Кава корисна чи шкідлива для серця? Останні дослідження

Про те, як впливає кава на серцево-судинну систему, довго сперечалися вчені. Це питання хвилювало всіх любителів цього приємного напою. Чому взагалі виникло це питання? Вся справа в тому, що ще 300 років тому, коли люди тільки почали вживати каву, стало видно взаємозв’язок між нею і самопочуттям людини.

Цікаво те, що досі суперечки не припиняються. Причина цього – організм людини індивідуальний. У одних людей кофеїн засвоюється дуже швидко. У других особливості процесу метаболізму такі, що не дозволяють дуже швидко засвоїти напій. Ось тоді вона і може нашкодити організму. Людина не може сам визначити свій тип метаболізму. Це під силу тільки фахівцям, які все встановлять у спеціальних лабораторіях.

Тоді знову виникає питання: вживати каву чи варто утриматися від її вживання? Для початку треба розібратися з тим, як кофеїн впливає на серце.

Як кофеїн впливає на серцево-судинну систему

На серці впливає кофеїн, який міститься в каві. Він може мати як позитивний, так і негативний вплив. Якщо здорове серце, холестерин в нормі і людина не страждає серцево-судинними захворюваннями, чашка кави не заподіє ніякої шкоди.

Навпаки, якщо в судинах є холестеринові відкладення, то пити каву протипоказано. Вона завдасть непоправної шкоди здоров’ю. Також слід знати про користь і про шкоду кави.

Користь

Серед корисних властивостей кави можна виділити наступні:

 1. Для нормальної роботи серця необхідний калій. Без нього серцевий м’яз не може функціонувати повною мірою. У кави достатню кількість калію, а також і інших корисних вітамінів і мікроелементів.
 2. Кава входить в список корисних продуктів, які знижують рівень поганого холестерину.
 3. Напій допомагає вивести токсичні речовини з організму при їх надмірній кількості.Важливо знати, що кава використовується в медицині для нейтралізації наркотичних чи отруйних речовин. Також допомагає знизити вплив снодійних препаратів.
 4. Натуральний енергетик, яким є кава, сприяє активізації всіх життєво важливих систем організму, стимулює роботу всіх органів. Це стає профілактикою таких серйозних і небезпечних захворювань, як:
 • цукрового діабету другого типу;
 • хвороби Паркінсона;
 • цирозу печінки;
 • легеневих захворювань, в тому числі і астми.

Користь від кави очевидна. Варто ще раз підкреслити, що користь тільки в тому випадку, якщо у людини процес метаболізму не уповільнений.

Шкідливий вплив

Якщо вживати каву в необмежених кількостях, то організму буде завдано непоправної шкоди, а саме:

 1. У кави яскраво виражений сечогінний ефект. Тому може наступити зневоднення організму. Деякі вчені з цієї причини рекомендують після чашки кави випивати таку ж чашку води приблизно через 30 хвилин.
 2. Разом з рідиною з організму йде кальцій. Однак цього легко можна уникнути, якщо пити каву з молоком. Молоко можна замінити на вершки.
 3. Якщо різко припинити вживати каву, то організм може відреагувати на скасування млявістю, апатією, сонливістю і занепадом сил.
 4. Шкідливо пити напій при наступних захворюваннях:
 • при будь-яких захворюваннях шлунка;
 • якщо спостерігається недостатність в роботі нирок;
 • при підвищеному артеріальному тиску;
 • при невралгіях різного характеру.

Про шкоду можна говорити в тому випадку, коли людина вживає більше трьох чашок кави в день. Якщо мова йде про одній чашці, то її дозволено вживати навіть дітям після 10 років і вагітним жінкам.

Вживання кави при деяких хворобах серця

Людям, страждаючим від деяких захворювань, слід прислухатися до порад медиків:

 1. Учені довго сперечалися про те, чи можна гіпертонікам пити каву, так як вона підвищує артеріальний тиск. Деякі фахівці вважали, що кава слід замінити на напій, в якому відсутній кофеїн. Однак дослідження показали, що тиск у гіпертоніків підвищувався в будь-якому випадку. Тому висновок вчених такий: одна чашка натуральної кави гіпертоніку ніяк не зашкодить.
 2. Питання викликає і вживання кави при аритмії. В цьому випадку все йде так само, як і з гіпертонічною хворобою. При аритмії можна пити каву в помірній кількості. Якщо аритмія супроводжується рідкісним серцебиттям, то чашка кави допоможе його прискорити. Значить, кава попереджає появу цього захворювання.
 3. Тахікардія виникнути від кави, звичайно, не зможе. Зате може початися прискорене серцебиття. Тому вживати каву можна, але зловживати ним не варто.
 4. Стенокардія – це те захворювання, при якому краще замінити каву на цикорій. Все пояснюється тим, що у людини зі стенокардією завжди є атеросклероз. Це означає, що просвіти в судинах занадто вузькі. Після кави кров почне прибувати з більшою силою, а судини не зможуть переносити її з високою швидкістю. В результаті ймовірно виникнення коронарного спазму. Ось тому краще не ризикувати і виключити каву зі свого раціону.
 5. При серцевій недостатності напій можна вживати, але не варто ним захоплюватися.
 6. При ішемічній хворобі серця, яка супроводжується низьким кров’яним тиском, підбадьорливий напій не протипоказаний, а корисний. Вона буде сприяти нормалізації тиску.

Каву марно звинувачують у тому, що воно шкідливо для здоров’я. Навпаки, помірне вживання ароматного напою принесе організму тільки користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *