Спатифіллум квітка

Квітка «Жіноче щастя»: вирощування і догляд в домашніх умовах

Спатіфіллум — так називається рослина, проживанням якої є Південна Америка. Цю рослина з тропіків, ще називають «Жіноче щастя» і «Білий парус», так як її незвичайні квіти нагадують підняті вітрила кораблів.

Це багаторічна вічнозелена рослина в природі зустрічається у водойм, тому в кімнаті їй потрібна відповідна атмосфера — тепла і волога, щоб рослина могла правильно розвиватися і квітнути. Квітка «Жіноче щастя» не дуже вимоглива до домашніх умов утримання, але деякі особливості догляду потрібно знати і дотримуватися.

Як забезпечити цвітіння рослини

Необхідно дотриматися таких важливих умови для росту і розвитку квітки, щоб вона зацвіла. До таких умов відносяться:

 • хороша, але не надмірна освітленість;
 • підтримання потрібної температури повітря;
 • правильний режим поливу і внесення добрив.

Варто розглянути всі ці особливості більш детально.

квітка жіноче щастя
Як виглядає квітка “Жіноче щастя”

Розміщення і освітленість

Квітка «Жіноче щастя» світлолюбна, але дуже яскраві сонячні промені їй шкідливі. Тому вимагає особливого догляду у літній період. Для цього можна в домашніх умовах поставити горщик з рослиною біля вікна з північної сторони будинку, ну а розташування на південному вікні потребує притінення в сонячні дні за допомогою марлі або аркуша паперу. Цілком можливо поставити квітку на підставку поблизу від вікна.

Рослина цілком може переносити недолік освітлення, але цвісти спатіфіллум перестане, і її зовнішній вигляд може погіршитися. Найкраще квітці перебувати біля східного вікна.

Показники температури та вологості

Спатіфіллум досить невибагливий до температурного режиму і його змісту. Навіть +26-36 °С «Жіноче щастя» перенесе без труднощів, але більш сприятливим стане температурний показник в + 20-25°С.

У зимовий період варто дотримуватися кімнатної температури до +15-18°С, так як в місцях зростання спатіфілума відбувається поступове зниження температури повітря саме взимку. Але і нижче +15°С стовпчику термометра не варто опускатися.

квітка спатифілум
Квітка спатифілум в дизайну інтер’єру

Підтримання вологості повітря не так важливо, якщо квітку вчасно поливати, але робота батарей опалення робить повітря квартири особливо сухим взимку. Це можна виправити, якщо періодично накривати батареї вологими рушниками.

Обприскування і полив

Спатіфіллум, як і всі кімнатні квіти, не варто поливати свіжонобраною водою з-під крана. Воді краще відстоятися, щоб вивітрився весь наявний хлор, шкідливий для будь–яких рослин. За цей час вона прогріється до кімнатної температури.

Для поливу підійде дощова або тала вода, якщо екологічна ситуація в районі проживання сприятлива. А також можна скористатися звичайним фільтром для води.

У літній період краще поливати рослину кожні 1-2 дні, орієнтуючись на температуру повітря. Взимку поливу потрібно набагато менше і одного разу на тиждень буде достатньо.

вазон жіноче щастя вирощування
Вибір грунту для посадки рослини

Опускання листя квітки говорить про необхідність термінового поливу, це вірна ознака недостатності вологи.

На час від’їзду, коли нікому поливати рослини, до країв наповнені водою піддони горщиків, цілком можуть врятувати ситуацію.

За листям «Жіночого щастя» також потрібен догляд. Іноді в домашніх умовах його миють вологою губкою або зволожують з маленького обприскувача. У момент обприскування та до висихання квітка не повинна перебувати під прямими променями сонця, інакше на листі будуть опіки.

Чим підживлювати «Жіноче щастя»

З середини весни спатифіллум починає цвісти, і вже тоді йому потрібне додаткове харчування, яке проводять один раз в місяць до кінця періоду цвітіння. Підійдуть будь–які поживні суміші для квітів, які можна знайти в магазині. Спосіб їх застосування можна прочитати на упаковці. По можливості варто чергувати органічні і мінеральні підгодівлі. З початком зимового періоду спокою, спатифіллум в підгодівлі не потребує.

Через кожні три–чотири роки «Жіноче щастя» потребує пересадки в дещо більший за обсягом горщик. Важливо пам’ятати про це, так як рослина не стане цвісти, поки коріння не заповнять весь простір горщика. Саме тому не варто брати нову ємність, набагато більшу попереднього горщика.

Як правильно вибрати грунт для пересадки, і які правила варто дотримуватися

Спатифіллум — це рослина, яка потребує обов’язкової пересадки. Можливо, не всі знають, як це робити.

Для пересадки підійде той весняний період, коли рослина ще не почала цвісти. Грунт для посадки готують у таких пропорціях:

квітка жіноче щастя пересадка
Пересадка рослини
 • 2 частини торфу;
 • 2 – перегною;
 • 2 частини землі;
 • можна додати 1 частину річкового піску.

Таке співвідношення буде найоптимальнішим для рослини. На дно горщика обов’язково покласти дренаж, який може складатися з кори, тирси та деревного вугілля. При пересадці спатифіллум просто перевалюють в нову ємність, не руйнуючи земляний ком, який обплетений корінням квітки.

Після процедури пересадки, квітку потрібно потримати далеко від яскравого світла.

Спатифіллум квітка
Спатифіллум

Якщо пересадку рослини зробили правильно, вона незабаром порадує квітками. Рясне і безперервне цвітіння вірна ознака того, що все було зроблено вірно.

Можна зробити висновок, що такий догляд за «Жіночим щастям» цілком нескладний. Квітку виростити в домашніх умовах можна без особливих труднощів.

Варіанти розмноження спатифіллума

Є кілька способів, як розмножити квітку:

 • живцюванням;
 • діленням куща;
 • насінням.

Укорінюють живці спатифіллума у вологому піску. Необхідно дотримувати правильний режим вологості і температури. В такому випадку, укорінення відбудеться швидше. Далі, живці висаджують у горщик з поживним грунтом. Накривають прозорим пакетом або банкою для створення ефекту теплички, періодично провітрюючи рослину.

вазон жіноче щастя розмноження
Поділ куща

Навесні можна розмножити рослину методом поділу. Зазвичай саме в цей час у рослини з’являються нові точки зростання, з яких з’являються нові листочки. Будь–яка рослина іноді потребує поділі кущика, інакше він стає дуже густим. У відокремлюваного паростка залишають три аркуші з точкою зростання.

Грунт для молодої рослини складають з тих же частин, що і для дорослої квітки. Для кращого дренажу на дно додають биту цеглу. Корисно додати в земляну суміш трохи землі з хвойного лісу.

Можна спробувати розмножити «Жіноче щастя» насінням. Але для їх отримання потрібно штучне запилення. Деякий час піде на те, щоб рослина утворила зелені горошинки – це і є насіння, які збирають і відразу ж висаджують. Щоб грунт не пересихав, горщик з посадженими насінням прикривають плівкою і періодично провітрюють.

Після того, як квітку вийшло розмножити, дізнаємося, який відхід потрібно жіночого щастя, щоб рослина зацвіла в домашніх умовах.

Причини відсутності цвітіння у спатифіллума

В будь–якому магазині, де продають кімнатні квіти, можна знайти і спатифіллум. З’являється в продажу він саме тоді, коли рослина виглядає найбільш привабливим чином – під час цвітіння. Прекрасний квітучий спатифіллум переселяється з магазину в нове житло, а на наступний рік не випускає суцвіть. Що ж могло статися?

Шкідники рослин
Шкідники рослин

Причини можуть бути наступні:

 • великий об’єм горщика. Тільки коли коріння займуть весь простір, тоді з’являться і квіти;
 • недостатній полив. При цьому листя в’януть, а їх кінчики можуть засихати;
 • зайва волога, яка призводить до загнивання коренів;
 • наявність комах–шкідників, таких як попелиця, павутинний кліщ. Потрібно обробити рослину спеціальними інсектицидами;
 • відсутність або надлишок мінералів. Відмова від цвітіння або поступове почорніння листя спатифіллума може свідчити про нестачу добрив, тоді ситуацію може виправити їх внесення. Тут важливо дотримати норму, так як надлишок живлення теж може нашкодити рослині;
 • не досить щільний грунт. У такій ситуації навіть молоді листочки можуть не розвиватися, не кажучи вже про цвітіння;
 • переохолодження. Це досить рідко трапляється, але можлива і така причина відсутності квітів, якщо горщик винесли на холодний балкон, наприклад, ранньою весною.

Огляд рослини і усунення причин його поганого стану, допоможуть уникнути подальших проблем.

Насамкінець, невелика хитрість від любителів кімнатного квітникарства:

Необхідно вчасно зрізати відцвілі квітконоси біля самого кореня, щоб рослина не витрачала енергію на в’янучу квітку. Тоді нові бутони виростуть великими на міцних рослинах.

Пониклі листя спатифіллума з-за недостатнього поливу

Кажуть, що спатифіллум або «Жіноче щастя» отримав таку назву неспроста – рослина приносить у родину мир і любов. Мабуть, не варто з цим сперечатися, адже просто помилуватися його прекрасними квітами принесе радість кожній родині. А догляд за невибагливою рослиною і вирощування в домашніх умовах доставить квітникарям багато приємних хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *