гаряча чи холодна кава

Гаряча і холодна кава: що корисніше

У 2019 р. співробітниками американського університету Томаса Джефферсона було проведено дослідження, метою якого був відповідь на питання: яка кава є більш корисною для організму – холодного або гарячого методу приготування?

Передісторія дослідження

Ініціатор проведення наукової роботи, професор і співробітник університету З. Рав, аргументувала своє бажання провести дослідження досить незвично для людини науки. Вона заявила, що завжди пила каву, приготовану стандартним, гарячим способом. Але одного разу в ресторані вона спробувала холодну каву і була приємно здивована її смаком. Потім вона вирішила приготувати її самостійно в домашніх умовах. Вийшло смачно, але наукова задача народилася саме в цьому процесі, і вже на наступний день професор Рав та її помічниця М. Фуллер взялися за роботу.

В чому суть холодного способу?

Холодний спосіб приготування кави не передбачає варіння. Її мелені зерна просто заливаються теплою водою і поміщають в холодильник на 2-3 дні. Через це час, напій можна вважати готовим.

Наявність антиоксидантів в напої

Насамперед потрібно сказати, що кава – не самий корисний напій в принципі, і вживати її часто не варто. Але певна користь в ньому теж є. Причина – наявність антиоксидантів.

Таким чином, єдиний об’єктивний показник, за яким можна визначити ступінь корисності конкретного виду кави для організму – кількість антиоксидантів в умовній одиниці продукту.

Приготувавши кави двома порівнюваними способами і зробивши необхідні виміри, дослідники прийшли до висновку, що антиоксидантів більше кави, приготованому традиційним способом.

Кислотність напою

Також дослідники вивчили ступінь шкоди кави двох видів на організм, адже кава – напій, що підвищує кислотність шлунка.

У суспільстві ходить завзятий слух, що холодна кава нешкідлива для людей з підвищеним показником рухливості іонів водню (кислотності) у шлунку. Однак, виконана командою Рав робота довела, що різниця між кислотністю гарячої і холодної кави несуттєва.

Зате ця різниця є між кавою, приготованою на зернах світлого обжарювання і кавою, приготованою на зернах темного обсмаження. Людям, що страждають підвищеною кислотністю шлунка, рекомендується пити останній вид.

Висновки

Таким чином, дослідження зробило три основних висновків:

  1. Холодна кава не корисніші для людей з гастритом та ін., ніж звичайна кава.
  2. Холодна кава містить менше антиоксидантів, ніж гаряча кава.
  3. Щоб знизити ризик негативного впливу напою на ШКТ, краще віддати перевагу кави, приготований на зернах темного обсмаження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *