гірлянди з паперу своїми руками

Гірлянди з паперу своїми руками на Новий рік: схеми і шаблони

Готуючись до зустрічі Нового року вдома, на роботі, в дитячому садку чи школі багато біжать по магазинах, павільйонах з метою купити прикраси для ялинки та приміщення. Але можна зупинити біг і залишитися вдома, з дітьми, провести вечір у затишній рідній обстановці, та ще й з користю. Пропонуємо зробити красиві святкові новорічні гірлянди своїми руками з паперу. Процес доставить вам задоволення, а результат обов’язково порадує всіх гостей і домочадців.

Є багато варіантів і способів підготувати свій будинок до святкування Нового року. Гірлянда – один з елементів декору, який найчастіше використовують для прикраси будинку та інших приміщень. Найпростіше її змайструвати з паперу. Але це не означає, що паперова гірлянда буде виглядати простакувато і кустарно. Можна створити такі шедеври, що багато стилістів і дизайнерів позаздрять. Пропонуємо кілька варіантів гірлянди на Новий рік, які можна зробити своїми руками з паперу з фото і покроковим описом процесу.

Гірлянди з паперових ялинок

Який Новий рік без ялинки! Вона головний герой свята і найперша красуня на новорічних ранках і вечірках. Але її образ можна використовувати і для створення святкових прикрас кімнати. Давайте розглянемо декілька варіантів новорічної гірлянди своїми руками з паперу із зображенням ялинки.

Перший варіант передбачає вирізати за шаблоном декілька ялинок з щільного зеленого паперу і зчеплення їх на одну стрічку. Такі ялинки можна прикрасити приклеєними намистинами, ґудзиками, стразами або паєтками. Ще їх можна чергувати на стрічці з іншими вирізаними елементами: зірочками, сніговиками, сніжинками і так далі.

новорічні гірлянди своїми руками
Як зробити гірлянд з паперових ялинок

Другий варіант:

 1. З кольорового паперу вирізаємо трикутники.
 2. Кожен трикутник складаємо навпіл уздовж. Вершина залишається вгорі.
 3. Робимо надрізи по всій висоті, не доходячи до згину.
 4. Розгортаємо трикутник.
 5. За вершину кріпимо ялинку за мотузочку до стрічки гірлянди.

Ці забавні ялинки можна поєднувати з будь–якими іншими елементами, фантазувати та створювати власні прикраси.

Конфетті і розсип зірок

Дуже проста і шалено красива гірлянда виходить з вирізаних кольорових кружечків або зірочок. Давайте розглянемо процес виготовлення цієї гірлянди своїми руками на Новий рік з паперу.

Що нам буде потрібно для роботи:

 1. Кольоровий папір. Можна використовувати багато різних відтінків або зупиниться на двох – трьох, які і будемо чергувати. Можна також взяти золотистий і сріблястий папір або картон.
 2. Швейна машина з заправленими щільними та міцними нитками.
 3. Ножиці.

як зробити новорічні гірлянди своїми руками

Починаємо процес створення:

 1. Вирізаємо з паперу кружки різного діаметра. Можна вирізати всі одного або всі зовсім різні. Якщо вирішено зробити гірлянду з зірок, то вирізаємо зірки. Можна і те і інше.
 2. Тепер запускаємо швейну машину і просто прострочуємо всі елементи один за іншим.

Так, ми можемо отримати за короткий час дуже довгу гірлянду з кружків і зірочок і не одну.

Традиційні ланцюжки

Може хтось скаже, що це вже побитий і заїжджений варіант, але це прикраса з дитинства, рідна, знайома, яка асоціюється з садком чи школою і навіває приємні спогади, створює новорічну, чарівну атмосферу. Це зовсім проста новорічна гірлянда своїми руками зі смужок паперу, які зчеплені в ланцюжок. Обов’язково зробіть її зі своїми дітьми, їм сподобається, а процес виготовлення буде нескладним і веселим.

новорічні гірлянди своїми руками фото
Традиційний ланцюжок з кольорового паперу

Спочатку підготуємо все необхідне:

 1. Кольоровий папір. Чим більше кольорів, тим краще. Можна використовувати обгортковий папір, він може бути з новорічним малюнком або просто з цікавим орнаментом. А також зараз продається багато варіантів синтетичної щільної стрічки в рулонах. Це може бути ажурна або з будь-яким орнаментом, гладка стрічка.
 2. Ножиці.
 3. Клей.

Починаємо роботу:

 1. Кольоровий папір або стрічки нам потрібно порізати на однакові смужки.
 2. У першої смужки стуляємо кінці у коло і склеюємо.
 3. Другу смужку і всі наступні протягуємо в попереднє кільце, замикаємо і склеюємо.
 4. Весь цей процес повторюємо, поки не закінчаться смужки або гірлянда не досягне потрібної довжини.
як зробити новорічні гірлянди своїми руками
Ще один варіант гірлянди з ланцюжків

Гірлянда з гармошок

Дуже ефектна і зовсім проста у виготовленні гірлянда з маленьких гармошок або віял з кольорового паперу. Давайте розберемо докладно, як її зробити.

Що нам знадобиться:

 1. Кольоровий папір різних відтінків. Тут можна вибрати два або три кольори і чергувати їх або зробити гірлянду з максимально можливої кількості різних відтінків.
 2. Клей ПВА.
 3. Ножиці.

Починаємо виготовлення:

 1. Розрізаємо папір на рівні прямокутники.
 2. Кожен прямокутник звертаємо гармошкою уздовж.
 3. Тепер кожну гармошку звертаємо навпіл поперек, отримуємо віяло.
 4. Скріплюємо клеєм ПВА веєрочки один з одним чергуючи один вгору широкою частиною, інший вгору згином (як показано на фото).

До опису додаються фото, як поетапно зробити цю гірлянду власноруч на Новий рік з паперу.

новорічні гірлянди своїми руками
Поетапна інструкція з виготовлення гірлянди

Ми запропонували один з варіантів кріплення віял, але цим не можна обмежуватися, а придумати, як по–іншому поєднати елементи в гірлянді і отримати абсолютно різні і дивовижні прикраси. Більш того, з цих елементів можна зробити в комплект до гірлянд ялинкові прикраси, з’єднавши кілька веєрочков в коло і прилаштувавши до них петельку з тасьми.

Скручені змійки з жатого паперу або мішура своїми руками

Цікавий і простий, при цьому дуже ефектний варіант гірлянди – це скручені пухнасті змійки з жатого гофрованого паперу. Прекрасний варіант, як для будинку, так і для офісу чи школи. Як же зробити таку гірлянду? Дуже просто. Знадобиться всього лише:

 1. Гофрований папір двох відтінків.
 2. Ножиці.

Нарізаємо гофробумагу на смужки будь–якої ширини, складаємо навпіл. Кожну смужку надрізаємо з одного боку на тонкі смужки не доходячи до згину. Розгортаємо. Також чинимо і з смужками іншого кольору.

новорічні гірлянди з паперу своїми руками

Тепер просто перекручуємо дві смужки різних кольорів, кінчики міцно стискаємо. Все, гірлянда готова. Її можна кріпити до стіни або вішати на святкову ялинку.

Прикрашаємо групу в дитячому саду

Для садочка малюкові не підійде будь–який з вищеописаних варіантів гірлянди. Але є особливі варіанти, які просто створені для того, щоб прикрасити приміщення, де живе малеча. Це гірлянди з персонажами: з безліччю Дідів Морозів, клоунів, зайчиків та ведмедиків і навіть балерин.

новорічні гірлянди з паперу своїми руками
Гірлянда з сніговиків

Давайте зробимо ці чудові гірлянди своїми руками на Новий рік з паперу для дітей або навіть разом з ними. Хлопці теж люблять майструвати щось разом з мамою. Ось докладний опис.

Гірлянда з балеринами з паперу – 2 варіанти

Перший спосіб зробити чарівну метелицю з балерин – сніжинок. Для нього потрібно вирізати фігурки балерин за шаблоном, який наведено нижче. Їх вирізаємо з цупкого білого паперу. Потім вирізаємо сніжинки з тонкого білого паперу за викройкою – шаблону, які наведено далі.

Потім просто надягаємо спідничку на балерину, натягуємо нитку на потрібне місце в кімнаті і на неї підв’язуємо балерин. Вони відразу ж починають кружляти в танці від найменшого руху повітря. Це дуже красиво і дуже по–новорічному.

новорічні гірлянди з паперу своїми руками
Схеми сніжинок своїми руками

Другий спосіб трохи складніше. Для нього потрібно підготувати:

 1. Тонкий дріт для основи балерини.
 2. Серветки.
 3. Клей ПВА.
 4. Ножиці.

Починаємо роботу:

 1. З тонкого дроту потрібно скрутити основу для балерини. Для цього беремо 2 відрізка дроту. Один згинаємо навпіл, у місці згину залишаємо петельку – головку, потім скручуємо тіло і кінці – це ніжки. Другий шматок ріжемо навпіл і примотуємо на місце ручок, залишаємо кінці в різні боки.
 2. Тепер ріжемо на смужки серветку і обмотуємо основу, смужки можна злегка промокнути клеєм.
 3. Тільце балерин готове, залишилося її нарядити. Робимо пачки з серветок і прикручуємо до талії.
 4. Зверху можна зробити кольорову спідничку (з кольорової серветки), а зверху надягти вирізану сніжинку. Вийде цілий наряд з ажурами.
Схеми сніжинок з паперу

новорічні гірлянди з паперу своїми руками

Після того, як готові кілька балерин, прив’язуємо їх на тонку нитку і кріпимо до основної нитки або тасьми. Такі танцівниці можна чергувати з нитками з намистинами або сніжинками.

Паперові гірлянди з фігурками

Незамінний варіант гірлянди своїми руками на Новий рік з паперу для дитячого саду – це різні фігурки, які робити так:

 1. Потрібний папір шириною з висоту вибраної фігурки і як можна довше. Можна заздалегідь склеїти разом кілька смуг.
 2. Складаємо такий папір гармошкою. Ширина одного складання дорівнює ширині обраної фігурки.
 3. Малюємо на першому складанні контур фігурки. Його робимо так, щоб ті частини, які по сторонам стикалися зі згинами, не вирізалися.
 4. Решта контуру вирізаємо і розкладаємо гармошку.
гірлянди з паперу своїми руками
Варіанти гірлянд на Новий рік

Ось деякі шаблони для такої гірлянди.

Малюнки шаблонів

Після того, як деталі вирізані і розгорнуті можна кожному промальовувати мордочку і будь–які інші деталі, розфарбувавши їх.

Ідеї святкової паперової гірлянди

Можливостей зробити гірлянду з паперу дуже багато, ось ще кілька ідей з коротким описом:

 1. Гірлянда з білосніжних паперових серветок. Для неї вирізаємо серветки з паперу і нанизуємо на стрічку або мотузку. Такі гірлянди можна повісити і по вертикалі. Сніжинки можна чергувати зі сніжками з вати.
 2. Прапорці. Вирізаємо кілька прапорців з паперу. Прапорці робимо подвійні, і в одну і в іншу сторону. Вішати на мотузку ми їх будемо, просто складаючи навпіл. Вже привішені на мотузку можна склеїти 2 половинки, щоб прапорець не зіскочив.
 3. На швидку руку можна зробити таку гірлянду із смужок гофрованого паперу. Нарізаємо смужками папір різних кольорів. Беремо кілька смужок і скручуємо їх посередині ниткою. Так робимо будь–яку кількість пучків. Потім кріпимо пучки ниткою до мотузочки і підвішуємо таку пухнасту і кольорову гірлянду на ялинку або на стіну. Таким чином можна прикрасити кімнату на Новий рік.
гірлянди з паперу своїми руками фото
Цікаві ідеї святкових гірлянд

Оформляємо ліхтарики

Декором з паперу можна оформити вже наявну нудну, звичайну гірлянду з ліхтариками. Подивимося, як це можна зробити:

Нам буде потрібно:

 1. Звичайна гірлянда з маленькими ліхтариками.
 2. Папір різних кольорів.
 3. Ножиці.

Як це зробити:

 1. З гофробумаги вирізаємо квіти різного розміру й форми, з різною кількістю пелюсток.
 2. Робимо отвір по центру кожної з них.
 3. Нанизуємо по 3 різних квітки на кожну лампочку. Злегка притискаємо біля основи.
гірлянди з паперу своїми руками
Як зробити гірлянди, що світяться своїми руками

Ось так можна перетворити звичайну нудну гірлянду.

Якщо немає гірлянди з ліхтариків, то можна їх намалювати. Ось як можна зробити паперові ліхтарики:

 1. Приготуємо звичайні кручені мотузку, вони будуть імітувати провід.
 2. З цупкого кольорового паперу або кольорового картону виріжемо овали у формі лампочок.
 3. У кожного овалу відтворимо спіральку посередині.
 4. З сірого картону виріжемо прямокутники. Вони будуть грати роль патрона до кожної лампочки і ними ми будемо кріпити до лампочки до мотузки – шнуру.
 5. Складаємо навпіл сірі прямокутники, огинаючи ними мотузку, прикладаємо всередину лампочку з паперу і приклеюємо.

новорічні гірлянди з паперу своїми руками

новорічні гірлянди з паперу своїми руками
Незвичайні гірлянди у вигляді метеликів

Цей варіант дуже підійде для стильної молодіжної вечірки, втім і в дитячий садок і в школу його теж можна використовувати.

Використовуємо підручний матеріал

Часто залишаються втулки від туалетного паперу і паперових рушників, які можна використовувати для творчості. Давайте зробимо з них гірлянду!

 1. Розрізаємо втулку на кругляк. Приплюскуєм кожен кругляк з обох сторін, формуючи довгасту пелюстку.
 2. Їх можна пофарбувати фарбою з балончика або пензлем, а можна залишити і так.
 3. Збираємо з 5 частин квітки, склеюючи їх у серединки.
 4. В один з пелюсток протягуємо мотузочку.
 5. Всі отримані квіти нанизуємо на мотузку.
новорічні гірлянди з газети своїми руками
Гірлянда у вигляді віял

І наостанок ще одна чудова гірлянда своїми руками на Новий рік з паперу з докладним описом процесу її виготовлення на відео.

Який би варіант для виготовлення гірлянди з паперу ви б не вибрали, робіть її з фантазією та хорошим настроєм, комбінуйте варіанти, дозвольте собі трохи побавитися, можливо, у вас вийде унікальна та дуже цікава річ, яка буде радувати вас і всіх гостей на святі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *