Карликовий лабрадор

Карликовий лабрадор: опис, особливості, характер, фото

Зараз в моді маленькі собачки. І селекціонери не гребують займатися “зменшенням” великих порід.

Лабрадор — відмінний компаньйон. Це розумна собака, ласкава і любляча дітей. Але ось біда: для утримання в квартирі вона велика і зовсім не модна. Інша справа – міні лабрадор. Це відмінний варіант для міських жителів. Стаття присвячена опису породи “міні–лабрадор”, фото представників додається.

Карликовий лабрадор

Диво дивне

Дивний мініатюрний лабрадор — це нещасний результат божевільної селекції вчених. Шановні читачі, люблячі собак, ніколи, ні за яких умов не купуйте карликового лабрадора. Пам’ятайте, що, купуючи цю собаку, ви спонсоруєте недобросовісних заводчиків.

Звідки настільки сміливі висновки? Все тому, що маленьких лабрадорів, як окремої породи, не існує. Просто хтось дуже розумний зрозумів, що людям подобаються ці собаки. Тільки вони дуже великі, а значить, не завжди зручні для утримання в квартирі. Ось цей “хтось” і вирішив зменшити представників породи. Яким чином? Про це в наступному абзаці.

І як він вийшов?

Карликовий лабрадор — це генетична мутація. Виникла вона в результаті схрещування кобеля–карлика і стандартної самки. Гени батька взяли гору, в результаті вийшли цуценята–недомірки.

По суті, міні–лабрадор є генетичним шлюбом, який не несе ніякої племінної цінності. На виставку таких собак не допускають, а значить, в розведенні вони не придатні. Не можна в’язати лабрадорів, які не мають виставкової оцінки і допуску до розведення.

Міні лабрадор

Казка чи брехня?

Ті історії, які вам розкажуть при покупці карликового лабрадора, оманливі. А розповісти можуть наступні версії:

  • Представники породи дуже рідкісні. Їх виводили спеціально для полювання на норних тварин. Нібито мисливцям дуже подобалися робочі якості псів. Але звичайний лабрадор занадто великий. Ось і додумалися мисливці вивести зменшену його копію. І нічого, що “лабрик” використовується як плавець. Це нікого не бентежить.
  • Унікальна собака. Опис породи карликового лабрадора ніде не зустріти. Уточнення: в Україні не зустріти. А за кордоном – це поширена собака. Вона є улюбленицею вищого суспільства. Можуть ще й родовід іноземною мовою підсунути. Мовляв, дивіться, тут друк Американського кінологічного клубу, в якому зареєстрована порода. Одну хвилиночку: існує Американський клуб собаківництва (АКС). Він так і називається в перекладі на українську мову. Все інше — казочки для неписьменних покупців.
  • І ще одна фішка від обманщиків–заводчиків. Собака унікальна тим, що в західних країнах її використовують на службі в органах. У цьому немає нічого дивного, якби не одне “але”. Карликовий лабрадор, виявляється, виведений американськими кінологічними службами для затримання. Уявляєте, яка маячня? “Лабрики” ніколи не використовувалися в роботі на затримання. Це абсолютно не їх компетенція.

Карликовий лабрадор

Тут має бути опис

Але його не буде. Відмінність від звичайного представника породи у карликового лабрадора — в зростанні. Він на 15-20 сантиметрів нижче, ніж звичайний.

А тепер уявіть собі, як це виглядає? З урахуванням того, що стандарт породи чітко свідчить: зростання кобеля варіюється від 57 до 62 сантиметрів. А собаки жіночої статі не повинні перевищувати 60 сантиметрів. Мініатюрного лабрадора залишається тільки пошкодувати.

Характер

якщо в описі карликового лабрадора не вказано нічого, то вдачу собачки розглянути варто. Не для того, щоб дати їй рекламу. А з метою освіти населення, як то кажуть.

Перш за все, хотілося б попередити: будь–яка маленька собака — це відхилення від норми. Хай вибачать автора цих рядків власники мініатюрних порід, але саме серед таких собак зустрічаються особини з поганою психікою. Вони найчастіше агресивні, непередбачувані і істерично гавкають.

Великі собаки теж можуть бути з відхиленнями. Але від тих же стандартних лабрадорів знаєш, чого чекати. Це дуже доброзичливі пси. Що стосується карликових лабрадорів, то тут все непередбачувано.

Варто почати з того, що їх зріст — результат мутації. А це завжди дає порушення тієї чи іншої системи організму. І зовсім не факт, що ці патології не стосуються психіки.

Ті, хто займаються розведенням мініатюрних лабрадорів, запевняють: собаки добрі, ласкаві, люблять дітей, здатні зупинити злочинця і здати мутпробу без проблем. Шановні покупці, не вірте цим байкам. Стандартні лабрадори, насправді, добрі і адекватні собаки. Їх вважають відмінними няньками. Але зупинити злочинця, а вже тим більше напасти на зловмисника вони не зможуть. Психіка не призначена для подібних навантажень.

мні лабрадор

Ще люблять посилатися на те, що генетику можна скорегувати вихованням. Це так, але рано чи пізно “вистрілять” їх природні якості. Якщо у собаки з дитинства проблеми з головою, їх заглушити не можна. До певного моменту. Років через 6-8 вони обов’язково вилізуть. Добрий і ласкавий пес здатний перетворитися на монстра. І добре, якщо він дрібний і особливої загрози оточуючим не несе. А якщо перед вами велика собака? Що тоді робити? То-то і воно, доведеться приймати найважчі рішення.

Де продаються?

На щастя, заводчики карликових лабрадорів (на фото) не особливо афішують свої розплідники. Тому що розуміють, що їх чекають неприємні наслідки такого “піару”. Найчастіше подібні особистості мешкають на різних безкоштовних сайтах. Там їм роздолля, рекламують свої “розсадники”, розписують, які прекрасні собаки — мініатюрні лабрадори, і продають цей генетичний шлюб. Причому просять досить пристойні суми. Від 30 000 тисяч і вище. Навіть родоводи батьків цуценят надають. І щенячі картки видають майбутнім господарям.

Немає сенсу купувати такого цуценя. Виставки з ним не відвідати, бо родовід — “липова”. Які можуть виникнути проблеми з психічним і фізичним здоров’ям, залишається тільки здогадуватися. Від такої собаки буде більше проблем, ніж радості від придбання.

Що робити, якщо дуже хочеться цуценя?

Купіть не карликового лабрадора, а звичайного. Тут хоча б можна спрогнозувати, що виросте з собаки. Професійні заводчики дорожать репутацією своїх розплідників. Ризик придбати погану і хвору собаку зведений до мінімуму.

Тільки не кидайтеся в вир з головою. Походіть по монопородних виставках, придивіться до розплідників. Обов’язково почитайте відгуки про обраному місці придбання, що пишуть люди, які купили там собак. Зателефонуйте заводчику, напросіться в гості. Найчастіше власники елітних розплідників не стануть чекати, коли людина попроситься приїхати. Самі запрошують нанести візит.

Купили міні–лабрадора. Що тепер?

Клюнули на оголошення і придбали цуценя карликового лабрадора? Що поробиш, не позбуватися ж тепер від нього. Шкода, врешті-решт, собаку. Ось кілька порад, які знадобляться тим, хто обзавівся мініатюрним лабрадором:

  1. Обов’язково спостерігайте пса у ветеринарного лікаря. Пройдіть з ним обстеження, здайте аналізи. Захворювання легше виявити заздалегідь, ніж вони потім самі вилізуть в невідповідний момент і доставлять купу проблем.
  2. Займайтеся у професійного кінолога. І протягом усього життя вашого вихованця не втрачайте зв’язку з дресирувальником. Хіба Мало, коли пса перемкне.
  3. Ми відповідаємо за тих, кого приручили. Це побита фраза, але вона актуальна в усі часи. Звичайно, дуже прикро купити собаку, яка не зможе брати участь у виставках. Особливо, якщо вона купувалася з таким розрахунком. Ну що поробиш тепер? Пес не винен у тому, що його заводчики виявилися брехунами.

Висновок

Тепер ви знаєте, що це за порода — карликовий лабрадор. Як такої її немає. Є недобросовісні люди, які займаються розведенням племінного шлюбу. І видають його за унікальних собак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *