Гарденія жасминовидна

Гарденія жасминовидна: посадка і догляд в домашніх умовах

Гарденія — красива, оригінальна квітка з родини маренових. Квітка гарденія жасминова вимагає регулярний, уважний і правильний догляд в домашніх умовах. Якщо дотримуватися необхідних умов догляду за цією рослиною, воно подарує вам задоволення від спостереження за прекрасними, розкішними квітами. Розглянемо, як доглядати за цією квіткою.

Рослина гарденія

В домашніх умовах вирощують тільки вид кімнатної рослини з численного сімейства — Гарденія жасминова. Якщо в природі гарденія — це невелике деревце або чагарник, то кімнатна рослина — це невеликий кущик (висотою приблизно в 50 см), у якої красиві, блискучі зелені листочки і дивовижної краси квіти.

Гарденія жасминовидна
Гарденія жасминовидна

Рослина починає цвісти з липня, і квітне аж до жовтня. Якщо правильно і регулярно доглядати за нею, то пагони будуть покриті красивими бутонами кольорів — великими білими квітками.

І своєю красою, і дивним ароматом вони схожі на троянди. І вже точно нітрохи не поступаються їм своєю розкішшю. Рослина робить будь–який інтер’єр більш елегантним, ошатним і навіть святковим.

Гарденія жасминовидна вимагає особливий догляд, який їй нескладно забезпечити в домашніх умовах.

Специфіка догляду

Гарденія жасмива вважається достатньо складною та вибагливою рослиною, тому догляд в домашніх умовах повинен бути спрямований на забезпечення їй тепла і світла, а також достатньої вологості повітря. Їй не підходить жорстка вода, також вона не терпить протягів. Але всі ваші зусилля окупляться тією неповторною красою, якою славиться квітуча гарденія.

Як цвіте гарденія
Як цвіте гарденія

Освітлення

Гарденії воліють теплі місця з гарною освітленістю і вологістю повітря. Один з найскладніших періодів — адаптація на новому місці. Так, наприклад, якщо в період адаптації, коли рослина цвіте, ровернути або переставити горщик, то рослина з-за високої чутливості до зміни умов освітленості може скинути бутони.

Освітлення вкрай важливо — воно повинно бути яскравим, але при цьому квітка повинна бути захищена від полуденного сонця. В ідеалі горщик повинен бути розташований на західних вікнах, бо там найбільш підходяще освітлення.

пересадка гарденії
Пересадка рослини

Якщо ж ви поставили горщик на південне вікно, то важливо пам’ятати, що рослину слід оберігати від потрапляння прямих сонячних променів, починаючи з 11 години дня і аж до 5 годин дня. Накрити горщик можна за допомогою звичайного паперу.

Якщо ж для вирощування гарденії ви вибрали північне вікно, то, навпаки, рослина буде мати потребу в додатковому освітленні. Зверніть увагу, що рослина також має бути захищене від протягів, а також від опадів.

Взимку, коли природного світла стає менше, гарденія буде відчувати брак світла, тому рекомендується забезпечити додаткове освітлення. Для цього можна використовувати лами ЛБ, які розміщують над рослинами. Це вкрай важливо, оскільки через нестачу освітлення рослина почне марніти, бутони будуть сохнути. Запам’ятайте також, щоб в період цвітіння рослину не бажано переставляти, не слід повертати горщик.

Температурні умови

Щоб гарденія жасминовидна добре росла, догляд в домашніх умовах повинен бути спрямований на дотримання правильного температурного режиму: навесні і влітку — 22-24°с, восени — 18 °C. У зимовий період квітці необхідні більш прохолодні умови — температуру слід знизити до 16 °C. Знизити температуру можна за допомогою організації вентиляції.

гарденія вазон
Внесення добрив

Вкрай важливо захищати квітку від переохолодження коренів, також не слід допускати протягів, оскільки вони можуть погубити рослину. Не менш важлива і температура землі в горщику — вона повинна мати ту ж температуру, що і повітря.

Полив

Коли відбувається активний ріст гарденії жасминової, їй потрібен посилений полив. Поливати рослину потрібно відразу ж, як починає підсихати верхній шар грунту. В осінньо–зимовий період полив повинен бути не таким рясним — поливайте рослину через 2-3 дні після того, як випарується верхній шар вологи. У розпал зими скоротіть полив.

Важливо дотримуватися певні умови поливу за 3-4 місяці до періоду цвітіння — це необхідно для того, щоб бутони правильно розвивалися. У цей період особливо важливо забезпечити квітці оптимальний полив — не можна допускати перезволоження, ні пересушування.

Як обрізати гарденію
Як обрізати гарденію

Поливайте відстояною водою. Її температура повинна бути трохи вище, ніж температура навколишнього повітря. Гарденія потребує в кислій воді і кислому грунті. Зробити це дуже легко — воду можна настояти на торфі або просто додати в літр води кілька крапель лимонного соку.

Забезпечте поливу велику увагу, оскільки із-за неправильного поливу листя почнуть жовтіти.

Вологість повітря

Для правильного росту рослини важлива і вологість повітря. Коли починається період закладання бутонів, повітря необхідно добре зволожувати, для чого квітку ставляться на вологий торф. При цьому слід обприскувати квітку, але до того, як почнуть розпускатися бруньки.

Дуже важливо не допускати того, щоб квітки намочились — це призведе до появи на них бурих плям. Допускається протирання листя зволоженою ганчіркою.

Добриво

Для підживлення вибирайте добрива, які підвищують кислотність грунту. Добрива вибирайте без кальцію, краще, якщо це будуть рідкі концентрати мінеральних добрив. Кількість добрив дивіться інструкції

Розмноження гарденії
Розмноження рослини

Грунт

Гарденія жасминова вимагає кислого грунтову суміш. Їй шкідливий грунт, що містить вапно. Можна купувати готову суміш (віддавайте перевагу грунту для азалій, оскільки він відрізняється досить високою кислотністю, а тому добре підходить для вирощування гарденії), можна робити суміш самостійно. рН грунту повинна становити 4,5 — 5,5.

Складності при вирощуванні

Під час вирощування рослини в домашніх умовах ви можете зіткнутися з тими або іншими труднощами. Наприклад, з тим, що рослина не цвіте, листя бліде — це означає, що рослині не вистачає світла. Якщо листя в’януть, квітки обсипаються, то це може свідчити про надто низьку температуру повітря. Якщо листя жовтіє і опадає, то це свідчать про те, що ви поливаєте рослину дуже холодною для неї водою, або для гарденії створені не відповідні їй температурні умови.

гарденія догляд
Хвороби та шкідники рослин

Що стосується шкідників, то найбільш небезпечні з них — щитівка, павутинний кліщ, борошнистий червець. Намагайтеся якомога частіше обприскувати рослину, щоб уберегти його від них.

Пам’ятайте, що тільки дотримання цих правил догляду гарантує вам правильний ріст і красиве цвітіння цієї дивної рослини!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *