальними духами для людини є ті, які він не відчуває.
 20. Малюнок райдужок очі у всіх людей так само неповторний, як і відбитки пальців.
 21. Для обробки імпульсів, які надходять від наших органів чуття, людському мозку потрібно 100 мілісекунд. З цього випливає, що всі наші почуття, що відчуваються нами зараз, насправді відносяться до попереднього миті нашого життя.
 22. У хвилини переляку людині може здаватися, що події навколо нього відбуваються дуже повільно, але насправді таке явище пояснюється більш детальної фокусуванням мозку.
 23. Цікавий факт, що сигнали від різних органів почуттів обробляються в мозку з різною швидкістю, завдяки чому і створюється єдина картинка.
 24. Ряд експериментів показав, що сліпі від народження люди, які пізніше стали зрячими, можуть дивитися на багато речей у викривленому світлі. Їх мозок просто не розуміє, як обробляти незвичну для нього інформацію. Колишні сліпі бачать людей, що віддаляються від них, як зменшуються в розмірі об’єкти.
 25. Якщо ми якийсь час буде ходити в окулярах переворачивающих простір догори ногами, то мозок звикне до такого стану речей. В результаті, навіть коли ми знімемо окуляри, простір ще якийсь час буде сприйматися нами в перевернутому вигляді.

Це були найцікавіші факти про органи чуття людини. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями у соціальних мережах. Якщо вам подобаються цікаві факти про людину – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *