Як половина столової ложки оливкової олії в день може поліпшити здоров’я серця

Захворюваннями серцево-судинної системи сьогодні страждає кожен третій в популяції старше 45-50 років, а останнім часом кардіологи відзначають значне зниження нижнього вікового порога. Лікування та корекційна комплексна терапія, спрямована не лише на підтримку серця і стабільність артеріального тиску, але і на відновлення судинних стінок. Унікальним продуктом для щоденного застосування вважається оливкова олія.

Корисні властивості оливкової олії для серця

Оливкова олія містить олеїнову, лінолеву, пальмітинову кислоти Омега 9 і 3. Кардіопротекторна дія зумовлена наявністю в складі олії наступних компонентів:

 • стероли і бета-ситостеролы (попереджають утворення холестеринових бляшок, очищають судини і підвищує їхній тонус);
 • токофероли або вітамін групи Е (стабілізація рівня «хорошого» холестерину, виведення надлишку «поганого»);
 • вітаміни групи К, М, А, D (вітаміни активно беруть участь у метаболізмі, покращують склад крові, відновлюють клітини кардіальних структур).

В результаті досліджень про користь оливкової олії для серця і судин, доведено, що при регулярному застосуванні 1 ст. л. продукту натщесерце знижується рівень поганого холестерину, стабілізується артеріальний тиск. Враховуючи сприятливий вплив на м’язові структури судинних стінок, поліпшується їх еластичність, що різко знижує розвиток гострих серцевих станів, тромбозу, діабетичної хвороби. Крім того, оливкова олія один із способів профілактики ожиріння.

Коли потрібно приймати

Підвищений холестерин відноситься до факторів неблагополуччя боку серцево-судинної системи. Підступність полягає в тривалому безсимптомному перебігу. При стійкому підвищенні холестерину з’являються наступні симптоми:

 • часті головні болі;
 • епізоди короткочасного поколювання або печіння в серце;
 • лабільність артеріального тиску або стійка гіпертензія;
 • порушення серцевого ритму;
 • зниження слуху, зору.

Очищення судин показано в якості профілактики серцево-судинних патологій при обтяженої спадковості або історії хвороби, особам старше 45-50 років. При постійному вживанні олії без термічної обробки дозволяє зберегти еластичність стінок, підвищити опірність до різних агресивних факторів, зберегти стабільність АТ, попередити ранню смерть із-за ускладнень атеросклерозу.

Яку олію вибрати

Для щоденного застосування важливо вибирати тільки олію першого холодного віджиму (оригінальне. extra virgin olive oil). Продукт підходить для заправки салатів, холодних страв, для вживання в чистому вигляді. Прості тести для визначення чистоти та якості оливкової олії:

 • Охолодження. Пляшку з олією поміщають в холодильник на кілька годин, після оцінюють каламутність. В ідеалі склад повинен помутніти і стати світліше початкового відтінку. При кімнатній температурі олія знову знаходить звичний відтінок і прозорість.
 • Оцінка прозорості. Якісний продукт повинен бути прозорим, без сторонніх домішок, ознак розшарування, осаду.

Рослинну олію слід зберігати в прохолодному темному місці. Занадто низька або висока температура знижує лікувальні властивості продукту, стає джерелом канцерогенів.

Протипоказання

Незважаючи на цілющі властивості оливкової олії на судини і організм в цілому, регулярне застосування повинна бути обґрунтована лікарськими рекомендаціями. Очищення протипоказане в наступних випадках:

 • алергічні реакції, індивідуальна непереносимість продукту;
 • загострення холециститу, жовчокам’яна хвороба (олія посилює желчеток, спровокувати закупорювання проток);
 • ожиріння 3-4 ступеня.

З обережністю рослинну олію використовують при артеріальній гіпотензії, особливо натщесерце. В інших випадках важливо дотримувати оптимальну добову дозу не більше 30 мл на добу.

Здорові судини забезпечують повноцінну роботу всього організму, головного мозку, що забезпечують харчування і доступ кисню. При порушенні їх функції знижується якість життя. Регулярний багаторічний прийом оливкової олії натще – це відмінна профілактика хвороб серцево-судинної системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *