Йогурт і кефір — у чому різниця і що корисніше

Кисломолочні продукти корисні для здоров’я. З молока виготовляється цілий ряд найменувань. Поряд з кефіром широку популярність отримали йогурт, ряжанка і кисляк. Кожен з продуктів має унікальні смакові якості і складу. Якщо два останніх напою можна з легкістю розрізнити, то з кефіром і йогуртом все набагато складніше.

Переважна частина людей єдиною відмінністю вважає додавання фруктових наповнювачів в йогурт. Фактично відмінностей кілька.

Особливості кефіру

Кисломолочний напій, що отримується з цільного (знежиреного) молока шляхом бродіння називається кефіром. Надає благотворний вплив на мікрофлору кишечника, нормалізує обмін речовин. За рахунок особливого складу не дає розмножуватися патогенної флори в ШКТ. Мікроорганізми сприяють загибелі збудників інфекційних захворювань.

Здатний стабілізувати рівень глюкози в крові. Також допомагає в засвоєнні лактози. Тому кефір рекомендований тим людям, яким не підходять інші молочні продукти.

Кефір зміцнює імунітет і має сечогінну дію.

Особливості йогурту

Часто йогурт називають десертом з-за різних фруктових або ягідних добавок. Таке положення справ найбільш розвинене в країнах СНД. На рідній землі, в Болгарії, заборонено вносити в кисломолочний продукт додаткові інгредієнти. Більше того, прийнято заправляти йогуртом низькокалорійні салати.

Процес виготовлення являє собою сквашування протосимбітичним складом чистого продукту. Обов’язкові складові – термофільний стрептокок і болгарська паличка.

Йогурт багатий білками, внаслідок чого сприяє схудненню за рахунок контролю над апетитом.

Що спільного у кефіру з йогуртом

При регулярному вживанні обох напоїв поліпшується загальний стан здоров’я. Вони багаті кальцієм, корисними бактеріями і легкозасвоюваним білком. Відносяться до дієтичних продуктів з низькою кількістю жиру.

Кисломолочні продукти незамінні для нормальної роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Вони допомагають налагодити швидкий метаболізм. Сприяють систематичному випорожненню кишечника, виведенню токсинів та інших шкідливих сполук. Захищають шлунок від дратівливих продуктів, так як ніжно обволікають його стінки.

Для обох напоїв молоко нагрівають до 36 градусів, після чого вносять потрібну закваску. Готові продукти зберігають тільки в холодильнику. Термін зберігання становить не більше 10 днів.

Відмінності між кефіром і йогуртом

Навіть якщо візуально продукти схожі один на одного як брати близнюки, між ними багато відмінностей.

  • Закваска.

Кефіру потрібні тільки 2 інгредієнта – термофільний стрептокок і болгарська паличка. Його опоненту необхідно близько 20. Серед них: дріжджі, молочнокислі стрептококи і оцтовокислі бактерії.

  • Молоко.

При виробництві кефіру допускається молоко різної жирності. Йогурту підходить тільки знежирене.

  • Вміст білка.

В одній склянці кефіру міститься близько 4-5 р. білка, що в 2 рази менше йогурту. Тому другий набагато краще насичує організм. Почуття голоду не приходить тривалий час.

  • Вплив на ШКТ.

Кефір надає найбільш сприятливий вплив на шлунок і кишечник людини. Його бактерії воліють селитися на стінках кишечника. Тим самим сприяють «оздоровлення» мікрофлори. Особливо продуктивний після курсу прийому антибіотиків.

Корисні бактерії йогурту мають іншу орієнтацію. Вони очищають кишечник, звільняючи його від токсинів і шлаків.

  • Смак.

Різноманітність кефіру обумовлено його жирністю: 0%, 1% або 2,5%. Має кислуватий присмак. Йогурт більш нейтральний. Як правило проводиться з різноманітними наповнювачами: фруктовими, злаками, какао та іншими. Тому продукт часто сприймається солодким десертом. Існують і натуральні екземпляри без добавок.

У жирному кефірі набагато більше вітаміну D, який допомагає засвоюватися кальцію. Рекомендується для вживання маленьким дітям в цілях профілактики рахіту.

Кефір і йогурт приносять відчутну користь здоров’ю. Незважаючи на їх схожість, вони мають різну спрямованість впливу на шлунково-кишковий тракт. Тому слід враховувати персональні потреби і проблеми. Бажано чергувати кисломолочні продукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *