Гаряча або холодна яка кава корисніше

Гаряча або холодна? Яка кава набагато корисніше

Залежно від погоди, кавомани можуть вживати улюблений напій в холодному або гарячому вигляді. Взимку, коли дні стають коротшими і прохолоднішими, навіть шанувальники гляссе вважають за краще перейти на щось більш зігріваюче. Не кажучи вже про особливі рецепти кави з кардамоном, корицею і навіть гарбузом. Безперечно, і гарячий, і холодний напій забезпечує нас необхідною порцією кофеїну, але який варіант вважається корисніше, з точки зору медиків?

Результати останніх досліджень

В одному з останніх наукових досліджень, опублікованих у відомому журналі Scientific Reports, вчені з Університету Томаса Джефферсона у Філадельфії порівняли кислотність і кількість антиоксидантів в гарячій і холодній каві.

Який же варіант виявився кориснішим? З’ясувалося, що в гарячому напої міститься набагато більше антиоксидантів. Нагадаємо, що антиоксиданти, як передбачається, надають сприятливий вплив на загальне самопочуття людини, і більше того, знижують ризик серцево–судинних захворювань, допомагають боротися з діабетом і навіть продовжують життя.

«В помірних кількостях, як показують дослідження, кава може приносити організму дуже велику користь», — йдеться в заяві співавтора дослідження Меган Фуллер, доцента кафедри хімії в Джефферсоні. “Ми виявили, що напій в гарячому вигляді містить в собі більшу кількість антиоксидантів, ніж в холодному”, – стверджує вона в своїй доповіді.

Проте деякі вчені, наприклад Фуллер і Рав, говорять про те, що потрібні додаткові дослідження, щоб остаточно визначити взаємозв’язок температури і часу приготування кави з рівнем вмісту в ньому корисних речовин.

А як йде справа з рівнем кислотності?

У своїх дослідженнях Фуллер і Рао також виявили, що рівень кислотності гарячої та холодної кави приблизно однаковий. Раніше охолоджений варіант напою вважався менш кислотним, ніж гарячий, а значить, більш м’яким і щадним для шлунково-кишкового тракту. Однак останні дослідження показали, що рівень pH в обох температурних варіаціях залишається приблизно в одному діапазоні – від 4,85 до 5,13. Так що інформацію про те, що холодна кава корисніше для шлунка, можна вважати помилковою. В цьому відношенні обидва варіанти виявилися рівноцінними.

Невже доведеться забути про холодну каву?

Любителям холодної кави не варто турбуватися. Цей варіант напою все-таки зберігає антиоксиданти, нехай і в меншому обсязі. Крім того, в ньому містяться поліфеноли і мінерали, що сприяють зміцненню здоров’я, які присутні і в гарячій каві. Не потрібно забувати і про переваги холодного напою. Багато хто вважає, що в такому вигляді кава смачніше і не вимагає додавання цукру, крему та інших калорійний і шкідливих продуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *