Різнокольорові палантини

Палантин (широкий шарф) спицями: схеми в’язання, фото

Палантин – предмет гардеробу, який вже давно використовується жінками, але сьогодні він отримав нове визнання. Його популярність зростає і сучасні дизайнери пропонують у своїх осінньо–зимових колекціях різні варіанти цього унікального і універсального аксесуара. Не винятком є і в’язані палантини. Розглянемо, як зв’язати широкий шарф спицями, схеми в’язання і новинки 2017 року.

Далі наведено фото, докладні описи і схеми візерунків різних моделей для новачків в рукоділлі і для професійних майстринь. У статті запропоновано варіанти для виконання як спицями, так і гачком.

Вибираємо пряжу

Перед тим, як почати в’язання широкого шарфу спицями або гачком (схеми і новинки 2017 року ми розглянемо далі) важливо підібрати правильну пряжу. Сьогодні багато виробників, як іноземні, так і вітчизняні пропонують величезний вибір різних варіантів ниточок для будь–якого виробу.

Для в’язання палантину необхідно вибрати тонку, гнучку ниточку, щоб полотно у виробі легко драпірувалось. Такою може бути тепла, зимова пряжа, або річна, легка. Розглянемо і той і інший варіант.

Зимова пряжа хороша для тонкого і іноді буквально невагомого палантину, але при цьому дуже теплого. Для цієї речі варто вибирати ниточку досить тонку, метражем не менше 200 грам в 100 грамовому моточку.

Якщо планується в’язати палантин гачком, то нитка повинна бути ще більш тонка, так як гачок робить в’язання щільніше.

палатин спицями

Зимова пряжа має наступний склад:

 1. Чиста вовна. Найм’якша з цієї групи буде меринос і альпака. Вони зовсім не колючі і дуже теплі.
 2. Змішана. В цю групу можна віднести пряжу, до складу якої входить шерсть і акрил або віскоза. Дуже ніжною, м’якою і теплою буде ниточка, до складу якої входить шерсть і шовк. Але вартість такої пряжі набагато вище.
 3. Пухнаста пряжа – мохер і ангора. Мохер або кід мохер (супер тонка і легка ниточка) дуже гарна для теплих, ажурних палантинів. Нитка має в своєму складі акрил або шовк в якості основи.
 4. Акрил. Така пряжа хороша для ручного в’язання, вибравши тонку ниточку, можна створити з неї палантин. Пряжа дуже стійка в носінні, може бути не така тепла, як вовняна, але її цілком можна віднести до зимового варіанту.

Сьогодні є варіанти пряжі, що імітує хутро. Для того, що б захиститися від холоду взимку і залишатися красивою і стильною можна зв’язати палантин і з такої ниточки. Відразу варто врахувати, що у нитки зовсім маленький метраж і для стандартного розміру палантину буде потрібно не менше 5 моточків по 100 грам і це буде досить важка річ.

Таку пряжу можна скомбінувати з звичайною гладкою шерстю і прикрасити палантин по краях.

Різнокольорові палантини

Літня пряжа так само хороша для в’язання палантину. Підійдуть наступні варіанти ниточок:

 1. Бавовна.
 2. Льон.
 3. Віскоза.
 4. Шовк.

Комбіновані варіанти.
Не маловажливе значення має колір пряжі і майбутнього палантину. Його можна вибирати на свій смак, відповідно до того, з чим планується компонувати цю деталь гардеробу. Вивчаючи новинки 2017 року палантинів спицями, схеми для в’язання яких наведені нижче, можна побачити основні тенденції в колірній палітрі. Цієї осені та взимку актуальні такі кольори:

 • пастельні відтінки жовтого і тілесного;
 • бірюза, колір Тіфані;
 • рожевий, сірий (розбілені, пастельні);
 • білий і чорний;
 • світлі зелені та блакитні відтінки.

Але підбирати колір аксесуарів, в тому числі і широкого шарфу, варто виходячи з того, які кольори присутні у вашому гардеробі і з чим його планується поєднувати.

Можна підібрати такий колір, який буде універсальним і скомпонуєтся з будь–якою річчю. Сьогодні є така пряжа, яка піддається секційному фарбуванню і містить одразу кілька відтінків, що плавно переходять один в одного. Така пряжа зазвичай має назву «Батік». Вона дуже популярна останнім часом і підходить для в’язання палантинів.

Підбираємо інструменти

Для в’язання палантину спицями (схеми в’язання і новинки 2017 року представлені нижче) потрібно правильно підібрати інструменти. Ось деякі поради, які допоможуть початківцям майстриням визначитися з вибором спиць або гачка. Досвідчені в’язальниці підбирають спиці, грунтуючись на тому, як саме вони в’яжуть. Зазвичай на етикетці моточка є рекомендація для номера спиць і гачка, але кожна майстриня знає особливості свого в’язання і ґрунтується саме на цьому, ті, хто в’яже вільно, беруть менший номер спиць, ті, хто в’яже туго, навпаки, більший номер.

Матеріали та інструменти для роботи

Ось поради тим, хто ще не впевнений у правильності самостійного вибору:

 1. Палантин в’яжеться на звичайних панчішних спицях. Номер підбирати спочатку можна згідно з рекомендаціями на пряжу. Але палантин потрібно в’язати вільно, тому можна взяти спиці більшого номеру. Наприклад, для ниточки метражем 300 м. до 100 гр. можна взяти спиці №№ 3,5; 4.
 2. Мохер і ангору в’яжуть товстими спицями, не дивлячись на те, що метраж у цих ниточок досить великий. Для цієї пряжі підійдуть спиці не менш п’ятого номера.
 3. Для в’язання широкого палантину можна використовувати і кругові спиці або спиці з металу з дротяним продовженням. Так як ширина виробу може бути досить значною, то такими спицями буде в’язати легше, щоб не піднімати весь час досить важкий виріб на звичайних прямих спицях.
 4. Для початківців майстринь вдалим вибором спиць будуть бамбукові або дерев’яні спиці. На них петлі розподіляються в процесі в’язання рівномірно і не ковзають.
 5. Пластикові спиці для в’язання палантину краще не використовувати, так як під вагою виробу вони можуть погнутися.
 6. Якщо для палантину обраний візерунок з косами, то може знадобитися додаткова маленька спиця з відкритими кінчиками з обох сторін. На неї потрібно буде знімати кілька петель при в’язанні коси.

Палантин гачком і спицями для новачків

Підібравши пряжу і визначившись з кольором, приступаємо до вибору малюнка і схеми для в’язання. Простим і ефектним буде палантин візерунком сіточка. Його можна зв’язати як спицями, так і гачком. Це дуже простий у виконанні спосіб в’язання, він підійде для початківців. Взагалі палантин в’яжеться просто, так як відсутні складні розрахунки, збільшення і зменшення. Потрібно зв’язати звичайний прямокутник заданої ширини і потрібної довжини. Зазвичай палантин має наступні розміри:

 • ширина може бути від 50 до 70 сантиметрів;
 • довжина в середньому від 180 до 200 сантиметрів.

Це середні стандартні розміри. При бажанні можна зв’язати палантин трохи меншого або більшого розміру.

види гладді

Перед початком в’язання потрібно виконати зразок для того, що б розрахувати кількість петель для набору. В’яжемо 20 петель і 20 рядів обраним узором, зразок зволожуємо і висушуємо. Далі розраховуємо, скільки потрібно набрати петель для бажаної ширини палантину.

А потім все гранично просто. В’яжемо обраним узором до потрібної довжини.

Самий простий і ефектний візерунок для палантину, який під силу навіть початківцям майстриням – сіточка.

вязання палатину спицями схема

Далі наведено опис сіточки спицями:

 1. Потрібно набрати на спиці парну кількість петель. Загальну кількість розраховуємо по пробному зразкові, вище наведено опис як робити пробний зразок.
 2. В’язати потрібно наступним чином: 1 ряд (особові): кромочна петля, * накид, 2 петлі разом лицьовою, * кромочна петля. 2 ряд (і всі виворітні) в’яжемо виворітними петлями (і накіди, і провязанні петлі).
 3. Так в’яжемо до потрібної довжини полотна.

Палантин, зв’язаний спицями можна оформити по краях облямівкою, виконаною гачком або будь–яким візерунком для облямівки спицями.

палатин схеми

Для виконання візерунка сіточкою гачком потрібно зробити наступне:

 1. Набрати ланцюжок з повітряних петель такої довжини, скільки буде ширина палантину.
 2. Далі в’яжемо 5 повітряних петель, з них 3 петлі підйому і 2 повітряні петлі для утворення сіточки.
 3. У 7 повітряну петлю від гачка пров’язуємо стовпчик з накидом. Далі в’яжемо 2 повітряних петлі і знову стовпчик з накидом, пропускаючи 2 петлі в ланцюжки підстави.
 4. Так пров’язуємо весь перший ряд, закінчуючи його стовпчиком з накидом в останню петлю ланцюжка.
 5. Другий і наступні ряди в’яжемо так: в кожен стовпчик попереднього ряду пров’язуємо стовпчик з накидом,2 повітряні петлі далі. Виходить сіточка. Це називається филейним в’язанням.

Таку техніку можна урізноманітнити, пров’язуючи поруч по 2 стовпчика і по 1 повітряній петлі сіточки, це на розсуд майстрині.

Коли палантин сіточкою зв’язаний, його можна прикрасити по краях ажурною облямівкою або китицями. Можна розшити край намистинами, бісером.

Далі розглянемо схеми в’язання ажурних палантинів спицями, новинки 2017 року.

Описи в’язання палантину

палатин фото

Теплий і гарний палантин з вовни

Ця цікава, елегантна і з тим дуже проста у виконанні модель палантину дуже ефектно буде виглядати з пряжі з вмістом вовни і шовку. Це буде теплий, стильний і красивий палантин. Розберемо докладно як зв’язати таку штучку спицями. Його ширина з опису буде 66 сантиметрів, а довжина – 183 сантиметри.

Для роботи буде потрібно:

 1. Вовняна пряжа з вмістом шовку, метражем 100 метрів в 50 грамовому моточку. Таких моточків буде потрібно 10 штук.
 2. Прямі спиці № 5,5.

Приступаємо до створення палантину спицями, новинки 2017 року, схема і опис в’язання якого наведено далі:

 1. На спиці набираємо 90 петель.
 2. Пров’язуємо 3 ряда платочною в’язкою (всі лицьові петлі і в лицьових і виворітних рядах).
 3. Додаємо петлі: 2 л. п., * додана 1 петля, 11 особових*, повторити від * до * до кінця ряду. На спиці має бути 98 петель.
 4. Далі палантин в’яжемо по узору, раппорт якої дорівнює 24 петлі.
 5. Повторювати ряди візерунка на висоту 177 см.
 6. Далі в’яжемо 3 ряда платочною в’язкою.
 7. Проводимо зменшення наступним чином: *10 особових петлів, 2 петлі разом*, повторювати від * до * до кінця ряду. Повинно залишитися 90 петель.
 8. Закриваємо всі петлі.

«Руно» палантин спицями

Цей цікавий і стильний палантин в’яжеться візерунком з хвилею. Далі наведено опис і схема в’язання спицями цього палантину з пряжі новинки 2017 року з красивим переходом кольору.

як зв'язати палатин спицями

Для роботи буде потрібно:

 1. Мохерова пряжа метражем 420 метрів у 100-грамовому моточку. Така пряжа повинна бути з позначкою «Batik» Це може бути класичний мохер від Alize або інша ниточка з аналогічним метражем. Для палантину буде достатньо 1-2 моточків, залежно від бажаного розміру.
 2. Пара прямих спиць № 5.

Приступаємо до роботи:

 1. Набрати потрібну кількість петель. Для палантину, шириною 40 см це 95 петель.
 2. Зв’язати 4 ряди лицьовими петлями.
 3. Потім в’яжемо за схемою основного візерунка.
 4. Роботу закінчуємо через 150 см. від набраного краю, провязав 4 ряди лицьовими петлями.
 5. Закриваємо всі петлі.

Принцип в’язання будь–якого палантину дуже простий. Потрібно в’язати прямокутник задуманої ширини і довжини. Для виконання палантину можна вибрати абсолютно будь–який візерунок. Головне почати в’язання і закінчити його, утворивши облямівку. Це можна зробити, провязав кілька (4-5) рядів платочною в’язкою. А можна після закінчення роботи зв’язати гачком облямівку або прикріпити по краю пензлики з ниточок.

схема в'язання палатину спицями

жіночий широкий шарф

Дуже гарні палантини з мохери, виконані ажурним візерунком. Для оформлення країв не потрібна додаткова облямівка або пензлики, але для них важливе блокування. Після в’язання готовий виріб зволожують і розтягують на підлозі або на спеціальній дошці, закріплюючи края до повного висихання. Так палантин з мохеру приймає потрібну форму.

Як і з чим носити

В’язаний палантин спицями, схеми в’язання якого і новинки 2017 року ми розглянули у статті – універсальний аксесуар. Його можна використовувати і для тепла і для прикраси наряду, доповнення та завершеності образу. Як видно і опису вище, можна зв’язати палантин з практично будь–якої пряжі. Він може бути різної фактури і кольору. Комбінувати такий аксесуар можна з будь–яким нарядом і стилем.

Повсякденний варіант

На кожен день підійде вовняний або бавовняний палантин, зв’язаний ажурним візерунком або сіточкою. Палантин можна носити поверх верхнього одягу: пальто, куртки, шуби або плаща або із звичайним повсякденним одягом замість теплого светра або кофти. Для цього потрібно зв’язати його навколо шиї, красиво задрапувавши або розпрямити і покрити їм плечі.

Дуже цікавий спосіб носити палантин – покрити їм плечі, а кінці заправити під поясок на талії.

Вечірній варіант

Тонкий ажурний палантин, виконаний спицями, буде хороший для вечора. Будь–які ажурні палантини спицями, схеми в’язання яких і новинки 2017 року наведені у статті, можна виконати з пряжі з люрексом або паєтками, з віскози або шовку, що додасть виробу особливий шарм. Таким палантином можна покрити відкриті плечі або просто доповнити образ, зв’язавши його навколо шиї. Найсміливішим дамам можна використовувати палантин як топ, заколовши його через плече і навколо талії, заховавши в кінці поясок.

палатин схеми

жіночий широкий шарф фото

Для палантину, який передбачається носити в особливих випадках, можна використовувати віскозу або шовк. Ця ниточка додасть легкий благородний перловий блиск виробу.

Зимовий варіант

Для холодного часу року в’язані палантини просто знахідка. В приміщенні можна накинути його на плечі і відразу стане тепло, а якщо вже жарко, то його легко зняти і повісити на спинку стільця, приміром. Його можна носити поверх куртки, пальта, плаща або шуби. Якщо верхній одяг однотонний, можна дозволити собі зв’язати палантин з фарбованої в стилі «батік» пряжі, такий аксесуар освіжить образ.

палатин фото

Правильно підібраним кольором пряжі для палантину можна приміряти не зовсім вдалий колір верхнього одягу, який не поєднується з взуттям або іншими аксесуарами. Додана яскраве пляма у вигляді палантину допоможе поєднати в єдиний комплект верхній одяг, взуття і сумку.

Літній варіант

Для літа підійдуть палантини спицями з бавовни (схеми в’язання і новинки 2017 наведено вище). Літнім теплим ввечором палантин з бавовняної або шовкової нитки можна накинути на плечі і надати образу жіночності і таємничості. Більш того, він добре захистить від прохолоди, його легко прибрати в сумочку, якщо він вже не потрібен.

палатин спицями схема

літній палатин фото

Аксесуари для в’язаного палантину

Красиво драпірувати палантин до того чи іншого наряду допоможуть аксесуари. Цю річ можна заправляти під поясок, як вже було сказано. Для цього підійдуть і витончені, ремінці, і широкі, що підкреслюють тонку талію.

Палантин можна заколоти брошкою або красивою шпилькою. Для вечірнього вбрання це може бути і ювелірний виріб з дорогоцінних металів з камінням, для дня підійде і біжутерія, головне, щоб стиль брошки гармоніював зі стилем вбрання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *